Goededoeldag op De Terp 'Van Hoog naar Laag' op herhaling Gemeente moet bestemmingsplan bouwmarkt Hornbach aanpassen Brandweer gealarmeerd na afgaan koolmonoxidemelder Stichting Evenement organiseert inhuldigingsdag sfe HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 3 APRIL 2013 27 Schennispleger gesignaleerd Voettocht naar Compostela bij PCOB AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie van alle merken Nieuwerkerk aan den IJssel - Elk jaar organiseert Jenaplanschool de Terp in Nieuwerkerk aan den IJssel een Goededoeldag. Woensdag 27 maart was er voor jong en oud van alles te beleven in de lokalen van de school. De op brengst is voor Stichting Lu ma en Alpe d'HuZes. Door Cees Visser Ouders hadden workshops georga niseerd, op markten kon van alles worden gekocht, er waren diverse spelletjes, en de jeugd kon zich cre atief uitleven in het zelf maken van bijvoorbeeld een vergrootglas, een automatische speedboot en een su- perkorte tekenfilm. Vader Roderick Guépin had een groot scherm op gesteld met levende beelden van de Alpe d'HuZes en kinderen konden gedurende vijf minuten fietsen om dertien kilometer af te leggen. De belangstelling hiervoor was enorm. Aan het eind van de morgen vorm den de kinderen een levend tand wiel, waarbij de bovenbouw in tegengestelde richting van de on derbouw liep. Veel applaus kregen daarop de vijftien leerkrachten, die een parcours aflegden, waarmee het evenement werd afgesloten. Strippenkaarten Jolijn Guépin - lid van de activi teitencommissie van de school - legt uit hoe de kinderen zijn ge motiveerd voor de sponsoractie. "Stichting Luma heeft voorlichting op onze school gegeven en Bart de Vries heeft alles verteld over het wielrennen op de Alpe d'Huez. Nadat hij vorig jaar volledig is her steld van darmkanker, gaat Bart (30), net als twee vaders van leer lingen, op 5 en 6 juni meefietsen in de Alpe d'HuZes. De kinderen hebben formulieren mee naar huis gekregen, om sponsorgeld voor de fietsers bij elkaar te brengen. Daar naast hebben we strippenkaarten van twee euro verkocht, waarmee kinderen op de Goededoeldag van alles konden kopen." Bagagedrager Stichting Luma zet al tien jaar Onder grote belangstelling legt een leerkracht een parcours op het schoolplein af. (foto: Leendert van der Waal) projecten op in Zu i d (e I ij k) - Af r i ka zoals een basisschool, een bejaar dentehuis en twee crèches. Het nieuwste project is de bouw van een crèche in Muldersdrift. Met de actie Alpe d'HuZes bren gen deelnemers, alleen of in een team, geld bijeen waarmee zij een Nieuwerkerk aan den IJssel - Toerfiets.ers kunnen hun hart weer ophalen als in juni de tocht 'Van Hoog naar Laag' voor de vierde keer wordt gehouden. Een bijzondere editie, zo laat organisator Stichting Evenement in een pers bericht weten. Er kan niet alleen van Nieuwerkerk naar Vaals gefietst wor den, maar ook van Vaals naar Nieuwerkerk. 'Vap Hoog naar Laag' ontstond in 1998, toen Nieuwerkerk aan den IJssel was aangewezen als laag ste punt van Nederland. De eerste editie startte om middernacht op de Vaalserberg en eindigde bij de vestiging van Van Vliet Trucks aan de Parallelweg- zuid, waar toen ook de markering voor het laagste punt werd onthuld De fietstocht tussen Vaals en Nieu- Ook vrouwen stonden hun mannetje tijdens de tocht van 2008. werkerk was een hele uitdaging. 260 kilometers moest worden af gelegd. De tocht van dit jaar wordt uniek, omdat het sportieve spekta kel dit jaar uit twee tochten bestaat. De fietstocht van Nieuwerkerk naar Vaals is erbij gekomen. Bedoeling is dat van Nieuwerkerk naar Vaals een groep fietsers gaat rijden die gemiddeld 20 kilometer per uur fietst. Die groep vertrekt op vrijdag 21 juni om 6.00 uur in Nieu werkerk. De 'snelle jongens en meis jes' mogen, nadat ze om 18.00 uur in Nieuwerkerk zich hebben verzameld en per luxe touringcar naar Vaals zijn gebracht, 's nachts om 12 uur op de Vaalserberg vertrekken voor een tocht met een gemiddelde van zo'n 30 kilometer per uur. De orga nisatie hoopt dat de burgemeester van Vaals het startschot zal lossen. Tochtleider is, als vanouds, Nico Kemp, die al maanden met de voor bereidingen bezig is en het parcours al heeft verkend. De start en finish is bij hotel Van der Valk aan de Pa rallelweg-Zuid. Goed doel De kosten van deelname bedragen 25 euro, inclusief het vervoer per touringcar tussen Nieuwerkerk en Vaals of Vaals en Nieuwerkerk en een aantal bevoorradingen onder weg. Na aftrek van de gaat het be drag dat overblijft naar Team Zuid- plas dat meedoet aan Alpe d'HuZes, de sportieve manifestatie in juni die zoveel mogelijk geld moet opleveren voor het KWF. Voor meer informatie en inschrij ven: info@stichtingevenement.nl of 0180-316318. Vermeld duidelijk aan welke van beide tochten u wilt meedoen: de tocht van Nieuwerkerk naar Vaals of de tocht van Vaals naar Nieuwerkerk (de 'snelle' ploeg). Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente Zuidpias moet het bestemmingsplan voor de nieuwe bouwmarkt van Hornbach aan de Hoofd weg-Zuid aanpassen. Dat heeft de Raad van State woensdag beslist in een rechtszaak die was aangespannen door de concurrerende bouwmarkten Praxis en Gamma. Volgens de Raad moet de gemeente in het reparatieplan expliciet voorschrij ven dat er geen verkoop buiten mag plaatsvinden op het parkeerterrein. Verder mag er niet worden gebouwd als er niet voldoende parkeerplaatsen worden aangelegd. Daarvoor heeft de Faad een parkeernorm aangereikt. De al gestarte bouw zal door de ver nietiging van het plan niet worden belemmerd. De gemeente kan intus sen vrij vlot de regels aanpassen en er °P toezien dat er voldoende parkeer ruimte komt. De kritiek van Gamma en Praxis dat er een strengere parkeernorm zou gelden waardoor er veel meer par keerplaatsen vereist zijn, is door de Raad verworpen. De gemeente had wel de juiste norm gekozen, maar die niet in het digitale plan opgenomen. Dat moet dus in het reparatieplan ge beuren. Gamma en Praxis klaagden bij de Raad ook over een dreigende versto- bijdrage leveren aan de strijd te gen kanker. Symbolisch heeft elke deelnemer op zijn bagagedrager veel mensen zitten, voor wie hij of zij meerdere keren de alp be stijgt. Vorig jaar werd met Goededoel dag vijfduizend euro opgehaald. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de omgeving van de lersestrat en win kelcentrum Dorrestein is op zater dag 30 maart rond middernacht een schennispleger gesignaleerd. Het betreft een blanke man van 45-55 jaar met bril. Hij was gekleed in een zwarte jas, een muts en bergschoe nen. Getuigen kunnen bellen met: 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gerrit Bikker komt woensdag 10 april tij dens de middagbijeenkomst van de PCOB vertellen over zijn ervaringen tijdens zijn voettocht naar Santi ago de Compostela. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Be- ijerinkstraat 53 en begint om 14.30 uur; deur open om 14.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bewoners van de flat aan de Leeghwaterstraat in Nieuwerkerk hoorden woensdagmiddag een koolmonoxidemelder in een woning afgaan. Zij vertrouwden het niet en belden de hulpdiensten. Na dat was aangebeld bij het betreffende huis en niemand open deed, wist de brandweer met behulp van een stormram de deur te openen. Met een speciale meter werd door de brandweer gecontroleerd of er een bepaald percentage koolmo noxide in de woning aanwezig was, maar dat bleek niet het geval te zijn. De melder werd vervolgens gereset en de brandweerlieden konden weer terug naar hun posten. Een sloten maker werd ingeschakeld om de deur te maken. ring van de markt. In het nieuwe pand van Hornbach is weliswaar ruimte voor een deel bouwmarkt en een deel tuincentrum, maar het pand kan ook worden ingevuld met een bouwmarkt alleen. En dan ontstaat er een volle concurrent voor Praxis en Gamma. Uit onderzoek is volgens de Raad gebleken dat zelfs als er alleen een bouwmarkt komt, er nog geen sprake zal zijn van een verstoring van de markt. Het bezwaar dat de gemeente heeft nagelaten om diverse onder zoeken te doen is door de Raad ook verworpen. Praxis en Gamma be toogden dat het bestemmingsplan gebaseerd is op verouderd onderzoek. Maar dat is volgens de Raad geen probleem. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement tekent ook dit jaar voor de organisatie van Koningin nedag. De stichting spreekt van 'in huldigingsdag'. Als vanouds wordt er een kinder- kleedjesmarkt gehouden van 9.00 tot 16.00 uur. Het kinderevenement vindt plaats in de Torenstraat. Het is geen vrijmarkt, wat inhoudt dat er geen eten of drinken verkocht mag worden en er geen tafels en stoelen naar de kleedjes mogen staan. Het is niet de bedoeling dat ouders han delswaar aanbieden. Volwassenen worden ook in de ge legenheid gesteld artikelen ter ver koop aan te bieden, maar dienen daarvoor een kraam te huren. De braderie wordt gehouden in de Dorpsstraat en de Kerklaan, tussen 10.00 en 17.00 uur. Kramen zijn te huur bij Krokos evenementen; 0181-320130 (tus sen 9.00 en 14.00 uur) of info@ krokos-evenementen.nl Voor meer informatie over de acti viteiten: info@stichtingevenement. nl, 06-23800749 of schriftelijk: Stichting Evenement, Postbus 64, 2910 AB Nieuwerkerk aan den IJs sel. Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25