ANBO Paasdienst in Kapel Meditatieve momenten ABC gemeente Zuidpias Openstelling kleine kerkje Fleurig paasassortiment in Wereldwinkel ACTIVITEITEN ANBO Familievoorstelling Minoes trekt volle zalen Weerman bij Molenvrienden afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 27 MAART 2013 25 Oud Verlaat - In de Kapel wordt op zondag 31 maart een feeste lijke dienst gehouden. De medita tie wordt verzorgd door dominee Vermeulen en Maarten Bontebal, Zevenhuizen - In Wereldwinkel Z-M kan men terecht voor een ruim assortiment aan veelal vro lijk gekleurde paasartikelen. Van stoffen eierwarmers tot geverfde stenen kippen en van eierdoppen in de vorm van een kip tot de Fair Trade chocolade eitjes van Tony's. Voor peuters en kleuters zijn er di verse kleurige boekjes over Pasen. Wereldwinkel Z-M is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur (op vrijdag tot 17.00 uur). Zevenhuizen - Met als thema 'Van Kruis naar Kroon' verzorgt de ABC Gemeente Zuidpias in de Stille Week een tweetal meditatieve momen ten in de bovenzaal van dorpshuis Swanla; op Witte Donderdag 28 maart en op Goede Vrijdag 29 maart om 19.30 uur. De paasdienst wordt gehouden op zondag 31 maart in de theaterzaal van Swanla. Een gastband begeleidt de samenzang. Voor meer informatie: 06-20977967 of www.abcgemeenteZuidplas.nl. tenorzanger van de Gouwestem, brengt solo een aantal liederen ten gehore. De dienst begint om 10.10 uur met het gezamenlijk zingen van een aantal paasliederen. Zevenhuizen - Het zogenaamde 'kleine kerkje' naast het C1000 plein aan de Dorpsstraat is op Goede Vrij dag, 29 maart, geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Een ieder die een plek zoekt om even tot rust te komen of om stil te staan bij het lijden van zoveel mensen, dichtbij of ver weg, is welkom in het kerkje dat dienst doet als plek voor stilte, bezinning en gebed. Indien daar behoefte aan is kan men in gesprek gaan met een van de aanwezige leden van de oe cumenische werkgroep Zevenhui- zen/Moerkapelle. SPELLENMIDDAG maandag 1 april is er weer spellen- middag in de Zevenster; vanaf 14.00 uur kunt u er terecht voor skip-bo, klaverjassen, rummi- kub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. dagmiddag 3 april op de baan op het Begoniaplein. Voor materiaal wordt gezorgd. woensdag 10 april vanaf 14.00 uur in de Zevenster. Info: 0180-632501. KAARTENMAKEN EN CREATIVA:B OVERIGE ACTIVITEITEN iedere maandagmiddag in de Ze venster. Info: 0180-632005. KOERSBAL maandag 1 april vanaf 14.00 uur in de Zevenster voor ANBO leden en bewoners. Info: 0180-631652. JEU DE BOULES als het weer het toelaat: woens- voor ouderen buiten de ANBO: Zwemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info 0180-632166 Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ Vervolg van voorpagina Zevenhuizen - Het theater van dorpshuis Swanla was viermaal het toneel voor de productie 'Minoes' van de Stichting Turf. Het publiek genoot volop van de familievoor stelling naar het boek van Annie M.G. Schmidt. Het staat in de krant! Tibbe, verslaggever bij Hart van Holland, is verdrietig; de redactie is niet tevreden omdat hij nooit nieuws heeft. Minoes is verdrie tig want gisteren was ze nog een poes en opeens ziet ze uit er als mens. Minoes komt in contact met Tibbe en helpt hem, in ruil voor een slaapplaats, aan nieuwtjes via de kattenpersdienst. Tibbe kan einde lijk een nieuwsartikel aanbieden. Hij vindt Minoes leuk maar ook wel erg 'kats': ze krabt, geeft kop jes en spint. Minoes ontdekt dat zij door het eten van resten afval bij de deodorantfabriek van mijnheer Zonderman, veranderd is in mens. Mijnheer Zonderman staat in het dorp Killendorp goed aangeschre ven. Met informatie van de katten- persdienst schrijft Tibbe een artikel waarin mijnheer Zonderman wordt ontmaskerd. Killendoorn staat op z'n kop want 'het staat in de krant: weldoener blijkt boosdoener.' Min oes krijgt één kans om weer kat te worden maar aarzelt. Ze vindt Tibbe leuk en beseft dat ze menselijke ge voelens heeft. Ze eet de vogel die haar weer transformeert naar kat, niet; Minoes hoort voorgoed bij de mensen. Elsbeth van Brummen, oud-juf van hoofdrolspeler Kirsten van der Meer, vindt het leuk haar oud-leerling op het podium te zien. "In de voorstel ling adopteert Minoes kittens van Jakkopoes. Dat doet ze goed. Op school was ze ook altijd zo leuk met kinderen." Familievoorstelling Behalve talent is het maken van een voorstelling hard werken. De acteurs hebben er een intensieve repetitietijd op zitten. "We repete ren wekelijks. Gelukkig was Ina er om te helpen met zang. Esther heeft gestuurd op het resultaat", vertelt bestuurslid Claudia Wittekoek en thousiast. Stichting Turf bestaat sinds 2009 en produceert sindsdien jaarlijks een voorstelling. "We heb ben dit jaar nadrukkelijk gekozen voor een familievoorstelling. Heel leuk en leerzaam om met jong en oud te repeteren" zegt Harmen Wit kamp. Voor Minoes waren zoveel belangstellende spelers dat er rollen zijn bijgeschreven, alle achtender tig acteurs hebben een rol. Thomas Loch, hoofdrolspeler Tibbe, was Scène uit Minoes: het staat in de krant! in Azië tijdens de audities. "Ik heb meteen gemeld dat ik wilde mee doen want het is zó leuk. Je leert ervan, we hebben lol en er gebeurt weer eens wat in Zevenhuizen." Zevenhuizen - De kinderen van groep 1 en 2 van basisschool 't Reigerbos Hebben op woensdag 13 maart een circusvoorstelling gegeven. De circusar tiesten, clowns, acrobaten en circusdieren, traden op voor hun eigen familie. venhuizen - Na afloop van het 0 ficiële gedeelte van de leden- rgadering van Vereniging Mo lenden Rottemerengebied, op ierdag 21 maart in La Baraque, gaf voorzitter Piet van Loon de mi crofoon aan weerman Reinier van den Berg. Van den Berg, al 27 jaar werkzaam bij Meteo Consult in Wageningen, vertelde op boeiende wijze over zijn passie: wolken, wind en water.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25