zaterdag 30 maart 2013 Schaakmat in de Reigerhof Op de koffie bij de Ouderenadviseur Tom Poes en heer Bommel bij Vrouwen van Nu Wijnactie levert zesduizend op voor IJsselThuis pr/vtiq OVERDEKT Winkelcentrum -llHAIId WINKELEN mPARKEREN HART VAN HOLLAND I DEN IJSSEL I 27 MAART 2013 van 11.00 tot 16.00 uur Paashaaskoekjes bakken onder leiding van twee vrolijke paashazen in de vorm van een ei of een paashaas! Tussendoor een leuk bakje opsieren of zakje terwijl de koekjes in de oven zitten!' gehaktballetjes van Ikea. Op een uitvergroot schaakbord met grote schaakstenen waagt wethouder Jan Verbeek een potje schaak tegen een kleine bezoeker die met zijn moe der mee is boodschappen doen. De wethouder vervulde de openingszet van de schaaksimultaan en gaf aan trots te zijn op het jubileum van de vereniging. "Niet alleen omdat de vereniging gezellig met elkaar schaakt, maar ook omdat zij de afgelopen decennia veel heeft be tekent voor de levendigheid van de regio." Overigens deed de wethou der zelf niet mee. "Ik heb één keer aan een simultaan meegedaan, en ik bleef toen nog best lang zitten. Ik moet wel eerlijk zeggen dat dat zeker meer geluk dan wijsheid was." Aanwezig met een stand van de verenging is ook Sjaak van der Lin den. Hij gaf aan zeer trots te zijn op het jubileum. "Juist in deze tijd zie je dat schaakverenigingen steeds vaker moeten fuseren om te over leven, of helemaal verdwijnen. Wij zijn al jarenlang stabiel met het aantal leden." Volgens Van der Lin den is het ook in de schaakwereld Bianca Muhren belangrijk om met de tijd mee te gaan. "We zien natuurlijk wel dat er op dit moment weinig jongeren zijn die enthousiast worden van het schaken, daarom is het belang rijk dat er goede begeleiders op de schaakvereniging aanwezig zijn die de jongeren op een leuke ma nier bekend kunnen maken met het spel." Voor nu is het voor Van der won veertien van de achttien partijen, (foto: Leendert van der Waal) Linden vooral feest. "Kijk eens naar al die schaaktafels die hier staan, het is fantastisch dat wij dit als vereniging hebben kunnen organi seren." Schaakvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel staat altijd open voor nieuwe leden. Voor meer informa tie: www.svnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter gelegenheid van het veertigjarige jubileum van Schaakvereniging Nieuwerkerk aan den IJssel werd in winkelcentrum Reigerhof een simultaan gehouden. Achttien dappere schakers namen het op tegen Bianca Muhren, de nummer drie bij de vrouwen van Nederland. He laas voor de deelnemers met weinig succes. Muhren won veertien partijen en nam vier keer genoegen met remise. Door Erwin van 't Hof Gedurende de simultaan zit de sfeer er al goed in. Eén van de schakers die al snel een paard verloor aan de professionele schaakster, grapt dat dit in ieder geval weer vul ling oplevert voor de lasagne en de Wethouder Jan Verbeek waagt een potje schaak tegen een jeugdige Nieuwerkerker. Nieuwerkerk aan den IJssel - Oude renadviseur Mattanja van Oudenaar den verzorgt op woensdag 3 april van 10.00 tot 11.00 uur een koffieuurtje in de 'huiskamer' van flat De Mei doorn 1A. Senioren kunnen hier even bijpraten en kunnen met hun vragen terecht bij Van Oudenaarden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de laatste koffieochtend van het seizoen van de Vrouwen van Nu, op donderdag 4 april om 10.00 uur, komt Pim Oosterheer vertellen wer zijn museum De Bommelzol der. Oosterheer is oprichter van het museum en weet alles over de strip verhalen van Marten Toonder. Ook andere stripfiguren als Panda, Kap- pie en Koning Hollewijn passeren de revue. De koffieochtend vindt plaats in de Batavier aan de Batavierlaan 4. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorzitter van Rotaryclub Nieuwer- kerk aan den IJssel John Kool (links) overhandigt een cheque van zesdui zend euro aan bestuurslid Jan Leydes van het hospice IJsselthuis. Het be drag vertegenwoordigt de opbrengst van de wijnactie van de Rotaryclub. 1^ Reigerhof

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15