Jomare BEAUTYSALON DENISE OPROEP KLIM 50 REÜNIE Kinderen maken kilometers voor kapotte waterpompen Coaching, Counseling Trainingen Nieuwerkerk aan den IJssel T. 0180-313038 -joke@jomare.nl - www.jomare.nl voor volwassenen en kinderen Oplossingsgericht werken aan (her)ontdekking van je kracht en gebruik van je potentieel Stress en werkdruk (Faal)angst Effectief communiceren Grenzen stellen Plek innemen Scheiding Rouwverwerking Assertiviteit Relatie coaching Conflicthantering Tegen inlevering van deze bon krijgt u 5,- korting op een keuze uit de volgende behandelingen: Gezichtsbehandeling Lichaamsmassage 60 of 90 min. 30 of 60 min. Als u tussen 1 en 12 april een afspraak maakt voor het verven van uw wimpers en wenkbrauwen, dan krijgt u het epileren van de wenkbrauwen gratis! 16 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 27 MAART 2013 In september 2013 bestaat de Elimschool in Nieuwerkerk a/d IJssel 50 jaar. Reden voor een feestje! Onderdeel van de festiviteiten is de Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n negentig leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Gideonschool namen donderdag deel aan de sponsorloop Wandelen voor water. Met een rug zak op hun rug met daarin zes liter water liepen ze zes kilometer door de wijk 'Zuidplaspolder'. Ze waren gesponsord door familie, vrienden, buren en bekenden. De opbrengst van hun wandeling komt ten goede aan het herstel van defecte water pompen in Afghanistan. Door Cees Visser Docent Corrie van Andel vertelt hoe de Gideonschool met het project in het district Deh Sabz in Afghanistan in aanraking is gekomen. "We zijn be naderd door de stichting ZOA (Zuid- oost-Azië) die mensen in de derde wereld helpt op plekken waar zich een ramp of conflict heeft voorgedaan. De organisatie verzoekt instanties, parti culieren en scholen in geheel Neder land om sponsorlopen te organiseren om zo geld bijeen te brengen voor waterpompen in Afghanistan. Om de kinderen inzicht te geven in de situ atie in Afghanistan heeft het onder wijzend personeel hen hierover uit gebreid verteld en onlangs heeft een ZOA-vertegenwoordigster op onze school aanvullend een powerpoint- presentatie gegeven. Aan elke euro die de kinderen 'bijeenlopen' voegt de organisatie een leuk bedrag toe." Vluchtelingen Al meer dan dertig jaar wordt Afgha- Met zes liter water op de rug en een positieve instelling liepen de leerlingen een mooi bedrag bij elkaar, (foto: Leendert van der Waal) nistan geteisterd door burgeroor logen, etnische conflicten en na tuurrampen. Het district Deh Sabz telde in 2002 nog slechts 43.270 inwoners. Door de val van de Ta- liban-regering keerden echter veel vluchtelingen uit Pakistan terug en nu wonen in dit district al zo'n 80.000 mensen. In dit gebied is de organisatie ZOA actief met onder andere het herstellen of aanleg gen van waterpompen. Het project startte in mei 2012 en inmiddels zijn, samen met de bevolking, veertien waterpompen hersteld en op twaalf plaatsen voorbereidin gen getroffen voor het plaatsen van een waterpomp. Tevens zijn acht mensen getraind als 'hygië- nevoorlichter', waarbij inmiddels aan 150 gezinnen voorlichting is gegeven. Gemotiveerd Dat het onderwijzend personeel de kinderen sterk had gemotiveerd, bleek duidelijk aan de start van de wandeling. De leerlingen met een blauwe rugzak gevuld met zes liter waterstonden te popelen om spon sorgeld voor het goede doel bijeen te lopen. En allemaal wisten ze pre cies waar het om ging. Zo vertelde Tara Duinkerken (10) dat ze ging lopen omdat mensen in Afghani stan geen schoon water hebben. Ook Deborah Smit (11) bleek goed naar haar docent te hebben ge luisterd, evenals Emma Radder (10) en Renske Kurver (10). En allemaal werden ze gesponsord door een enthousiaste achterban. Volgens een voorzichtige schatting van de docenten heeft de sponsorloop een bedrag van 2000 euro opgeleverd. Auteur van: "Vanuit contact naar verbinding" Elimschool Van Beethovenlaan 31 Postbus 171 2910 AD Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180-312706 elimschool@pcponwk.nl www.elimschool.net Hier aanmelden die gehouden zal worden op zaterdag 5 oktober 2013 in de school aan de Van Beethovenlaan 31. Wij nodigen alle oud-leerlingen, oud-leerkrachten en overige oud-betrokkenen bij de school uit deze dag met ons te vieren, kunt zich aanmelden via am.koning@pcponwk.nl onder vermelding van naam, e-mailadres, telefoonnummer en het jaar waarin u de Elimschool heeft verlaten. Ambachtweg 51 2841 MB Moordrecht 06-27 53 83 01 beautysalon-denise@hotmail.com

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 16