OE GRAAF Leerlingen trotseren kou voor Boomfeestdag REALISEERT UW WOON WENSEN Nieuwe rits"? www.perfectwaddinxveen.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 MAART 2013 3 T 010 - 4213548 Intratuin Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur I Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000 I u op de Siciliëboulevard bedanken voor de L samenwerking van de afgelopen 3 jaar. oq 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71. DE KLEERMAKER VAN WADDINXVEEN Het adres voor alle reparaties en veranderingen aan kledingstukken. k. MipuVJe te Holistisch Therapeut www.jehara.nl lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Gratis koffie/thee en gratis full colour programmaboekje. Kaarten: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of via www.lions.nl/zevenhuizen E BOUWBEDRIJF www.bouwbedrijfdegraaf.nl Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam Intratuin bemeste tuinaarde Inhoud 25 liter. Per zak 1." I 2SL iirtratmn kleurtje leven Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten Moordrecht/Zuidpias - Terwijl er een ijzig koude wind over de kale grond waai de, togen negen leerlingen van groep 7 van de Moordrechtse Meester Lalle manschool woensdag 20 maart aan het werk voor de Nationale Boomfeestdag. Zij plantten in kleine groepjes een aantal bomen in de Prinses Amaliastraat, in hetnieuwbouwwijkjeaan de rand van het dorp, op de zogenaamde Bos-locatie. In Moerkapelle werken kinderen van de Rehobothsehool mee aan het planten van bomen aan de Papaverlaan. Door Marianne Fortuin Wethouder Arjen Hazelebach was die ochtend al voor hetzelfde doel in Moerkapelle geweest, waar het aan tal leerlingen van de Rehobothsehool (55) het aantal te planten bomen ver overtrof. In Moordrecht vertelde de wethouder de kinderen iets over de locatie en de betekenis van bomen: "Dit is het Prinsessenkwartier, en het bouwproject wordt hiermee afgeslo ten. De bomen zijn speciaal ontwik keld om in straten geplant te wor den. Bomen zijn belangrijk, ze geven mensen een bepaald gevoel. In elk seizoen zien de bomen er anders uit; in de lente komen er groene blaadjes aan." Hazelebach werd direct tegen gesproken, want de door de kinderen te planten bomen waren rode es doorns. Daarop kregen de kinderen schoppen uitgereikt en kon het echte plantwerk beginnen. De vijf jongens en vier meisjes werkten stevig door, waar door de kou minder gevoeld werd. Ook werd een hamer gehanteerd om de steunpaaltjes vast te maken van de boom die bij het gedenkpaaltje staat. Hazelebach hield met gevaar voor eigen, handen de esdoorn vast en twee leerlingen mochten de spij kers in de boomband slaan. Niet tevreden In totaal worden in het Prinsessen- kwartier zo'n 120 bomen geplant. Projectmanager Dirk Zuiddam van projectontwikkelaar en bouwer Schouten Bouw: "De bomen zijn on derdeel van het projectplan. We heb ben een groenplan laten maken, en dat is bij de gemeente neergelegd. Het wordt zeer gevarieerd in kleur stellingen, als contrast voor de witte woningen." Een groep bewoners uit de ernaast gelegen Ambonwijk is overigens he- 'emaal niet tevreden met het groen plan Volgens bewoonster Nancy Uneputty kan het plan 'niet tippen aar. wat er stond'. "Door een vergis- s'ng van de gemeente is in plaats van een enkele dode boom, de hele groenstrook tussen de twee wijken ürngehakt. Meer dan 160 bomen zijn op die plek verdwenen, waardoor n alleen ons uitzicht is bedorven, 'aar ook alle dieren die op, onder en 'n de bomen leefden zijn verdwenen. willen niet 120 bomen, verdeeld 'lA r de nieuwe wijk, terug, maar de- Me aantallen, soorten en hoogtes eerst in de groenstrook stonden, over dertig jaar de omgeving weer groen is." 'y,J"jens de gemeente is na overleg met twee bewoners besloten om het aantal struiken uit te breiden ten opzichte van het oorspronkelijke groenplan. Daarnaast heeft wet houder Bosman onlangs toegezegd dat de gemeente nog een keer naar het groenplan kijkt. "Als aanpassing noodzakelijk wordt geacht en mo gelijk is, wordt contact opgenomen met de projectontwikkelaar", aldus een woordvoerder. Onderbeplanting Na het maken van de groepsfoto kregen de kinderen een heideplantje mee en gingen ze terug naar school. De wethouder vertrok vervolgens naar Nieuwerkerk aan den IJssel, waar onder reeds aanwezige bomen de onderbeplanting in de grond werd gezet, door leerlingen van de Elim- school. Aan de Nieuwerkerkse Europa laan zetten leerlingen van de Elimschool de onderbeplanting in de grond. Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: Kerkweg Oost 285 - 2741 HE Waddinxveen - Tel: 0182 - 6312 46 Heb je: spanning, stress, burn-out, angst of vermoeidheid en je wilt er van af? Verzekering (onder alternatieve geneeswijze) wordt gelijk vergoed! 'Het proberen zeker waard!' Tel. 06-40707271-ingrid@jehara.nl Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Groep 7 van de Meester Lallemanschool plant met de wethouder rode esdoorns in het Moordrechtse Prinsessenkwartier. -a8Èn_ Julianaweg 20 2752 BC Moerkapelle Tel.: (079) 593 12 40 Fax: (079) 593 23 91 info@bouwbedrijfdegraaf.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3