A Moerdregt IJK op OGEN Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Vergeten dijkdichting bij Snellepolder Dronken man loopt woning binnen Vrouwenavond over wereld wonderen Wim Mulder verrast koploper in clubcompetitie De IJssel Groot gaslek Prinses Margrietstraat Competitie van start Sint Jozefschool sluit muziekproject af TOCH EVEN HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 27 MAART 2013 53 Hengelsport Kerkplein 15 T 0182-37 08 25 Moordrecht www.kijkopogen.nl Moordrecht - 'Wel vijf IJsseldijk- dichtingen met schepen' is de titel van een artikel in het onlangs ver schenen nummer van het regionaal- historisch tijdschrift De Schatkamer. Adri den Boer gaat hierin niet alleen in op dijkdichtingen van 1682, 1717 en 1953, twee keer in Ouderkerk en één keer in Nieuwerkerk, maar ook op een vergeten dichten van 15 no vember 1775. Deze was bij de Snel lepolder in Moordrecht. Er vielen toen aan de Schielandse kant van de IJssel twee doden, waarvan één pre cies bij de Nieuwerkerkse Essesluis. Dat was ook de zwakke plek in 1953, maar toen kwam er niemand om. Het tijdschrift De Schatkamer is een uitgave van de stichting Vrienden van Archief en Librije te Gouda. Voor meer informatie: www.groenehartarchieven.nl. Moordrecht - De politie heeft za terdag 23 maart om 16.40 uur een 27-jarige man uit Gouda aange houden. Bewoners van een woning aan het Wethouder van Gentplein zagen na het openen van de deur de man hun woning binnenlopen en daar op de bank gaan zitten. Zijn rugtas zette hij op de tafel. De man, die dronken was, werd na meerdere keren duwen uiteindelijk door de bewoners buiten gezet. De politie hield de man aan voor openbare dronkenschap. In de tas zaten onder meer een paar nieuwe damesschoe nen, drank en twee nieuwe fiets sloten, De politie onderzoekt of de spullen van diefstal afkomstig zijn. Moordrecht - De Vrouwen van Nu en dames van de ehristelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging Pas sage houden vanavond, woensdag 27 maart, een thema-avond over de zeven wereldwonderen. De aanwezige dames maken een virtuele wereldreis door Zuid- en Midden Amerika, Europa en China. Zowel leden als niet leden zijn wel kom vanaf 19.30 in De Zespunt aan Molenlaan 1a. Moordrecht - In de twintigste ronde om de clubtitel boekte Wim Mulder een verrassende super snelle overwinning op koploper Léon Jacobse. Nog voor de twintig zetten had hij met een mooie ko- ningsaanval de buit binnen. Frank Visser trok daar profijt van. Hij kwam tegen Pim te Lintelo knap in de problemen, maar ontsnapte dankzij een mooie aanval in de slotfase waarmee hij alsnog won. Zijn achterstand op Jacobse be draagt nu nog een enkel puntje. Winstpartijen waren er voorts voor Aad van der Meer tegen Frank Pen- ders, voor Ad Multem tegen Stefan Lipschart, voor Casper de Pijper tegen Harm Hoogeveen, voor Teus Boere tegen Bastiaan Rietveld en voor Willem Schouten tegen Peter Koolmees. Bij Ton van Smirren te gen Frans Dubois werden de pun ten gedeeld. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse, 2. Frank Visser, 3. Pim te Lintelo, 4. Ad Multem, 5. Wim Mulder. Het tweede team verloor de be slissende laatste wedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Eras mus 3 uit Rotterdam na een span nende strijd met 3,5-4,5. Winst was er voor Gerard van der Wou den, Mick van den Berg en Arie Macdaniël sr. Rien Duine speelde remise en Menno van Dijk, Aad van den Berg, Sjaak in 't Veld en Leen Boonstra verloren hun partij. Na de promotie van vorig seizoen doet het team een stapje terug naar de 3e klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Moordrecht - In de week van 2 tot en met 7 april vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: §>- Dinsdag 2 april, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. En tree 1,25 euro. Woensdag 3 april, 10.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje. Entree 3 euro. Donderdag 4 april, 10.00 uur workshop schilderen, de eerste uit een serie van vijf ochtenden. Entree 5 euro. 10.30 uur Geheu gentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble en sjoelen. En tree 1,25 euro. Vrijdag 5 april, 10.00 uur voorjaarsmodeshow. Zondag 7 april 14.30 uur Film middag met een film van Wim Sonneveld, deel 1. Entree 3 euro. ledereen is welkom. Nadere infor matie is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of via 0182-373844. Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - Bij rioolwerkzaamhe den werd donderdag 21 maart een gasleiding in de Prinses Margriet straat geraakt waarna onder hoge druk en luid sissend gas ontsnapte. De omgeving rond het lek werd afge zeten omwonenden moesten ramen en deuren gesloten houden. Ruim 120 huishoudens zaten zonder gas. De gasleiding was aan het begin van middag gerepareerd maar om de gaslevering te hervatten moes ten eerst in alle getroffen woningen de gaskranen dichtgedraaid wor den. Medewerkers van Stedin, Joulz en de gemeente gingen alle huizen langs. Het duurde uiteindelijk tot 20.01 uur voor alle huizen weer gas hadden. Naderhand bedankten vertegen- Politie en brandweer waren massaal aanwezig, (foto: Michael de Man). woordigers van Stedin de vrijwilli gers van ouderenhuis 'Rumah Orang Tua Tua' voor de zorg en opvang van hun medewerkers en van die van de gemeente Zuidpias. Ook aan de wijkbewoners werd zorg verleend. Moordrecht - De leden van Hengel sport Vereniging Moordrecht staan te trappelen om 29 maart weer een hen- geitje uit te kunnen gooien. Voor die dag staat van 8.30 en 11.30 uur een koppelwedstrijd op het programma in het Kanaal door Moordrecht. Wie mee wil doen kan zich tot en met 28 maart aanmelden via 06-10761218. Moordrecht - Met een speciale dans voor alle ouders openden de leerlingen van de Sint Jozefschool dinsdag 19 maart de slotmani festatie van het muziekproject. Gedurende de drie weken ervoor stonden lessen over verschillende muziekstijlen door de jaren heen op het programma, waren er gastlessen van musicerende ouders en werden er workshops gegeven op het gebied van ritme en maat. De oudste leerlin- 9en maakten veel werk van moderne muzikale presentatievormen waar van de flashmob op de Markt van Gouda een geslaagd voorbeeld was. Voor meer informatie: www.stjozefmd-gw.nl. LLEN-CONTACTLENZEN OMETRIE'HOORTOESTELLEN KOM LANGS VOOR EEN OOGMETING EN HELDER ADVIES

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 53