"Zo, lekker bezig allemaal" Bert Louissen in Kleine Kerkje Zumba Marathon voor het GHZ Love is in the air... HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 APRIL 2013 15 Sporten in de buitenlucht voor alle niveau's De herinneringen van Jaap Pruijsen (1936) Vervolg van voorpagina ledereen kan tijdens de bootcamp zijn eigen tempo bepalen, (foto: Robert van Giesen) Zuidpias - De sfeer tijdens de eerste bootcamp zit er al meteen lekker in. Na een korte warming-up, waarbij één van de deelnemers na een struikelpartij tijdens een fanatiek sprintwedstrijdje al plat op de grond terechtkomt, is het tijd voor het serieuzere werk. Bepakt en bezakt met touwen, gewichten en jerrycans gaat de groep rennend door het bos naar een tweede locatie. Een man die zijn hond uitlaat kan een opmerking niet onderdrukken: "Zo, lekker bezig allemaal. Door Erwin van 't Hof Opvallend is de grote verscheiden heid onder de deelnemers. Jong en oud van alle sportieve niveaus traint door elkaar heen. "Dat is de kracht van deze manier van sporten", ver telt instructeur Emiel Berghout, "ledereen kan zijn eigen tempo bepalen. Het is niet de bedoeling dat je helemaal tot het einde gaat, maar het is natuurlijk wel zo dat je in een groep een stuk sterker staat dan in je eentje." De instructeurs geven instructies waar dat nodig Zevenhuizen - Bert Louissen, een jonge blinde zanger, treedt donder dag 18 april om 20.30 uur op in het Kleine Kerkje aan de Dorpsstraat 139. Het programma van Louissen, met ah titel 'Muziek als inspiratiebron' heeft als thema 'Compassie' mee gekregen. De toegang is vrij; bij de uitgang wordt een collecte gehou den om de kosten te drukken. is, zonder in de weg te lopen. Berg hout: "Als je goed op je lichaam blijft letten, kan er niets mis gaan." Inmiddels zijn de deelnemers aan gekomen in een groot veld. Daar wordt de ploeg in tweeën gesplitst. Wat volgt is een serie intervaltrai- ningen die variëren van het tillen van gewichten tot het bestormen van een dijk om er daarna weer vanaf te rollen. Eén van de deelne mers hapt naar adem: "Dat is mijn eigen schuld, ik had misschien gis teren wat minder biertjes moeten drinken." Desondanks doet iedereen op zijn eigen tempo fanatiek mee. Vooral het potje touwtrekken kan rekenen op veel positieve reacties. Na flink wat rekken en strekken loopt de training ten einde. De deelnemers begeven zich met rode hoofden van de inspanning richting huis. De reacties op de vraag hoe hun eerste bootcamp is bevallen, zijn al net zo divers als de opkomst. "Op zich wel goed te doen", vindt de één, terwijl de ander verzucht: "Wat een afstraffing. Maar wel een fijne afstraffing." Bootcamp Zuidpias wordt georga niseerd door Healthclub Sportiv, ZIN van bewegen en sport- en ge zondheidscentrum De Koornmolen, en de komende maanden vier keer per week gegeven op verschillende locaties in de regio. Gouda/Regio - Stichting Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) houdt vrijdag 26 april van 12.00 tot 15.00 uur een Zumba Ma rathon. De opbrengst komt ten goe de aan de dag-behandelingsruimte van de afdeling Oncologie in het GHZ. De benefietmarathon wordt gehouden in de sportzaal van Bud get-Fitness aan de industriestraat 5 in Gouda. ledereen is welkom om tijdens deze Zumba Marathon voor 15,- euro per persoon per uur te dansen voor het goede doel. Het is ook mogelijk om drie uur te dansen voor 35,- per persoon. Belangstellenden kunnen zich aanmelden (door hun naam en de tijden dat ze meedansen) te mai len naar vriendenvanhetghz@ghz. nl. Elk uur is er plaats voor dertig dansers. Vrienden van het GHZ De Stichting Vrienden van het GHZ helpt het ziekenhuis om het ver blijf van patiënten en hun familie zo aangenaam mogelijk te maken. Hiermee brengt zij 'thuis' een beet je naar het ziekenhuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wan- delend door het Hitlandbos spotte Laurence van de Polder zaterdag 6 aPnl een paartje verliefde buizerds. nu maar afwachten of de spreuk mei leggen alle vogels een ei' °°k voor dit vogelpaar geldt. Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. "Aan de Korte Zijde in Zevenhuizen ben ik opgegroeid. Mijn vader werkte bij Piet Visser, (nu Fred Visser) smederij en loonbedrijf. Vader reed altijd met de dorsmachine en werkte voor de teelboeren. Ik ging vaak mee en zat dan urenlang te hobbelen op die dorsmachine. In die tijd werd het landwerk nog veel met de hand gedaan. Mijn ouders hadden zeven kin deren, nu leven er nog drie. Als kind was ik al een ondeu gend jong. Maar vernielen deed je niet want dan kreeg je een goed pak slaag. In de oorlog waren de moffen gestationeerd bij boeren, waar ook hun paarden stonden; zo ook bij Abbekerk, de kolenhan delaar. Ze repareerden daar hun machines en auto's in de loods waar ik vaak ging kijken. Vader en moeder wisten dat niet. Het waren wel aardige jongens. Ze gebruikten mij als boodschap penjongen. Soms moest ik naar de groenteboer of de bakker. Ik kreeg wel eens geld mee om koek te halen; één keer snoepte ik alle koek onderweg op. Ze vroegen: Wo ist der kuchen? dan zei ik: Ik kan je niet verstaan hoor! Toen in het Korenmolengat het jachthuis werd beschoten waren mijn vader en ik net in die buurt aan het wandelen. We wer den door Duitsers teruggestuurd. Soms stond ik te kijken als de Duitsers leerden zwemmen in de Rotte, dat konden ze niet eens. In hun blote gat werden ze in het water geduwd en als ze zich aan de kant vastpakten, schopte een sergeant hun handen weg. Soms dacht je dat ze dan zouden ver drinken. Ook moesten ze leren fietsen, dat konden ze ook niet. De fietsen wa ren in een rij met een touw achter een auto gebonden, die ging rij den. Als er één viel rollebolden ze allemaal over elkaar heen en wij stonden dan te lachen natuurlijk. Kattenkwaad Toen ik wat ouder werd gingen we met Wim de Jong, Aad Roos en Koos van Leeuwen appels jat ten uit de boomgaard bij Kooiman aan het Noordeinde. Ook pikten we druiven uit de hobbykas van Tuinzaad. En hij maar denken, wat blijven die trosjes klein! Toen ik in militaire dienst was hebben we ook vaak de bloe metjes buiten gezet, ik belandde soms in de bajes. Dat moet je meegemaakt hebben in je dienst tijd. Meestal was het omdat je dan te laat thuis was. Je vergat de tijd, omdat we lol hadden en natuurlijk dronken we dan te veel, maar het is tenslotte niet voor de ganzen gebrouwen! Veel geld voor pilsjes kreeg je niet, drie kwartjes per dag en later 1,15 gulden. En geld van thuis kreeg je ook niet. Je moest je eigen broek maar ophalen. Ik werd chauffeur bij Olieman, Holstegen en daarna bij trans portbedrijf Van Vliet. Bij de melk boer in het dorp stond een leuk meisje in de winkel, haar naam was Geertje Meester uit Pernis. Ik deed net of ik graag melk lustte en kwam er vaak totdatnou ja, na een poosje traden we in het huwelijk en gingen in de Dorp straat in Zevenhuizen wonen. We kregen drie kinderen waarvan er nu één in Engeland woont, er zijn zes kleinkinderen en zelfs twee achterkleinkinderen. Ik heb jaren lang gevoetbald bij Groeneweg. In de kantine was het altijd gezellig. Dat was een leuke tijd. Nu ben ik oud maar gelukkig is mijn verstand nog goed, we ma ken er wel wat van. Ik woon in De Zevenster, daar is het ook gezel lig met die meiden (het personeel, red.) en het eten is goed." Vader (iannes-RrUijsen bij de dorsmachine. Inzetje: Jaap Pruijsen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15