Rapper Sjors lijkt best op Eminem Kick Off van De Nieuwe Toverfluit Spreekuur PvdA Zuidpias Peter Oskam spreekt op ledenvergadering CDA Open Coffee Zuidpias Dierencentrale BRAinS week met proefjes en chemie HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 APRIL 2013 11 Muziek Klikken mag: www.hartvanholland-online.nl www.scnz.nl - info@scnz.nl Hoveniersbedrijf Zuidpias - In de aula van Stich ting MOZ-Art, muziekonderwijs Zuidpias locatie Nieuwerkerk werd vrijdag 5 april de aftrap gegeven van het fusieproject De Nieuwe Toverfluit. De Nieuwe Toverfluit is een hedendaagse 'vertaling'van de beroemde opera Die Zauberflöte van Mozart. Onder leiding van ar tistiek leider Andrea van Schie ma ken de deelnemers het verhaal zelf. De muziek ligt inmiddels vast. Bart Roobol, trompetdocent en dirigent van het symfonisch blaasorkest Da Capo heeft de arrangementen voor dit muziekspektakel geschreven. Aan de voorstellingen werken een popband, een blazersensemble, een slagwerkgroep, een jongerenorkest, een kinderkoor, een jongerenkoor, het koor Euterpe mee en een cast van hoofdrolspelers. De voorstellin gen zijn op donderdag 20, vrijdag 21en zaterdag 22 juni in het Ont moetingscentrum in Nieuwerkerk. Moerkapelle - PvdA Zuidpias houdt donderdag 11 april spreekuur in dorpshuis Op Moer aan de Raad huisstraat 40. Twee fractieleden en/ of bestuursleden zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Aanvang 19.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden (niet verplicht): 0180-316684 of 0633736154 Moordrecht/Zuidpias - CDA Zuid- plas houdt maandag 15 april de Algemene Ledenvergadering. Het eerste deel is besloten. Het tweede deel van de avond, vanaf 20.45 uur, staat open voor belangstellenden. Peter Oskam, woordvoerder vei ligheid en justitie van de Tweede Kamerfractie van het CDA spreekt over het thema 'Hoe bewaken we de veiligheid in onze samenleving'. De vergadering vindt plaats in De Pleisterplaats aan de Middelweg 20 in Moordrecht. Zanger Rinus is uitgetoeterd en ook de achtbaan van de Stoopjes staat al een tijdlang stil. De mensen zijn wel weer toe aan een nieu we, vermakelijk seniele muzikant die hun op de dijen doet slaan van plezier. Sjors Peter, de rappende revelatie uit de stal van Man Bijt Hond, is de aangewezen persoon. Achter de stamelende sul die Rapper Sjors is, schuilt een aanwinst voor de hiphopwereld. Want hij lijkt best op Eminem. Wie het filmpje van Rapper Sjors niet kent, moet het even bekijken. 'Sjors Peter bij Man Bijt Hond' intikken op YouTube is voldoende. Sjors, een jon geman uit het Limburgse Brunssum, past precies binnen het programma: hij is een vreemde snui ter met rappen als passie. Die passie beoefent hij bloedserieus en dat wordt zo in beeld gebracht dat je er als kijker om moet grinniken, soms zelfs bul deren van het lachen. De filmploeg van Man Bijt Hond neemt met Sjors een videoclip op. Zijn teksten rijmen van geen kant, hij draagt een gouden ketting zo dik als een klimtouw. Net voordat de camera begint te draai en, schraapt Sjors eens goed de keel. Hij wijst op zijn adamsappel en verklaart: "Net pindakaas ge geten, dus..." Zijn raps klinken nergens naar, Sjors zet zichzelf voor schut. Met Sjors kan je eindeloos de spot drij ven. Dat laat ik over aan de mensen die er goed in zijn. Na de tweede kijkbeurt ben ik vooral gechar meerd door de Brunssumse b-boy. Eindelijk zie ik weer eens iemand rappen met vurige passie. Dat is zeldzaam in de muziekstijl die mij na aan het hart ligt. Mainstream-rappers presenteren hun muziek alsof het another day at the office is. Hun focus ligt op de flappen, de pegels, de pecunia. Wat er gebeurt in de rapstudio's blijft in hasjnevelen gehuld maar dat er bezieling bij komt kijken lijkt uitgesloten. Da's bij Rapper Sjors wel anders. Hoewel Sjors rui terlijk toegeeft dat hij met zijn video's faam en vrouwenharten wil veroveren, zie ik bij hem de toewijding die ik verlang van rappers. Vlak voor de voordracht stopt Sjors zijn broekspijp achter de lip van zijn schoen en schreeuwt de longen uit zijn lijf. In hem zie ik de persoon die Eminem beschrijft in een van de beste rapnummers aller tijden, het autobiografische Lose Yourself. "You better lose yourself in the music, the moment. You only get one shot, do not miss your chance to blow. This opportunity comes, once in a lifetime." Sjors verloor zich in de muziek en pakte zijn kans bij Man Bijt Hond. Daarmee heeft hij mijn hart ge stolen. Toch speel ik zijn muziekclips af op mute. Sjors' passie is mooi om te zien maar eigenlijk niet om aan te horen. Moordrecht - De Open Coffee Zuid- plas, waar ondernemers uit de ge meente elkaar kunnen ontmoeten en kunnen netwerken onder het ge not van een kopje koffie, vindt deze maand plaats op donderdag 25 april van 16.00 tot 18.00 uur aan de Am- bachtweg 12. Op deze locatie zijn diverse be drijven, afkomstig uit verschil lende branches, gevestigd. Tij dens de bijeenkomst verzorgt Wilskracht Bedrijfscoaching een workshop over 'matchmaking'. Voor meer informatie: www.open- coffeezuidplas.nl. Vooral 'proefjes en chemie was populair, veertig kinderen gaven zich op. Vermist Pies, zwart, enkele witte haren op borst en buik, is gechipt, Watertor- kriJid Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden KaL cypers, Middelweg Moordrecht. Konijn, beige-wit, langharig, Twee- m-anspolder Zevenhuizen at' 2 stuks, een witte en een zwar- ■C Gerberaveld Nieuwerkerk aan den IJssel. y°or meer informatie: 0186-601199 ofwww.dierencentrale.nl Zaterdag 13 april - 20.00 uur Amateur-muziekavond Ontmoetingskerk, Zevenhuizen Info: 0180-311942 of lelievink@ ziggo.nl Zaterdag 13 april - 20.00 uur Internationaal Mannenkorencon- cert 'Holland meets Wales' Hervormde Dorpskerk, Kerkplein, Moordrecht Entree 10 euro Reserveren: secretaris@liedertafel.nl, www.liedertafel.nl winkel Vrijdag 12 april - 20.00 uur Lions Voorjaarsconcert met Jan Vayne, Pearl Jozefzoon en De Kleine Trompetter Hervormde Kerk, Dorpsstraat 170, Zevenhuizen Entree 17,50 euro. Zuidpias - Deze week verschenen bijna 140 leerlingen op nieuwe BRAinS-activiteiten als meester vervalser, fotografie in studio, proefjes en chemie, kijkje achter de schermen bij de bakkerij, hockey en dakpan versieren. Sportklimmen sloot deze week dit seizoen af, al roet al gaven honderd leerlingen zich hiervoor op. Donderdag 11 april - (zaal open) om 19.00 uur Een avond vol jazz! met Tom Beek en Pieter van Engelen In Cultuur café TAAF, IJsermandpad 1,Nieu werkerk aan den IJssel Entree 3 euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11