Tuin trends 2013 r Hoog tijd voor hartelijkheid HART VAN HOLLAND I VOORJAAR I Tl MAART 2013 51 m*ïk --.-IJ 1 2» Rust Et klein geluk In de trendtuinen van 2013 valt vol op te genieten: van de vlinders die boven de bloemrijke borders flad deren en de mogelijkheid om met je handen in de grond te wroeten.... De tuin is natuurlijker dan ooit. Laat je inspireren door de Let me glow garden en de Be happy garden. Let me glow garden: leef met zin De basis is strak, natuurlijk en over zichtelijk. Toch is de Let me glow garden verre van saai. Felle kleurac centen geven deze trendtuin een energieke, optimistische uitstraling. Om dat nog eens te benadrukken, staat er in fluorescerend oranje letters op de muur geschreven: 'Leef met zin'. Het is een tuin waarin je tot rust komt en nieuwe plannen maakt, samen met vrienden die aan de lange houten tafel aanschuiven. Of alleen, terwijl je je blik laat gaan over de strakke waterspiegel in de vijver. Het is verrassend mooi hoe de natuurlijke omgeving daarin weerspiegelt. Be happy garden: klein geluk Een verzameling insecten hotels en nestkastjes staat symbool voor de Be happy garden. In deze natuurlijke tuin is voor iedereen plaats. Het kleine geluk ligt er voor het op rapen. Geniet van de vlinders die bo ven de borders fladderen. Kijk naar de kinderen die opgaan in hun spel. Wandel over de met boomschors verharde paden - voel het contact met de aarde - en stook een vuurtje om samen broodjes te bakken. Het zijn de elementen aarde, water, vuur en lucht die in deze tuin voor een bijna paradijselijke ervaring zorgen. Leef met zin. De Let me glow garden nodigt uit tot een positieve levenshou ding, wat nog eens wordt versterkt door het energieke kleurgebruik. De Be happy garden is een natuurlijke, harmonieuze tuin, waarin het kleine geluk voor het oprapen ligt. Vlinders, bijen en andere insecten worden uitgenodigd met deze grap pige verzameling huisjes. Robuuste, grillig gevormde materi alen geven de Be happy garden een natuurlijke uitstraling. De fotoprints van interessante plantaardige struc turen versterken dat nog eens. E' vernieuwende kijk op de border: met bloeiende planten wordt een interes- J]r zurverloop gecreëerd. j*r "Met Pasen eten we ons eitje bui ten." Het is al vroeg licht, deze dins dagmorgen. Er is geen wolkje aan de lucht. Dat stemt mijn schoon vader positief. Hij voorspelt dat de huidige ijstijd afloopt in het paas weekeinde. Maar tegenwoordig luidt het gezegde: morgenstond legt ons verkeerde woorden in de mond. Want hoewel het ochtend zonnetje steeds vaker zichtbaar is, gaat de ijzige wind nog steeds door merg en been. Door Pepijn de Groot Ik stel voor om het voorjaar met open armen te verwelkomen. We hebben haar tenslotte allemaal gemist, nietwaar? Deze winter heb ik als donkerder dan ooit ervaren. Dat is niet alleen te wijten aan het niet te verjagen poolklimaat. Ook de donderkoppen in kranten en televisierubrieken smoren elk ontluikend jolijt. Kwalijke kabinets kwesties, economische excessen, vechtende voetballers. Dat mensen zich om van alles opwinden is sim pel te verklaren; zo lang het bloed kookt, krijgt de vrieskou geen grip op je. Maar goed, met al die negatieve geluiden in de media ben je ge neigd een pessimistisch wereld beeld te scheppen. Daar heb ik geen zin meer in. Mijn gedachte goed neigt naar dat van een posi tivo. Zou het stiekem niet heerlijk zijn als onze economie ineenstort? Als geld hebben werkelijk leuk zou zijn, zouden we het niet direct uit geven, toch? De dreiging van een allesverwoes tende financiële crisis geeft mij ook wel een hoopvol gevoel. Als geld waardeloos is, krijgt men weer ruimte in het hart om andere dingen te koesteren. Dan moet ik gelijk den ken aan een liedje van René Froger, uit de tijd waarin hij nog een jonge god was en ik nog in de pudding buks van mijn vader zat. "Alles, alles kan een mens gelukkig maken: een zingende merel, de geur van de zee. Ja, alles, alles kan een mens gelukkig maken: de zon die doorbreekt, een vers kopje thee." Dus als die zon eenmaal door breekt moeten we het er van nemen. Barbecuen in plaats van stoeien langs de lijnen. Praten over koetjes en kalfjes in plaats van over crisis. Het is 2013, het is hoog tijd voor hartelijkheid. Door elkaar positiever te benaderen wordt het weer gezellig in Neder land. Dat is nodig, want we moe ten het met elkaar doen deze zo mer. Geld om op vakantie te gaan hebben we niet. Ik hoop op een gezellig en (hartver)warm(end) voorjaar, met veel geluksmomen ten. Alles kan een mens gelukkig maken, te beginnen met een zon overgoten paasontbijt in de tuin.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 37