A ANBO Conservator Ons Verleden gehuldigd Lions Geraniummarkt Er werd gebridged Jubileum Duikvereniqinq 'Under Bar VC Nesselande op Koninginnedag langer open Omwonenden verhinderen inbraak Kledingbeurs voor Unicef Goedkoop wordt duurkoop Cursus voor Verkeers regelaars ACTIVITEITEN ANBO 1 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 3 APRIL 2013 Ad de Vries na kwart eeuw conservator af afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle 21 levenhuizen - Een van de vrijwilligers drukt Ad de Vries (67) de hand. 'We gaan je missen.De jubilerend conservator knikt. "Het is tijd voor vers bloed. Na 25 jaar als conservator doet De Vries een stap terug binnen de histori sche vereniging. Dat liet men bij Oud Zevenhuizen-Moerkapelle zaterdag 30 waart niet ongemerkt voorbij gaan. Door Pepijn de Groot Het museum aan de Tweemanspol- der speelt met het Droste-effect: onderdenaam 'OnsVerleden in Ons Verleden' werd zaterdag een ten toonstelling in de oudheidskamer geopend over de tentoonstellingen in de oudheidskamer. De muren van de koffiehoek zijn behangen met lijsten vol foto's en knipsels van de tentoonstellingen in het museum. Daarmee hangt eigenlijk het CV van De Vries aan de muur. De scheidend conservator werkte aan tientallen tentoonstellingen en wordt bij de opening in het zonnetje gezet. "Ik i wel eens in grote musea en dan denk ik: daar doen wij niet voor onder. Dat komt mede door Ad, de stabiele factor achter alle tentoon stellingen", aldus Hans van Lowijde, voorzitter van Oud Zevenhuizen- Moerkapelle (OZM). Ook erevoorzit ter Gerard Ottevanger uit lovende woorden. "Conserveren, dat zit jou in het bloed." Ad de Vries Corner Aan het einde van de toespraken ontvangt De Vries een oorkonde en een persoonlijke editie van het tijd schrift van de stichting. "Het con serveren gaat op routine en ik wil ruimte maken voor frisse ideeën", verklaart De Vries zijn terugtreden. Van Lowijde wijst de conservator op een fotolijst die niet thuishoort in het museum. De Vries haalt het weg en slaakt een kreet. "Oh!" Achter de fotolijst hangt een straatnaam bord: Ad de Vries Corner. Net als de tentoonstelling, die tot september loopt, is het een eerbetoon aan de oerconservator. Interview "Toen ze me destijds vroegen, dacht ik: nee, dit moet ik doen als ik met pensioen ben. Ik ben het toch gaan doen. Nu ben ik met pensioen en denk ik: dat ga ik niet allemaal in het museum steken." De Vries (67) werd bij oprichting van de stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle in 1984 direct lid. "Ik kwam hier in 1982 wonen. Als conservator ben ik bij veel mensen langs gegaan die iets aanboden. Zo leer je een dorp wel kennen." Het museum vestigde zich in 1997 in het pand aan de Tweemanspolder. "Ik kwam de ruimte in en dacht: hoe krijgen we dit ooit vol. In de eerste jaren rangschikte ik alle stukken nog Als eerbetoon aan de oerconservator is de koffiehoek omgedoopt tot 'Ad de Vries Corner'. in mijn hoofd. Met de 4500 stuk ken die er nu liggen, gaat dat niet. Met al die voorwerpen bouw je een band op. Nu is het te vol en moeten er dingen weg. Ik ben gehecht aan de dingen hier, dat moet een ander doen." Als vrijwilliger blijft De Vries betrokken. "Maar zonder coördine rende rol. Ik ben geen Heintje Da vids; ik stop nu echt." Een nieuwe conservator is nog niet gevonden. Is de jongere generatie uitgekeken op lokale geschiedenis? De Vries: "Welnee, mensen blijven altijd naar het museum komen. Je kan van alles lezen op internet, maar de geschiedenis zie en voel je alleen in het museum." Zevenhuizen - Traditiegetrouw or ganiseert Lions Club Zevenhuizen de Geraniummarkt. Op zaterdag 20 april kunnen plantenliefhebbers vanaf 8.00 uur terecht bij de diverse kramen op het ClOOO-plein aan de Dorpsstraat. Naast geraniums zijn erSpaanse margrieten, afrikaantjes, lobelia's, brachycome en hangver- bena's. opbrengst is dit jaar bestemd voor de Zonnebloem, Wereldwin kel, projecten voor Beth San en de Zevenster, het leefstijl project van De Eendragt en voor het Leger des "oils en Stichting Breath. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 26 maart be laatste zitting in de derde ronde gebridged. De zitting werd r de A-lijn gewonnen door Hel- 'ctn Renirie en Gonnie Sterk met 61-61%. Ook de ronde is door dit koppel gewonnen met een gemid- ue'de van 57.35%. In de B-lijn Met de aankoop van een fleurige plant wordt het goede doel gesteund. werd de zitting gewonnen door Tjeu en Gerrie op het Veld met 65.71% en de ronde door Hans en Annette Bolsterlee met 56.72%. In de C-lijn werd de zitting door Anneke de Graaf en Agaath Oos terling gewonnen met 63.39% en de ronde door Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 55.56%. ^venhuizen - Zeven jonge duikers "men op 6 juni 1988 duikvereni- y'n9 7Under op. De club sloot zich '^rtaan bij de Nederlandse Onder- "Ïïersport Bond (NOB). Nu, 25 jaar 'Er, bestaat de club nog steeds. rAntallen duikliefhebbers uit de rtpo zijn de afgelopen kwart eeuw 0r de eigen instructeurs van 7Un- er opgeleid tot sportduiker. Elke uuandag wordt van 21.00 tot 22.00 r getraind in zwembad De Koorn- f Kosteloos een proefduik maken is mogelijk. Voor wie duiken nog een stap te ver vindt, zijn er ook snorkelcursussen. Oud-leden Het jubileum wordt gevierd op za terdag 22 juni. Voordat het feest losbarst aan de Surfplas in Reeuw- ijk kan eerst nog een duik genomen worden vanaf de duiksteiger aan de Kooidijk. Oud-leden worden op geroepen zich aan te melden voor het feest. Voor meer informatie: www.7under.nl. Zevenhuizen - Op Koninginnedag staat VC Nesselande altijd met een bar op het Dorpsplein. Dit jaar blijft de bar twee uur langer open dan normaal. Op dinsdag 30 april kan tot 19.00 uur geklonken worden op koning Willem Alexander. De cere monie is eerder op de dag via een groot scherm op het Dorpsplein te volgen. Zevenhuizen - Omwonenden heb ben in de nacht van vrijdag 29 op zaterdag 30 maart een woningin braak verijdeld op De Leeuwerik. Drie vermoedelijke daders zijn weg gerend. De politie is op zoek naar informatie: 0900-8844. Zevenhuizen/Moerkapelle - In de Gereformeerde Kerk wordt don derdag 4 en vrijdag 5 april een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden ten behoeve van Unicef. Prijslijsten kunnen worden opge haald aan de Perkstraat 55, Wei- deplantsoen 7 en Boslaan 52 in Zevenhuizen en in Moerkapelle aan de Klaproosstraat 3 en Swaanswij- ckstraat 14. Inleveren kan op donderdag 4 april van 9.00 tot 18.30 uur; daar kan ook kleding geprijsd worden. Een derde van de opbrengst is bestemd voor Unicef, de rest is voor de ver koper. De verkoop is op donderdag 4 april van 19.30 tot 21.00 uur en op vrij dag 5 april van 8.30 tot 11.00 uur. Voor meer informatie: 0180-633971,0180-633381 of 06-11480680. Zevenhuizen - De Goudse winkel dief die maandag 25 maart voor 60 euro aan wasmiddelen meenam bij C1000 werd kort daarop door de po litie aangehouden. Hij kon direct 200 euro boete pinnen. Ook moet hij de C1000 151 euro betalen. Zevenhuizen - Op initiatief van Stichting Oranje Zevenhuizen ver zorgt de politie op woensdag 10 april een cursus voor verkeersrege laars. Deze worden ingezet bij ver schillende activiteiten in Zuidpias, zoals de jaarlijkse lampionnenop- tocht, de lawaaioptocht voor Ko ninginnedag, de Avondvierdaagse, voor activiteiten bij de IJsclub of bij evenementen van de Kleine Trom petter. De cursus vindt plaats in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein in Nieuwerkerk aan den IJssel en begint om 19.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: verkeersregelaars@oranje zevenhuizen.nl. SPELLENMIDDAG maandag 8 april vanaf 14.00 uur in de Zevenster: skip-bo, klaverjas sen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA elke maandagmiddag in de Zeven ster. Info 0180-632005. KOERSBAL maandag 8 april vanaf 14.00 uur in de Zevenster, voor ANBO leden en bewoners. Info 0180-631652 woensdag 10 april vanaf 14.00 uur in de Zevenster. Info:0180-632501. JEU DE BOULES bij goed weer woensdag 17 april vanaf 13.30 uur op de baan op het Begoniaplein. Voor materiaal wordt gezorgd Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO: Zwemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info: 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19