"Nog een beetje op visite in mijn eigen winkel" "Dragers van Arimathea zijn er voor iedereen" Wij nemen ruimschoots de tijd voor de sant, want wij willen dat deze 100 procent goed slaapt" Lekker buiten rennen met ZIN van bewegen HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 27 MAART 2013 59 Na ombouwen Super de Boer tot C1000 en C1000 tot Albert Heijn zegt ondernemer: Uitvaartbedrijf De Blauwe Vlinder start nieuwe dragersvereniging: Boxsprinspecialist gekozen tot leukste winkel van Waddinxveen: Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Waddinxveen - Uitvaartdienstverlener De Blauwe Vlinder, die zes jaar ac tief is in de regio, is eind deze maand gestart met een dragersvereniging. Deze heet Arimathea. Wie lid is van de nieuwe vereniging, is na overlijden geen kosten meer verschuldigd voor het laten dragen van zijn of haar kist. Vroeger bestond er in de regio onder de naam Barbara al een dragersver eniging. Moordrecht - Onder het motto 'lekker buiten bewegen' kan men vanaf dinsdag 26 maart wekelijks lekker buiten rennen bij Zin van Bewegen. Vanaf 19.30 uur geeft gediplomeerd looptrainer Andy Koolmees dan bijna zes maanden lang elke dinsdag trainingen. Het doel is om op 13 september zonder problemen de Goudse Nationale Singelloop te kunnen lopen. De opbouw naar dit einddoel ge schiedt geleidelijk met behulp van een wetenschappelijk onderbouwd trainingsschema. Bij de Singelloop behoren afstanden van 3,5, zeven en tien kilometer tot de mogelijk heden. De trainingen duren de eer ste weken circa een uur, richting september wordt de duur opge voerd tot circa 80 tot 85 minuten. De trainingen bestaan uit inlopen, een gedegen warming-up, loop scholing (of andere oefeningen om de atletische basiseigenschap pen te verbeteren), een kern en de cooling-down. De groep wordt door trucjes en slimme parcours- keuze op creatieve wijze bij elkaar gehouden door trainer Andy, zodat iedereen zijn of haar eigen tempo kan lopen en toch ook kan genie ten van samen bezig zijn. De Meijeloop en Woerdense Singelloop Bij voldoende animo wordt ook meegedaan aan De Meijeloop en de Woerdense Singelloop en eventu eel ook aan een of twee trainingen buiten Moordrecht. Voor meer info over het programma 'lekker buiten rennen' kan men contact opnemen met ZIN van Bewegen, telefoon nummer 0182 - 37 61 77. Moordrecht - De inwoners van Moordrecht kunnen sinds woensdag 20 maart boodschappen doen bij een nieuwe Albert Heijn in hun eigen buurt. Het ondernemersechtpaar Wim en Anja van Houwelingen en hun tachtig medewerkers nodigden onlangs iedereen uit om langs te komen. In ander halve week tijd werd de voormalige ClOOO, die een jaar daarvoor uit een Super de Boer is ontstaan, omgebouwd tot een Albert Heijn. "Het was een ingrijpende gebeurte nisvoor het personeel en voor ons," vertelt ondernemer Wim van Hou welingen. "Nog steeds voel ik me een beetje op visite in mijn eigen winkel. Alles is nieuw: de produc ten, de automatisering, het aanbod. Het aardige is dat de winkel met zijn oppervlakte van 1230 vierkante meter ook groter lijkt dan de vori ge. Veel mensen denken dat er een stuk is aangebouwd, maar dat is met zo.Voorlopig is het de laatste :rbouwing die Van Houwelingen 'mee wil maken.' De tachtig man personeel zijn tijdens de verbou wing op stage geweest bij andere AH-winkels in ondermeer Gouda, Nieuwerkerk aan den IJssel en Rot terdam. Daar leerden zij ondermeer het andere kassasysteem bedienen. De nieuwe Albert Heijn heeft ook een 'GallEtGall-gemak' aan boord: hier wordt alleen sterke drank verkocht, omdat de wijnen en het bier al in de supermarkt zelf wor den verkocht. Sterke punten van de nieuwe winkel vindt de ondernemer zelf ondermeer het Versplein. "We zijn pas een paar dagen open, dus een goed beeld heb ik nog niet. Maar ik heb het idee dat vers goed loopt." De nieuwe Albert Heijn is een spon soractie gestart waarmee klanten hun favoriete Moordrechtse ver enigingen financieel kunnen on dersteunen. Zij ontvangen bij iede re 20 euro aan boodschappen een muntje dat 10 eurocent waard is. In de winkel staan speciale spaarbui- zen van verschillende verenigingen waarin klanten hun muntjes kun nen deponeren. Deze actie loopt tot eind april. Albert Heijn aan De Smidse 16 in Moordrecht is open van maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur. Het doel van de nieuw opgerichte dragersvereniging is om bij een overlijden zes dragers beschikbaar te stellen die tijdens de gehele uit vaart, bij begraven of cremeren, het dragen zonder winstoogmerk verzorgen. De dragers zijn vrijwil ligers. Er zijn in totaal tien dragers. Mensen kunnen lid worden van de vereniging Arimathea als donateur door middel van inschrijving. De contributie bedraagt 20 per jaar. Het idee voor de dragersvereniging ontstond bij Erna Sibbald van De Blauwe Vlinder bij een bezoek aan Jeruzalem. Zij vertelt: "17 maart is de feestdag van Jozef van Arima thea. Hij was degene die na Jezus'- dood aan Pontius Pilatus vroeg om het lichaam van Jezus in zijn on gebruikte graf te mogen begraven. Hij haalde Jezus van het kruis en wikkelde hem in een linnen doek. Hierdoor werd Jozef van Arimathea vooral in vroeger tijden vereerd door begrafenisondernemers. Hij was hun beschermheilige." Het bestuur van Dragersvereniging Arimathea bestaat uit voorzitter/ secretaris Luuk Schwiebbe, pen ningmeester Nico van Grieken en geestelijk adviseur is pastoor Th.A.H. van Klaveren. Lid is Erna Sibbald. Voor meer informatie: Luuk Schwiebbe, telefoonnummer 06- 44183385 of Erna Sibbald, tele foonnummer 0182-603598 of 06- 53252933. H'addinxveen - Boxspringspecialist Van der Horst aan de Mercuriusweg is '<ia de website leukstewinkelverkiezing.nl gekozen tot de leukste winkel ven Waddinxveen. Via deze website konden consumenten stemmen op di- rse winkels uit alle 415 gemeenten van Nederland. be winkels worden beoordeeld op jf criteria: sfeer, productaanbod, Klantvriendelijkheid, service en Pnjs- en kwaliteitverhouding. Op e'ke winkel moet minimaal vijftig :er gestemd zijn. "We zijn natuur- ik super blij dat wij verkozen zijn tot de leukste winkel in onze eigen gemeente. Maar ambitieus als we 7jn, willen we graag de leukste win kel van Nederland of in ieder geval Zuid-Holland worden." 'uitgegroeid tot slaapspeciaalzaak an het enthousiasme van Leon en Ilse van der Horst zal het niet liggen. Dit ondernemers echtpaar is ruim acht jaar geleden begonnen met een speciaalzaak in boxsprings, een be paald type bedmatrassen. Inmiddels is de winkel uitgegroeid tot één van de grootste slaapspeciaalzaken in de regio. Naast de grootste collectie boxsprings heeft de Boxspringspeci alist ook andere typen bedden van topmerken en allerlei toebehoren zoals matrassen, dekbedden en kas ten. Eigenlijk kan je voor de volle dige inrichting van je slaapkamer bij Leon en Ilse van der Horst terecht. "We nemen ruimschoots de tijd om samen met de klant op zoek te gaan naar de meeste geschikte slaapcom- binatie. Met als doel dat de klant 100 procent goed slaapt." Tot 31 maart kan nog gestemd worden op de winkel die volgens de consument in aanmerking komt voor de titel leukste winkel van Nederland.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 59