ijssel land 1 Info uit het IJsselland Ziekenhuis Medewerkers en beveiligers volgen samen training agressiebeheersing fe ziekenhuis 16 april 2013 - World Voice Day Open dag Stempoli Wondcentrum in buitenpolikliniek Krimpen Open dag over bevallen op 6 april HART VAN HOLLAND ADVER 3 APRIL 2013 A ijssel land iekenhuis www.ysl.nl n 1 IJSSEL KLINIEK KIJK VOOR HET LAATSTE NIEUWS OP WWW.YSL.NL In deze rubriek vindt u om de 6 weken nieuws en achtergronden van het ziekenhuis. Kijk voor meer informatie ook op onze website www.ysl.nl. IJSSELLAND ZIEKENHUIS Prins Constantijnweg 2 2906 ZC Capelle a/d IJssel Tel.nr. 010 - 258 5000 BUITENPOLIKLINIEK NESSELANDE Tel.nr. 010-258 5700 BUITENPOLIKLINIEK KRIMPEN Tel.nr. 010-258 3600 Het geweld tegen zorgverleners neemt toe. In de media zien en horen we steeds meer berich ten over geweldincidenten tegen zorgverle ners. Ook in het IJsselland werd in 2012 helaas een toename van agressie incidenten gezien, vooral in de avond, nacht en het weekend. Om medewerkers beter voor te bereiden op dit soort incidenten volgden de avond- en nacht- hoofden en de beveiligingdienst een gezamen lijke agressietraining. Agressie beheersen vanuit samenwer king Het idee achter de 'gezamenlijke training is dat agressiebeheersing vooral om een goede samen werking tussen medewerkers in de zorg en me dewerkers van de beveiligingsdienst vraagt. Ter voorbereiding op de training liep de trainer in de praktijk mee met de beveiliging en met de avond en nachthoofden. Zo kregen betrokkenen een goed beeld van eikaars werkpraktijk. De cursisten leerden in theorie en in rollenspelen hoe in geval m Hnr n w w -r 1 V De Wold Voice Day (Wereld Stem Dag) op 16 april is een jaarlijks terugkerend wereldwijd evenement dat is gewijd aan onze stem. leder een heeft een gezonde stem nodig! 16 april Open dag op de stempoli in de IJssel Kliniek Om u te laten zien wat de stempoli doet en welke onderzoeken bestaan, kunt u dinsdag 16 april tus sen 14.00 en 19.00 uur een kijkje komen nemen tijdens de open dag in de IJssel Kliniek. Het adres: Poortmolen 88-90 te Capelle a/d IJssel (schuin t.o. IJsselland Ziekenhuis). Activiteiten: Bepalen "Voice Handicap Index", een vragen lijst om uw stemprobleem te inventariseren; Meting stembereik (fonetogram); Stemonderzoek door een stemspecialist of logopedist; Demonstratie stembandonderzoek door een KNO arts; Informatie over het gehoor en de mogelijkheid een gehoortest te doen. Voor wie? ledereen die belangstelling heeft, is van harte uitgenodigd! In het bijzonder nodigen wij de mensen uit die hun stem intensief gebruiken, zoals mensen die zingen, leraren, baliemedewer kers, medewerkers callcentra, e.d. Meer informatie: www.ysl.nl van agressie of een dreiging hiervan gehandeld dient te worden en wie welke rol daarin heeft. Communicatie was hierbij het speerpunt. Tijdens de training is ook wijkagent Jacques Lems aangesloten om te bespreken hoe aangifte kan worden gedaan. Vragen als "Hoe is de kans dat aangifte tot vergelding kan leiden?" "Wat is de rol van de politie bij incidenten?" werden besproken. De deelnemers hebben de training als waardevol en heel goed ervaren. De dag heeft veel indruk gemaakt en er zijn goede tips en punten naar vo ren gekomen waarmee het IJsselland Ziekenhuis verder aan de slag gaat. Subsidie voor Veilig werken in de Zorg De training is mogelijk gemaakt door de subsidie regeling "Veilig werken in de zorg". Deze regeling beoogt om agressie en geweld tegen zorgmede- werkers te verminderen. Zorginstellingen kunnen met behulp van de subsidie een extra impuls ge ven aan de uitvoering van anti-aggressiebeleid. Op 4 maart 2013 is het nieuwe wondcentrum van het IJsselland Ziekenhuis in buitenpolikli niek Krimpen gestart. Het wondcentrum heeft spreekuur op maandagmiddag en woensdag ochtend. In het wondcentrum wordt de patiënt gezien door de gespecialiseerd verpleegkundi ge in wondzorg of de verpleegkundig specialist dermatologie. Een medisch specialist (chirurg of dermatoloog) werkt met hen samen. In het wondcentrum worden complexe wonden behandeld. Het gaat hierbij om wonden die niet op de normale manier genezen. U kunt daarbij denken aan geïnfecteerde wonden, doorligwon- den (decubitus), open been, wonden na wond roos, een diabetische voet zonder verdere com plicaties, etc. Alle reguliere behandelopties zijn mogelijk. In het wondcentrum kunnen patiënten met ge compliceerde wonden op korte termijn terecht voor diagnostiek en het opstellen van een behan delplan. De patiënt krijgt zo snel mogelijk weer wondzorg in de vertrouwde omgeving, eventueel met supervisie vanuit het wondcentrum op af stand. Dat bevordert de samenwerking in wond zorg tussen de diverse disciplines. Het IJsselland Ziekenhuis voldoet hiermee aan de landelijke indi catoren voor expertisecentra wondzorg. Buitenpolikliniek Krimpen in Gezondheidscen trum Krimpen (foto: Hans v Morren) links: S. van Ruitenburg, ge specialiseerd verpleegkundige wondzorg en decubitus; rechts: K. Timm, verpleegkun dig specialist dermatologie. Op zaterdag 6 april organiseert het IJsselland Ziekenhuis tussen 10.00 en 15.00 uur weer een open dag voor aanstaande ouders (inloop tot 14.30 uur). Alles komt aan bod; vanaf het moment dat de weeën zich aandienen tot het moment dat je met de kleine weer naar huis gaat en alles wat er in de tussenliggende tijd gebeurt. Kortom; antwoord op de vraag "wat kan ik verwachten als ik in het IJsselland Ziekenhuis mijn kindje krijg?" Geboortecentrum IJsselland: In het Ge- Geboortecentrum IJsselland: boortecentrum werken eerste- en tweedelijns verloskundigen, gynaecologen, verpleeg kundigen, kinderartsen, anesthesiologen en kraamzorg Rotterdam e.a. gezamenlijk aan goede zorg rond de geboorte. eenpersoonskamers partner kan blijven slapen 1 bezoek op eigen kamer ruime eigen voorzieningen zoals koelkast gastvrouwen, etc. ziekenhuis

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 22