Dorpshuis "Markt biedt veel sociale contacten en veel versproducten" "Beleef de sfeer van houten kozijnen" GrotC kindermodeshow in Nieuwe markt Zevenhuizen van start op donderdag 11 april H VOSKUILEN HART VAN HOLLAND I BEDRIJVIGHEID 3 APRIL 2013 39 In gloednieuwe showroom voor de consument: Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Moerkapelle - Voor de vijfde keer organiseert leds Kinderkleding Et Kado's uit de Dorpsstraat een kindermodeshow. Deze wordt woensdag 10 april in Dorpshuis Op Moer in de Raadhuisstraat 40 gehouden van 19 tot 20 uur. Zevenhuizen - Op donderdagochtend 11 april start er een nieuwe markt in Zevenhuizen. Dit is de derde markt in de gemeente Zuid plas: op woensdag is er één in Moordrecht, op donderdag straks één in Zevenhuizen en op vrijdag één in Nieuwerkerk. De markt een fenomeen uit het grijs verleden? Verre van dat. Marktkoopman Harry de Mooij staat iedere vrijdagochtend op de markt in Nieuwerkerk aan den IJssel. Daar heeft hij een verkoop wagen in vlees en vleeswaren. Hij is nog steeds enthousiast over de markt: "De voordelen van de markt zijn dat de waren verser zijn dan die in de supermarkt. Alles wordt rechtstreeks ingekocht. Een stukje warm gebakken vis, een vers be reide haring, op de markt ben je aan het goede adres. Ook is er vaak een breder productaanbod: zo kun je bij de groentekraam veel ver schillende soorten champignons krijgen. En dan heb je het sociale gebeuren, dat heel erg belangrijk is: de marktkooplieden hebben een relatie met hun klanten op gebouwd. Tot slot is ook de prijs stelling gunstig. Het is niet meer zo, dat op de markt je gulden een daalder waard is, maar de prijzen liggen wel lager dan bij de gemid delde supermarkt." De Mooij is tevens vertegenwoor diger van de Centrale Vereni ging voor Ambulante Handel in de marktcommissie van Zuidpias. Daarin wordt overleg gevoerd met de gemeente over de markten in Zuidpias. Zo is hij betrokken ge weest bij de voorbereiding van de komst van een markt in Zevenhui zen. De Mooij: "Met de komst van een markt in Zevenhuizen kunnen inwoners van Zuidpias drie keer per week hun produkten vers inkopen: op woensdagochtend in Moor drecht, op donderdagochtend in Zevenhuizen en op vrijdagochtend in Nieuwerkerk. Wij zijn daarom erg content met de start van de markt in Zevenhuizen." Waddinxveen - Twee weken geleden heeft Voskuilen Kozijntechniek een showroom geopend. Hier kunnen zowel particulieren als bedrijven zich oriënteren en laten informeren over de mogelijkheden in houten kozijnen. Kees Voskuilen vertelt hoe hij dit samen met zijn gezin en medewerkers heeft kunnen realiseren. "De showroom is de laatste fase va een ingrijpende modernisering en verbouwing van het bedrijfs pand. Daar voeren wij in eigen fa briek alle facetten van machinale houtbewerking uit, tot aan het compleet aflakken en beglazen." Al sinds 1986 heeft de familie een timmerfabriek. Tot dusver werd v°oral zaken gedaan met aanne mers. "De bouw staat echter onder brok. Daarom hebben we de be- siissing genomen om ons met de showroom ook op de consument te nchten," vertelt Voskuilen. 'olgens hem is er voldoende vraag naar houten kozijnen: "Met hout heb je een grote ontwerpvrijheid, je bent niet gebonden aan be paalde profielen" Ook met het on derhoud valt het mee: "Wij geven bijvoorbeeld een Sikkens-garantie af, waarbij de consument tien jaar lang niet hoeft te schilderen." Ook de aanschafkosten van houten ko zijnen zijn volgens Voskuilen con currerend met die van andere ma terialen die op de markt zijn. Duurzaam hout In de showroom vertelt Voskuilen over de wijze waarop de kozijnen, ramen en deuren een belangrijke bijdrage leveren aan de woonbe- leds is inmiddels 2,5 jaar in de Dorpsstraat gevestigd. In het pand zat voorheen de kantoorboek handel van Van Marle. De avond zit vol verrassingen, belooft eige naresse Ineke van der Vlugt. Alle bezoekers ontvangen bij binnen komst een goody bag. Er lopen ongeveer twintig kinderen yan klein tot groot mee uit Moer kapelle en omstreken. "Vorig jaar hadden we vier a vijf hele klein tjes. Nu nog één, want je zit toch met de bedtijden. Ook doen er vier a vijf stoere jongens van 10 a 12 jaar mee, en een aantal meiden," licht Van der Vlugt toe. Zij heeft een groot aantal ondernemers uit de Dorpsstraat bereid gevonden om bij te dragen aan de avond. Zo worden de kapsels gratis verzorgd door kapsalon Verheul, zo zet Bike Sell.nl kinderfietsen neer en ko men andere ondernemers zoals Plus supermarkt, bakker Eshuis, 't Wapen van Moerkapelle en Pour Deux Schoonheidssalon met proe- verijtjes en/of aanbiedingen. Ate lier Artistique, van dochter Ingrid, zal haar kinderactiviteiten onder de aandacht brengen. Verder doen mee de firma Kadiks, De Fotoboe tiek, de firma Havelaar en Slage rij Stuyvenberg. Van der Vlugt: "Ik vind het leuk om de middenstand in het dorp zo te helpen." De kledingmerken die zoal ge showd worden zijn Porto Azul, Creamie, Seguro, ZieZoo, S Com pany, Blue Seven, Dirkje, DJ Dutch Jeans, Silke, La petite Couronne, Beebielove, Vinrose en Ducky Beau. In de winkel is ook kleding voor pre- matuurtjes verkrijg baar, evenals doopkle- ding, badkleding voor zwemlessen en een feestartikelenmolen. De zaal van Dorpshuis Op Moer gaat open om 18.30 uur. De toegang is gratis. Aanmelden van tevoren is wense lijk. Dit kan bij de win kel in de Dorpsstraat 32, telefonisch (079 - 5933100) of via een mailtje naar info@ ieds.nl. leving. De bouwstijlen 1920-1930, landelijk, klassiek 8t modern spe len een belangrijke rol. Er zijn tal van mogelijkheden in ontwerp en uitvoering. Er wordt uitsluitend gebruik gemaakt van duurzaam geproduceerd hout met het FSC keurmerk. KOZIJNTECHNIEK Voskuilen kozijntechniek aan de Mercuriusweg 14 in Waddinxveen is zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur geopend. Doordeweeks op afspraak via telefoonnummer 0182 - 63 61 20.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 37