Doorzetten en een diploma halen "Laatste officiële handeling van Prins Willem-Alexander gebeurt in Zevenhuizen" Lionsclub richt kamers Beth-San in IJssel kids en Meander nog in Kroonappel-strijd Koffieuurtje met ouderen adviseur Wandelen langs ringvaart Zuidplaspolder Dierencentrale HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 MAART 2013 19 Dag van de Leerplicht op Comenius College Kats 'bijzonder vereerd' door komst Prins van Oranje: Beeldende kunst Cultureel erfgoed Literair www.scnz.nl - info@scnz.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Smoe zenDaar kan ik een boek over schrijven", stelde één van de con ciërges van het Comenius College donderdag 21 maart bij de controle op te laat komen die twee leerplich t- ambtenaren van de gemeente Zuid- plas hielden. Dit deden zij ter gele genheid van de landelijke Dag van de Leerplicht, met als thema 'School? Maak jij je verhaal af?'. Door Marianne Fortuin Volgens conciërge Valkhoff valt het op het Comenius College wat te laat komen betreft wel mee: "Het gaat om gemiddeld tien leerlingen, op een totaal van bijna driehonderd. Vorig jaar is er maar twee keer een leerplichtambtenaar ingeschakeld." Leerlingen die te laat komen, wor den - afhankelijk van het aantal keren dat het al is gebeurd - aan gepakt. Hun straf varieert van één dag tot vijf dagen om acht uur op school zijn. Bij zes keer te laat ko men, wordt de leerling gemeld bij Leerplicht en moet hij of zij tot het negende uur op school blijven. Flyers Leerplichtambtenaar Cinnamon Adrianus is oud-leerlinge van het Comenius College. Met haar collega Maartje van der Gaag wachtte zij donderdag in de hal van de school de telaatkomers op. Er werden fly ers uitgereikt, met de tekst Te laat, welke smoes heb jij vandaag?' en 'Latertje geworden? Volgende keer iets vroeger komen.' En het aantal telaatkomers viel inderdaad mee: afgezien van een meisje op krukken, waren het er vier. Meer aan de hand Te laat komen is maar één aspect dat aandacht verdient in het kader van de leerplicht. Van der Gaag: "Ik heb in de jeugdhulpverlening gewerkt en daar heb ik gezien hoe belangrijk het is dat kinderen een dagbeste ding hebben en structuur." Adrianus vult aan: "Soms is er meer aan de hand en als dat nodig is hebben we contact met jeugdzorg, maatschap- Zevenhuizen - Burgemeester Gert-Jan Katszegt 'bijzonder vereerd' te zijn dat Prins Willem-Alexander op 26 april naar de gemeente Zuid plas komt om de internationale roeibaan in de Eendragtspolder officieel te openen. "Voor zover ik weet, is het ook nog eens de laatste officiële handeling als Prins, dat maakt het extra bijzonder", aldus Kats. Het is voor de burgemeester de eer- Te keer dat hij 'als vertegenwoor diger van de Kroon' de Prins van Oranje ontvangt. De komst van de toekomstige koning van Nederland za' Kats niet minder doen slapen de Komende tijd. "Ik geniet er meer van dan dat er sprake is van spanning." Een koninklijk bezoek betekent voor de gemeente Zuidpias wel dat er extra veiligheidsvoorschriften gel den en dat er een protocol is. "We verwachten nationale persaandacht en een x-aantal hooggeplaatste ge nodigden. Verder gaat de gemeente Zuidpias over de vergunning. Dat proces loopt voortvarend. In nauw overleg met het Koninklijk Huis en de Rijksvoorlichtingsdienst wordt het bezoek van de Prins uitstekend voorbereid", laat Kats via de mail desgevraagd weten. Burgemeester Kats zal het druk heb ben op 26 april. Naast het bezoek van Prins Willem-Alexander zijn op deze dag ook de Koningsspelen ge pland en is het de dag die bekend staat als 'Lintjesregen'. Moerkapelle/Zevenhuizen - Lions- c'u6 Zevenhuizen heeft voor het Poerkapelse zorgcentrum Beth- Son de inrichting van twee appar tementen gefinancierd. Eén daar in wordt gebruikt voor kortdurend verblijf, het andere is bedoeld vo.or zorg aan ongeneeslijk zieke mensen rTlet ee" levensverwachting van drie maanden of minder. '''Oogwaardige zorg voor on- geneeslijk zieken is er voor mensen, thuis kunnen blijven maar 't (kunnen) kiezen voor een j'ekenhuisopname. Uitgangspunt bet toevoegen van dagen ar leven, maar leven aan de -f|. Dat gebeurt door middel Dick van der Poort (links) en Riné Bos (midden) van de Lionsclub, met locatiemanager Jan-Dirk Meijering van Beth-San. van pijn- en symptoombestrijding, persoonlijke betrokkenheid en aan dacht voor het totale welzijn van de zorgvrager. De Lionsclub in Zevenhuizen bestaat uit zo'n 25 mannen in de leeftijd van 31 tot 82 jaar. "We financieren niet zomaar ieder willekeurig pro ject", vertelt lid Riné Bos. "Er wordt kritisch gekeken naar de 'kers op de taart'." President Dick van der Poort (43) vult aan: "De projecten die we financieren, moeten wel echt de ex traatjes zijn. Die dingen die vanuit de organisatie of overheidsfinan ciering niet worden betaald." De Lions steken ook regelmatig zelf de handen uit de mouwen. "We heb ben bijvoorbeeld recent bij het Le ger des Heils een maaltijd gekookt voor daklozen", aldus Bos. "En vorig jaar zijn we met een aantal bewo ners van woonzorgcentrum Beth- San naar Blijdorp geweest." Zuidpias - Speeltuin De IJsselkids en de Koningsspelen van zorgcentrum De Meander zijn nog in de race om de Oranje Fonds Kroonappels. Beide initiatieven kregen in het weekend van 16 maart voldoende publieks- stemmen om door te gaan naar de tweede ronde. In die ronde kunnen de gemeente lijke winnaars tot en met woens dag 27 maart hun stem op elkaar uitbrengen. Ook buigt een vakjury zich over de initiatieven. Donder dag maakt het Oranje Fonds bekend welke zestig projecten op 18 april de finalestrijd aangaan om de titel Oranje Fonds Kroonappel. Ter ere van de aankomende inhul diging van zijn beschermpaar is het Oranje Fonds op zoek naar de drie mooiste sociale initiatieven van het Koninkrijk. De winnaars verdienen onder meer een bedrag van 50.000 euro. Meer informatie: www.kroonappels.nl Maartje van der Gaag reikt flyers uit. pelijk werk, centra voor jeugd en gezin en GGZ." Docent Bart Belonje: "We hebben op school een Zorg- en Adviesteam. Als een leerling veel verzuimt, gaan we kijken wat er aan de hand is. Je wilt een leerling niet te vroeg melden, ook omdat ouders bang zijn dat ze een boete krijgen." Speciaal onderwijs Na hun bezoek aan het Comenius College bezochten de leerplicht ambtenaren nog de chauffeurs van Connexxion, die elke dag veel leerlingen vanuit Zuidpias naar het speciaal onderwijs in de regio ver voeren en daarmee volgens de ge meente bijdragen aan de toekomst van deze kinderen. Moord recht/Zeven hu izen/Moerka- pelle - Ouderenadviseur Tessa Roos verzorgt in Moordrecht, Zevenhui zen en Moerkapelle een koffieuurtje waar senioren elkaar kunnen ont moeten en met hun vragen bij de ouderenadviseur terecht kunnen. In Moordrecht is men welkom op dinsdag 2 april van 13.30 tot 14.30 uur in het Zespunt aan de Molen laan la. Beleidsmedewerker Anne Marie te Hennepe geeft dan uitleg over de Wmo. In Zevenhuizen zijn senioren wel kom op donderdag 4 april van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla. Ook hier wordt men bijgepraat over de Wmo. In Moerkapelle wordt het koffieuur tje op dinsdag 9 april gehouden van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. Waddinxveen - Leden van het Plat form Mooi Zuidpias lopen op don derdag 4 april de vierde fase van de wandeling langs de ringvaart van de Zuidplaspolder. Wie zin heeft om mee te wandelen kan zich aansluiten. De wandeling gaat om 18.15 uur van start vanaf het gebouw van Landschapsbeheer Zuid-Holland aan de leplaan 35. De tocht voert via de oevers van het Kanaal, door 't Weegje naar Moor drecht en duurt circa tweeënhalf uur. Het laatste stuk wandelt men in het donker. Vooraf aanmelden kan via platform- mooizuidplas@gmail.com of voor afgaand aan de wandeling. In dat geval wordt men verzocht ruim op tijd aanwezig te zijn. Gevonden Kater, Britse korthaar, beige, Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, cypers, met veel wit, jong, Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, wit-grijs gevlekt, Begonia- veld Nieuwerkerk aan den IJssel. Cavia's, drie stuks, één zwart en twee 'wildkleur', IJsermanpad Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Tot 30 mei Expositie acrylverfschilderijen Angelique Breevoort Bibliotheek Moordrecht Zaterdag 30 maart 11.00-15.00 uur Molen en Molenwinkel open Kortenoord 3 Nieuwerkerk aan den IJssel Woensdag 3 april 20.00-21.30 uur Lezing 'Een inspirerend Afscheid' Bibliotheek Zevenhuizen Entree 5 euro; met biebpas 3,50.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19