Hf Hl ago "Het geld is niet weg, maar slechts van plek verschoven" Gemeenteraad pakt alcoholgebruik jongeren aan Burgemeester brengt bekers bij brandweer schuifdeurkasten op maat fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker Gevelrenovatie fietsklaar.nj^ HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 APRIL 2013 5 Raad stemt in met greep uit algemene reserve www.enkast.nl 0180-634866 smiff T 010 -4213548 I Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000,1 op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. I00 I I 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71. lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Gratis koffie/thee en gratis full colour programmaboekje. Kaarten: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of via www.lions.nl/zevenhuizen Voeg- en Metselwerken Gevelrenovatie ROND Id jiD |ïD ko - Zuidpias - De algemene reserve van Zuidpias heeft een enorme klap gekre gen door afwaardering van de waarde van gronden bestemd voorde ontwik keling van de Zuidplaspolder. De gemeenteraad zag zich 26 maart genood zaakt toestemming te geven om bijna 12 miljoen euro uit het spaarvarken van Zuidpias te halen, bijna de helft van de totale reserve. Ze deed dit met grote tegenzin. Door Erwin van 't Hof Alle raadsleden reageerden met grote verslagenheid op het nieuws, maar beseften dat er geen andere mogelijkheid is om de afwaardering op te vangen. Jan Hordijk (WD): "Niemand in deze ruimte kan ver antwoordelijk genomen worden voor deze financiële klap. Er is door anderen gegokt met de aankoop van de gronden, en door de crisis hebben wij nu verloren." De afboe king betekent overigens niet dat de twaalf miljoen volledig verdampt. Het is enkel omgezet in grond. Mo- gens Domela (PvdA): "Het geld is niet weg, maar we kunnen er ook niet makkelijk bij. We moeten echt gaan uitkijken hoe we deze zaak aanpakken. Nog een paar van dit soort tegenslagen en de algemene reserve is compleet verdampt." Artikel 12-status Wethouder Rinus Bosman, die de perikelen rond de Zuidplaspolder al vanaf het begin steevast een 'uit daging' en geen 'probleem' noemt, toonde zich wederom strijdlustig in de raadzaal. Op de angstige vraag van enkele raadsleden of Zuidpias niet steeds meer solliciteert naar een artikel 12-status reageerde hij afwijzend. Een artikel 12-status houdt in dat de gemeente een deel van haar financiële zelfstandigheid moet inleveren en onder toezicht komt te staan van het Rijk. Bosman verwacht echter dat een groot deel van het nu geïnvesteerde bedrag weer terug naar de gemeente zal vloeien als de economie weer aan trekt. "Zodra er projecten worden gerealiseerd op de gronden van de Zuidplaspolder zullen er zeker fi nanciële meevallers komen. Het geld is niet weg, maar slechts van plek verschoven." De Regionale Ontwikkelingsorgani satie Zuidpias (ROZ) bestaat naast Zuidpias uit Gouda, Waddinxveen en Rotterdam die samen gronden bezitten in een Grondbank. De gronden die inmiddels bemachtigd zijn voor het uitvoeren van alle am bitieuze plannen in de Zuidplaspol- Zuidpias - Geen happy hours meer en alcoholverkoop bij sportverenigingen moet in de ban. De minimumleeftijd voor het betreden van kroegen moet niet worden verhoogd naar 21 jaar en ouder. Dat zijn de belangrijkste aanbevelin gen op het gebied van alcoholbeleid die de gemeenteraad tijdens de raads vergadering op 26 maart meegaf aan het college. Dit neemt de adviezen mee in zijn conceptverordening voorde aanpak van alcoholmisbruik bij jongeren. Door Erwin van 't Hof Met name het voorstel om de mini mumleeftijd voor kroegen en disco theken te handhaven op 18 jaar werd breed gedragen door de raad. André Muller (SP): "Als iemand achttien jaar is, dan is hij voor de wet volwas sen. Hij of zij mag stemmen en auto rijden, maar niet een kroeg in? Dat is ontzettend tegenstrijdig." Daarnaast vreest het raadslid dat jongeren bij oen verhoging van de minimum leeftijd hun heil ergens anders gaan zoeken. "Dan krijg je zuipketen en andere zaken die achter de schermen gebeuren. Op die manier hebben we oog veel minder grip op de zaak." Wybe Zijlstra (CDA) benadrukte dat alcoholproblematiek ook vaak ach- ter de voordeur plaatsvindt. "We moeten ons met het alcoholbeleid met alleen focussen op de openbaar heid, maar ook op de privésfeer." Het raadslid kreeg bijval van Dick Bac (ChristenUnie/SGP). Hij pleitte voor meer voorlichting op scholen om alcoholmisbruik bij jongeren tegen te gaan. Meerdere partijen wezen daarnaast met een beschuldigende vinger richting de alcoholexploitan ten zelf. "Het moet niet te makkelijk worden om snel aan alcohol te ko men", aldus Mogens Domela (PvdA). "Wat mij betreft vindt er binnenkort nergens meer een happy hour plaats in de gemeente." Kantine Speciale aandacht was er voor de verkoop van alcohol op openbare plekken als voetbalverenigingen. Een discussie die enkele weken geleden werd aangezwengeld door Domela. In een tweet riep hij de gemeente raadsleden op om als voorbeeld aan de jeugd een maand geen alcohol te nuttigen. Hij pleitte daarnaast ook voor een volledige drooglegging van het gemeentehuis. Het plan om sportvereningen te verbieden alco hol te verkopen, kreeg veel steun in de raad. Muller: "Toen ik zeventien was, werd ik een keer op de sport vereniging betrapt met een pilsje in de kantine. Ik kreeg toen een flinke uitbrander van mijn trainer. Ik denk dat dit nu niet zo snel meer zou ge beuren, er moet veel strenger wor den opgetreden. Jongeren moeten weten wat alcohol met je kan doen." Rik van Woudenberg (D66) schiep als enige een wat genuanceerder beeld van de alcoholproblematiek in de gemeente. "We discussiëren deze avond alsof er een gigantisch alcoholprobleem onder de jongeren van Zuidpias heerst. Ik denk dat dit, zeker ten opzichte van het landelij ke gemiddelde, reuze meevalt." Het raadslid gaf aan dat het zeker goed is dat er wordt nagedacht over het alcoholbeleid, maar dat het ook niet uit de hand moet lopen. "Ik ben niet van mening dat meer regels het pro bleem zullen oplossen. De grootste verantwoordelijkheid ligt nog steeds bij de burgers zelf." Zeve ihuizen - Burgemeester Gert- Jan Kats moest de bekers bijna staaelen bij de brandweerwedstrij- '^r van zaterdag 30 maart. Aan de voorronde van het landskampioen- sctlap jeugdbrandweer deden 25 psen mee, van Middelburg tot ouda. In de categorieën junioren e Spiranten werd gestreden om j -vn en een plaats in de halve Westersehouwen werd in 1 categorieën tweede achter onnaar Neerijnen. Deze korpsen 9ln9en allebei met twee bokalen r|chting huis. der, in totaal 300 ha, zijn nu dras tisch in waarde gedaald omdat de bouwplannen mede door de crisis steeds meer op de lange baan zijn geschoven. Hierdoor is het project voor alle ROZ partners een blok aan het been geworden. Zuidpias is als kleine partner verantwoordelijk voor negen procent van de kosten van het project. Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam ty/j I I 7 W Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 j te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 7212 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen www.fietS .nl Dé mobiele fietsenmaker Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Profiteer NU van de 15% BTW verlaging Zandstralen Impregneren Hot water blaster Thor Helical scheurherstel Spouwmuurverankering Vraag vrijblijvend een offerte aan. Peter Merbis - Wethouder Keftlaan 17 2761 TZ Zevenhuizen T. 0180-633114 E. info@pmgevelrenovatie.nl I. www.pmgevelrenovatie.nl 5 S- »- te ter ter IF Intratuin Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur Potgrond Inhoud 20 liter. 6 zakken Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3