Verrassingsfeestje voor Eigen website voor jubilerende directeur Avondvierdaagse Sieradenparty Wereldwinkel Boulers op dreef Kidsd sco Beestenboe Kroegavond Expositie Birgitta Sundström Jansdotter Versierd kussensloop Arriva-foutje Shantykoor in Meander Tuinontwerpdag in bibliotheek HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN USSEL 10 APRIL 2012 17 Opbrengst collecte Reumafonds Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den üssel - De leerkrachten van de Rehoboth- school organiseerden in het geheim een feestje voor directeur Karin Sommer ter ere van haar onderwijs- jubileum. Alle leerlingen verzamel den zich donderdag in de gymzaal om juf en directeur Karin Sommer een verrassingsfeestje te bezorgen. Ouders en leerkrachten maakten het feestje, mét cadeaus, (financi eel) mogelijk. De kinderen zorgden voor misschien wel het mooiste cadeau: zelfgemaakte bloemen die 'nooit vergaan en altijd blijven bloeien!'. Sommer - die 25 jaar werkzaam is in het onderwijs - zat nietsvermoe dend achter haar bureau toen zij door een aantal kinderen uit haar Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel houdt woensdag 17 april vanaf 19.45 uur een sieraden- party om het assortiment fairtrade sieraden, tassen en sjaals uit ont wikkelingslanden in Afrika, Azië en Latijns-Amerika onder de aandacht te brengen. Fairtrade sieraden zijn gemaakt van bijzondere materialen als zilver, glas, rivierparels en exo tische zaden. De sieraden zijn altijd handgemaakt, vaak met de nodige Karin Sommer. kantoor werd gehaald en naar de 'feestzaal' werd gebracht. Er werden liederen gezongen, ge lachen en ook een traantje weg gepinkt. Zichtbaar ontroerd sprak de jubilaris mooie woorden en be dankte voor het feestje. symboliek. Aanmelden kan via we reldwinkel.nieuwerkerk ij ssel@ gmail.com, @WereldWinkelNwk of in de winkel. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: www.nieuwerkerkijssel. wereldwinkel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerkse bedrijf Doxo bouwt en onderhoudt de website van de Avondvierdaagse van Nieuwer kerk. Ondernemers Paul en Bennie de Jong verbaasden zich over het feit, dat informatie over dit wan delevenement niet op een website gevonden kon worden. Zij meldden zich vervolgens aan om de site kos teloos te bouwen én te onderhou den. Helma Schurink, voorzitter van Nieuwerkerk aan den IJssel - Een week met een dubbel programma voor de boulers van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk. Voor dinsdag avond 2 april stond de start van de voorjaarsdriekamp met de spel vorm triplette op het programma. De deelnemers speelden met steeds wisselende medespelers in plaats van met vaste teams. Arie van Vliet Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 12 april een kids- disco gehouden. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Er is toezicht en er wordt geen de voorbereidingscommissie van de Avondvierdaagse was enthousiast over hun voorstel. Alle informatie over de Avondvier daagse is in het vervolg te lezen op www.avondvierdaagse-nieuwer- kerk.nl. Vanaf maandag 15 april worden hier ook de inschrijfpun- ten vermeld en later volgen nog de routes. De Avondvierdaagse vindt plaats in de week van 10 tot 15 juni. eindige op de eerste plaats, Willem Zwang werd tweede en Dick Verkuil eindigde op de derde plaats. Zaterdag was een competitie dag in de NJJB afdelingscompetitie waar bij twee teams van Nieuwerkerk tegenover elkaar stonden. Team één bleek echt een maat te groot voor het tweede; eindstand 5 -1. energydrank geschonken. De kids- disco is voor alle kinderen van de basisschoolleeftijd en de toegang is vrij. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Vereniging voor Tuin en Landschapsarchitectuur (NVTL) organiseert voor vrijdag 19 april de Nationale Tuinontwerpdag. In het kader hiervan kunnen belangstel lenden zich in de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein door Peter Moest van Infra Groen vrijblij vend laten adviseren over ontwerp en inrichting van de eigen tuin. Een adviesgesprek duurt maximaal twintig minuten. Het advies levert geen kant en klaar tuinontwerp op, maar wel een eerste schets voor verdere uitwerking. Moest is aan wezig van 17.00 tot 20.30 uur. Plat tegrond van de tuin en een wen- senlijstje meenemen. Een afspraak maken kan via 0180-316201. Voor meer informatie: www.infragroen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs gehouden collecte voor het Reumafonds heeft in Nieu werkerk 6335,30 euro opgele verd. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Collectant gemist? Giften zijn welkom op rekening 3040.000.00, Stichtng Nationaal Reumafonds te Amsterdam. (gARRIVA WWW»** V» Nieuwerkerk aan den IJssel - Hal verwege de week een avondje naar de Taverna kroeg van 't Blok. Even bijkletsen met een drankje en goe de muziek. De kroeg is vandaag, woensdag 10 en 17 april geopend vanaf 20.30 uur. Voetbalkroeg Zondag 14 april is de kroeg open vanaf 12.30 uur om gezamenlijk Een hommage als waardering voor de functie van de Koningin. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Birgitta Sundström Jansdotter exposeert van 12 april tot 5 mei in de Voorjaarssalon bij Pulchri Studio in Den Haag. Kunstenaarsleden van Pulchri maakten een eigentijdse hommage als waardering voor haar functie. Zaterdag 13 en 14 april kan het atelier van Sundström bezocht worden tijdens het jaarlijkse Open Atelierweekend Kunstmoment. De route is tussen 11.00 uur en 17.00 uur te volgen, het atelier is te vin den aan de Nieuwe Gouwe West zijde 3a in Gouda. Verder exposeert Sundström tot 21 april bij Firma van Drie in Gouda, naast Museum Gouda met de Kunstenaarskollek- tief Nocturne. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 9r°ot aantal kinderen nam onlangs bij de Kidz Knutselclub deel aan de viteit 'Kussensloop versieren'. Met veel verve sloegen de kids aan bef schilderen om van hun kussen- s,oop een kunstwerk te maken. De M -elclub gaat nu met vakantie. ?ar^f oktober kan er weer verder Geknutseld worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voor de regio nieuwe vervoersmaatschap pij Arriva verving de bushaltebordjes. Ze deed dat slordig. De fouten staan ook op internet en op de matrixbor- den in de bussen zelf. Een voorbeeld? In de Nieuwerkerkse Prins Alexander- laan is nu een halte Mr. P. Kleijnlaan. Wie dat was weet niemand. Men be doelde die halte weer te vernoemen naar de kruisende Mr. P.D. Kleijlaan. Die straat werd - net als eerder een gemaal aan de Bermweg - vernoemd naar de eerste dijkgraaf van de pol der Prins Alexander, de Capellenaar Mr. P.D. Kleij, ook bouwheer van de boerderij Zevenkamp. Mr. P. Kleijnlaan Nieuwerkerk aan den IJssel - Shantykoor de IJsselmannen treedt donderdag 18 april op na de Algemene Ledenvergadering van ANBO Zuidpias. De vergade ring begint om 14.00 uur in het restaurant van De Meander aan de Boslaan 1Na onder andere een overzicht over 2012 en de plan nen voor 2013 is het tijd voor een optreden. De IJsselmannen staan bekend om hun plezier in het zin gen, de variatie in liederen en de interactie tussen koor en publiek. De toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17