"Stimulans voor de klant om die klus toch maar te laten uitvoeren" 100% Comfort, 6% btw van dee Lee Jninontweep Jninaanêeg Juinondeeikond www.vdlee.nl Ho\'cuicrsöcdrijf Noordeinde 10, 2742 AG Waddinxveen tel: (0182) 615 158, info@vdlee.nl -HART VAN HOLLAND VOORJAAR 27 MAART 2013 5 Het Baderie Comfort Bespaar op verbouwingskosten Baderie Bleiswijk Alfred Nobelstraat 7, Bleiswijk - Telefoon 010 521 8434 tijde,M5 ocAferWspits'- wastafel i^et 2. kratje, Door Christa van der Hoff De overheid heeft voor bepaalde bedrijfstakken de btw op ar beidsloon van 1 maart 2013 tot 1 maart 2014 voor particulieren verlaagd van 21 procent naar zes procent De regeling geldt voor bouwbedrijven, schilders-, afbouw- en onderhoudsbe drijven, hoveniersbedrijven en architecten. De consument moet wel goed vragen naar de voorwaarden,want die zijn nog niet allemaal zo vanzelfsprekend. "We hebben een opdracht voor een flinke verbouwing gehad, kosten rond de 200.000 euro. Met de zesproeentsruycling bespaart deze klant tussen de tien a vijftiendui zend euro aan arbeidsloon." Aan het woord is Leon Stam van Stam Bouw in Nieuwerkerk aan den IJssel. "Deze regeling bestond in 2011 ook al. Hij kwam toen sneller op gang. De economische omstandigheden waren beter. Ook is het nu slecht weer in en om de woning. Hopelijk verandert dat snel. Het werk wat wij doen is voor 90°/o aan de buitenzijde van de woning. De schildersbedrijven zijn nog niet gebeld, dientengevolge wij ook nog niet. Maar ik verwacht dat de rege ling uiteindelijk zeker werk op zal leveren." meetbaar profijt van de zespro- centsregeling. "Wij doen werk wat al uitgevoerd had moeten worden. Het meeste werk dat wij voor particulieren doen zijn zaken als het vervangen van een keteltje of kleine reparaties Een bedrag van zes procent btw op arbeid in plaats van 21 procent is dan geen wereldbedrag." Fred Verlaan van De Klussenier in Waddinxveen is wat minder positief. Hij heeft nog 'bar weinig' van de nieuwe regeling gemerkt: "De mensen zitten bovenop hun eenten. De mensen die plannen hadden, doen het toch wel. Op zich weet de Nederlander het voordeel altijd wel te vinden. Maar nu is het consumentenvertrouwen er nog niet. De mensen weten nog niet precies wat de gevolgen van de crisis zijn. Bovendien denk ik dat de regering een fout heeft gemaakt door de zes pro'centsre- geling, die in 2011 al voor een half jaar gold, in te trekken. Die hadden ze moeten doorzetten. Meer informatie over de precieze inhoud van de rege ling is te vinden op de website van de belastingdienst on der: Belastingdienst/Landelijk Kanton Belastingregio's, Be sluit van 28 februari 2013, nr. BLKB/2013/305M. Opdrachten voor veranda's Houweling Architecten uit Bleis wijk is met advertenties actief aan de slag gegaan met de zespro- eentsregeling. Dat heeft het bedrijf direct aanvragen voor offertes en opdrachten opgeleverd. "We heb ben diverse aanvragen gehad voor verbouwingen, ondermeer voor het maken van veranda's. Ook hebben we concrete opdrachten gehad voor twee veranda's, een tuinhuis en de herindeling van een verdie ping," zegt Henriëtte van der Kooij van het architectenbureau. De regeling gaat voor wat betreft de architecten over verbouw, uitbouw, uitbreiding maar ook over verduurzaming. Dat laatste kan ondermeer het aanleggen van duurzame verwarming zijn. Naast de besparing op het arbeidsloon levert dit de klant dan ook een besparing op langere termijn aan energie op. Jan Houweling licht toe: "Het is zelfs mogelijk om een huis energie-neutraal te maken. We gaan eerst analyseren waar in de woning warmteverlies optreedt. Dan gaan we de woning upgraden met verschillende instal latietechnieken, bijvoorbeeld met zonnepanelen en het gebruik van aardwarmte." Collega Van der Kooij benadrukt dat, willen de werkzaamheden onder de regeling vallen.deze ook daadwerkelijk vóór 1 maart 2014 afgerond moeten zijn. "Daarom vragen wij de klanten niet te lang te wachten met hun opdrachten." Ook is het zo, dat de architect de bouw moet begeleiden van ont werp tot oplevering, anders is de zesprocentsregeling niet geldig. Aanleg complete tuin Sjaak Willemstein van Willemstein Hoveniers in Waddinxveen heeft tot nu toe positieve ervaringen met de regeling opgedaan. Hij ver telt: "Wij hebben geadverteerd met deze regeling en daar zijn concrete opdrachten uit voortgekomen. De opdrachten variëren van een grote snoeiklus tot de aanleg van een compleet nieuwe tuin. En één opdracht ging door juist vanwege de btw-verlaging." Niet alleen particulieren, ook verenigingen van eigenaren, woningcorporaties, bejaardenhuizen en verzorgings huizen mogen volgens Willemstein bij hem van de regeling gebruik maken. Er zijn echter wel twee voorwaarden: "Je mag bijvoor beeld alleen een tuin aanleggen bij woningen die sinds twee jaar be woond zijn, dus geen nieuwbouw of bij een kantoorpand dat ineens een woonfunctie krijgt. Ook mogen wij de regeling niet aanbieden aan mensen die een recreatiewoning hebben: het moet om permanente bewoning gaan." Hovenier Tom Korbee uit Nieu werkerk aan den IJssel: "Het is nog moeilijk om te zeggen hoe de regeling uit gaat pakken, vanwege het weer. Ik denk dat we hem nog even de tijd moeten geven. Maar ik heb wel al nieuwe opdrachten gekregen en dat zijn vooral de wat grotere projecten. Mijn verwach tingen van de zesprocentregeling is dat het dit jaar niet alleen top drukte is in het voorjaar, maar ver spreid over het jaar druk zal zijn. En ik hoop op een zachte winter, zodat consumenten op het laatste moment toch nog gebruik willen maken van de regeling, want het een scheelt een hoop geld." Stefan Godrie van Stefan Go3 is schilder in Zevenhuizen. Hij vertelt: "Voor ons schilders is de zespro centsregeling nooit weggeweest. Sinds de crisis geldt deze voor hui zen die ouder dan twee jaar zijn. Ik heb er nog steeds profijt van, want de meeste mensen denken dat ze 21 procent over het arbeidsloon moeten betalen. Als ze horen dat het 6 procent is, laten ze het als nog doen." Op het schilderen van een heel huis scheelt het pakweg een paar honderd euro. Fred Visser van Visser Verwar ming in Zevenhuizen heeft geen U profiteert nu tijdelijk van het lage btw-tarief op installatie van uw badkamer. U betaalt geen 21% maar slechts 5 btw. Dat is slim en voordelig genieten. Want u bespaart zo al snel duizend euro. Bezoek Baderie en profiteer van deze unieke overheidsmaatregel. Kijk op baderie.nl voor de actievoorwaarden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 39