i t Geen Kroonappel in Zuidpias Nieuwe voorzitter D66 Zuidpias WN zoekt f iets controleurs Klikken mag Geen permanente bewoning recreatiewoningen ChristenUnie en SGP schuiven lijsten weer in elkaar Extra regels zijn het probleem, niet de oplossing HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 3 APRIL 2013 9 1 Cultureel erfgoed Beeldende kunst Muziek hmril www.scnz.nl - info@scnz.nl Nieuw bestuur Christenllnie Zuidpias dun Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Het is me gelukt om tijdens de paasdagen zo min mogelijk nieuws te volgen en zoveel mo- gelijk bezig te zijn met de bijna rituele bezigheden in het paas weekend zelf; het schilderen van de eieren waarbij we ook het ge bruik van glitters en veertjes niet schuwden, de paasbrunches met familie en vrienden. Op de fiets naar Rotterdam wat op de te rugweg door de tegenwind toch niet echt meeviel, het bezoek aan de geitenboerderij waar we kleine geitjes flesjes melk kon den geven... Even loskomen van de dagelijkse politieke hectiek is f niet vaak mogelijk maar wel heel fijn af en toe. Aan het eind van zo'n schaars weekend kijk ik op de vooravond van weer een Kamer- week vol verbazing naar de stem- mingslijst. Elke dinsdag stemmen we in de Kamer over alle moties, amendementen en wetten die in de week daarvoor zijn bedebat- teerd. Dat we wetten vaststellen en wijzigen is een belangrijke taak van de Kamer. Maar de Tweede Kamer blinkt ook uit in het voeren van debatten naar aanleiding van nieuwsberichten. Bijvoorbeeld als er ergens iets mis is gegaan in een school, een verzorgingshuis of bij een bedrijf. Maar al te vaak is dan de vraag die gesteld wordt aan de betreffende bewindspersoon wat die er aan denkt te gaan doen om een probleem nooit meer voor te laten komen. In de praktijk wordt er dan ergens op een departe ment een formulier ontwikkeld dat iedereen dan vervolgens in die scholen, verzorgingshuizen Zuidpias - Speeltuin de IJsselkids en de Koningsspelen van zorgcen trum De Meander hebben de finale van de strijd om de Oranje Fonds Kroonappels niet gehaald. Beide initiatieven vielen af na de tweede ronde, waarin alle gemeen telijke winnaars op elkaar kon- Zaterdag 6 april 14.00-17.00 uur Open Middag Oudheidkamer s-Gravenweg 6a, Nieuwerkerk 3an den IJssel Dinsdag 9 april - 20.00 uur Lezingen Openbaar Vervoerhistorie Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Maandag 8 april 10.00-12.00 uur Woensdag 10 april 20.00-22.00 uur Beeldhouwen in steen of hout K'ein Hitland 4, Turfschuur Steen- 0 ens, Nieuwerkerk aan den IJssel f° wi'co@van-hoogdalem.nl Jpen werkplaats: maandag 10.00-12.00 uur; w°ensdag 20.00-22.00 uur. T°t eind april Expositie acryl schilderijen Ans de Koning-Donker. Bibliotheek Nieuwerkerk a d IJssel. Woensdag 10 april 20.00 tot 22.00 uur Kunstlezing 'glas' door Hans van Rossum Bibliotheek Zevenhuizen Entree 5 euro Informatie en aanmelden: 0180-638388 of www.bibliotheekdegroenevenen.nl Donderdag 4 april - 19.00 uur Een avond met DJ muziek Cultuurcafé TAAF, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 3 euro Zaterdag 6 april - 20.00 uur Voorjaarsconcert Harmonie Kunst na de Arbeid Sporthal de Zuidpias, Sportlaan 3, Moordrecht Entree 5 euro. Info: www.knda-moordrecht.nl of bedrijven in moet vullen. Waar vervolgens (vrijwel altijd terecht) iedereen zich be klaagt over de bureaucratie. De nationale ombudsman maakte bij de publicatie van zijn jaarver slag gehakt van dit mechanisme. "Rem de beleidsmachine", riep hij de politiek op. Ik kan alleen maar hopen dat de constatering dat de overheid veel dingen niet goed doet, leidt tot minder druk op re gelgeving door de politiek. Maar de stemmingslijst voor aanko mende week doet alweer het erg ste vermoeden. Wanneer dringt het nu ook in Den Haag eens door dat de overheid niet de oplossing is maar juist vaak het probleem? Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via Twitter tamara_venrooy den stemmen en een vakjury zich uitsprak. Donderdag maakte het Oranje Fonds de zestig finalisten bekend. Op 18 april wordt beslist welke drie projecten, ter ere van de inhuldi ging van het beschermpaar van het fonds, een bedrag van vijftigdui zend euro verdienen. Zuidpias - Tijdens de algemene le denvergadering van D66 Zuidpias is Joop Huson gekozen tot de nieuwe voorzitter van de plaatselijke afde ling. Jeroen Wolff is de nieuwe se cretaris. Huson verving enkele maanden ge leden partijgenoot Claudia Wolff als raadslid. Verder is hij lid van de programmacommissie Decentrali saties. Als partijvoorzitter volgt hij Bart Peters op. Zuidpias - WN, Veilig Verkeer Ne derland, afdeling Zuidpias, gaat binnenkort bij aangemelde scholen in de gemeente fietsen controleren op het schoolplein. De organisatie is op zoek naar vrijwilligers die bij de controles willen helpen waarbij onder meer wordt gekeken naar de kwaliteit van de banden, of de re flectie in orde is en of de remmen goed werken. Voor meer ipformtie en aanmelden: 0180-316000 of info@vvn-zuidplas.nl. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zuidpias - Permanente bewoners van recreatieparken De Poldertuin en 't Vis sertje in Moordrecht deden tijdensde raadsvergadering op 26 maart nogmaals een poging om de raad te overtuigen dat permanente bewoning op bunga lowparken gelegaliseerd moet worden. Al leen de SP, die het punt op de agenda had gezet, en GemeenteBelangenZuidplassteunden de burgers in hun oproep. Door Erwin van 't Hof Het afgelopen jaar heeft de ge meente de helft van de ruim 850 bungalows die Zuidpias rijk is ge controleerd. Tien procent van de onderzochte stacaravans bleek vast bewoond te zijn. De boete die ie mand kan krijgen voor het perma nent bewonen van een recreatiewo ning kan oplopen tot ruim 20.000 euro. André Muller (SP) spreekt van een ware 'heksenjacht' op bunga lowbewoners. "Ik vrees voor grote financiële drama's, dergelijke boetes kunnen soms niet betaald worden. Ook al zouden de bewoners weg willen, dan hebben ze geen geld om een andere woning te kopen of te huren. In mijn ogen is een dub- belbestemming, zowel wonen als recreatie, de beste oplossing voor deze mensen." Overigens is niet ie dereen die in een recreatiewoning vertoeft automatisch strafbaar. Wie al voor 1 januari 1994 permanent een bungalow in Moordrecht be woonde, wordt gedoogd en mag op dezelfde plek blijven wonen. Risico Volgens wethouder Rinus Bosman is er absoluut geen sprake van een heksenjacht. "Wij voeren gewoon het vastgestelde beleid uit. Perma nente bewoning van recreatiewo ningen is verboden en dat moeten wij als gemeente handhaven." De wethouder benadrukte daarnaast de eigen verantwoordelijkheid van de bewoners. "Diegenen die op een dergelijk park gaan wonen, nemen zelf de beslissing om de wet te overtreden. Als de overheid hier dan achterkomt, wordt er een proces in werking gezet. Gedurende dit pro ces hebben de bewoners alle gele genheid om een woning te zoeken die wel legaal is." De wethouder toonde geen mede lijden met de permanente bewoners die nu een hoge boete te wach ten staat. "Vergelijk dat eens met mensen die op dit moment ergens legaal wonen en door de crisis hun hypotheek nauwelijks kunnen be talen. Of mensen die hun huis niet verkocht krijgen, ledereen heeft het moeilijk, maar de mensen die per manent een bungalow bewonen weten vaak heel goed welk risico ze hebben genomen", aldus Bosman. De wethouder kon rekenen op veel bijval uit de raad. "We hebben nu eenmaal een lijn getrokken en daar moeten we ons zonder uitzonderin gen aan houden", aldus Ed Diers- mann (PvdA). Het CDA wees net als Bosman op de eigen verantwoorde lijkheden van de burger en gaf aan geen inhoudelijke reden te zien om het beleid aan te passen. De Chris- tenUnie/SGP is ook geen voorstan der van permanente bewoning, maar hamerde er wel op dat de be woners van bungalowparken goed geïnformeerd moeten blijven over de rechten waarover zij beschikken. Zuid plas - ChristenUnie en SGP schuiven voor de gemeenteraads verkiezingen van 2014 opnieuw hun kandidatenlijsten in elkaar. Daarvoor hebben de leden de besturen van beide partijen tijdens hun ledenver gaderingen groen licht gegeven. Marnix de Romph, namens de Chris tenUnie fractievoorzitter van de huidige fractie ChristenUnie-SGP in Zuidpias, juicht deze stap van harte toe. "De samenwerking binnen de fractie is uitstekend. Er is veel onder ling vertrouwen en eensgezindheid." Nieuwe leden In het bestuur van ChristenUnie Zuidpias werden tijdens de al gemene ledenvergadering op 25 maart drie nieu we leden benoemd: Gert Jan Freeke tot voorzitter, Siem van Loon tot vice-voorzitter en Frans Onderwater tot bestuurslid. Freeke was jarenlang raadslid in de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Van Loon was in Nieu werkerk aan den IJssel raadslid en - van 2006 tot 2010 -wethou der. Tijdens de ledenvergade ring is afscheid genomen van bestuurslid Arjen Dorst en voorzitter Jan Peter Luij- endijk. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7