Kom in de Kas, een feestje voor jong en oud Naar schatting acht- tot tienduizend bezoekers op geslaagde Kom in de Kas HART VAN HOLLAND I KOM IN DE KAS I 10 APRIL 2013 Door Christa van der Hoff Peter en Tonny uit Boskoop vinden het leuk dat er zoveel verteld werd: We zijn voor het eerst bij Kom in de Kas, het is zeker voor herhaling vat baar. Het was alleen jammer dat je "iet in de kassen met de anthuriums m°cht komen (om de overdracht van ziekten te voorkomen, red.)." Miehelle Ernst met haar dochtertje Senna (6) vonden de aardbeien het leukst. Eigenlijk vond Senna 'alles' Anne Jongejan (11), Annelien Polder (11) en Sara Boone (11) deelden pompoenzaadjes uit. "Het is zo druk, we hebben geen tijd om te eten. Moerkapelle - Het weer had niet be ter kunnen zijn, afgelopen zaterdag. De hele dag scheen de zon en dat betekende dat tal van mensen met de fiets naar Kom in de Kas waren gekomen. Horden mensen bezoch ten zes glastuinbedrijven aan het Oogstpad en/of twee aan de Middel weg. Velen kochten bloemen en fruit en gingen tevreden naar huis. Onder hen het echtpaar P. van der Arend uit Rockanje: "Wij zijn zelf tuinders, ieder jaar gaan we naar een andere streek. We hebben veel gezien. Het valt ons op dat hier nog veel oude kassen zijn. Het was vooral druk bij de tomaten, want daar was veel te eten, zoals oliebollen. En over het algemeen was er veel te doen voor de kinderen." leuk. "De bloemetjes, het ijsje, het pannenkoekje, volgend jaar komen we zeker weer." Joëlla uit Reeuwijk laat de fleurige plantjes die ze voor haar moeder heeft gekocht, zien. Ook aan de Middelweg is het een drukte van belang. Bettine Blom uit Rotterdam-Nesselande is razend enthousiast over de kersenkassen van Jomajole. Hier zitten alle zitjes die in de kas staan vol, genieten de bezoekers van de zon en spelen de kinderen heerlijk met het zand. Blom bezoekt de kassen met haar vier kinderen en haar moeder."Het is fantastisch hier, wij komen zeker terug." Ook Linda Koolhaas van de Kom in de Kas-eommissie blikt terug op een geslaagde dag: "We schatten dat er tussen de acht- 'a tienduizend bezoekers zijn geweest. De hele dag hebben we een goede aanloop gehad. Het is gelijkmatig druk ge weest, en de ondernemers hebben een goede opbrengst gehad." Ongeveer een derde van de op brengst gaven de ondernemers aan het goede doel. Een bedrag van 1500 euro ging naar de Stichting Schik. Deze stichting zet projecten op in Kenia ter bestrijding van ar moede en stelt ondermeer studie beurzen en microkredieten beschik baar. Stichting Steps on Stage, een musicalgroep voor kinderen uit Ze venhuizen, kreeg eenzelfde bedrag.. In totaal deden acht glastuinders- bedrijven in de Zuidpias mee aan Kom in de Kas. Dit waren de firma's Oosterzon, Jac. Oudijk, LKP Plants, Kwekerij Lijntje, Montis en Koolhaas Aardbei aan het Oogstpad en Joma jole en Wilt Roses aan de Middel weg in Moerkapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19