1 Vaillant Hl Elke werkdag open tot •n|H^ Afzien in Hitland tijdens eerste bootcamp Zuidpias Belangrijke stap in aanpassing Hoofdweg EFIT-DEALE R t/m 31 mei Bende autodieven opgerold stziirant CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Eetfeestje voor 23 'koninklijke' jarigen RIOOL VERSTOPT? UUR SEUXItCt Gewoon even bellen!!! editie: zuidpias 3 6 e jaargang nummer 1538 2 0 13 Verlenging afrit Nieuwerkerk een feit Werk aan de winkel voor 'sandwichgeneratie' Samen lunchen smaakt naar meer Dachser vervult droom Nederlands record Bastiaan Lijesen Geen verdubbeling rijstroken, minder afritten naar ventwegen -ketel vervangen? olijn 088-5006050 reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen adiks Installatiebedrijf B.V. houdt 'jw bedrijf 24 uur per dag draaiend r KADIKS BV www.kadiksbv.nl UW DROOMHUIS! Kroonkruid 150 OVERAL EN ALTIJD: WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL ^HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 9 Pagina 16 Pagina 33 Pagina 59 Zuidpias - Rennen, springen, op drukken en weer doorgaan. Dat en veel meer is bootcamp Zuidpias: een energieke, intensieve full-bo- dy workout in de buitenlucht het komende half jaar georganiseerd door drie sportscholen uit Nieu werkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen. Op 7 april werd de eerste training van het seizoen gegeven. Ruim dertig dappere deel nemers stonden op zondagochtend om half elf in Hitland klaar voor een uurtje afzien en gezelligheid. Lees verder op pagina 75 (foto: Robert van Giesen Nieuwerkerk aan den IJssel - De laatste fase in het dossier aanpassing Hoofdweg-west in Nieuwerkerk aan den IJssel lijkt aangebroken, nu het col lege van Rotterdam heeft ingestemd met een variant waarin een bocht is weggehaald en er op beide rijstroken nog maar één afrit naar de ventweg overblijft. Als de gemeenteraad van Zuidpias hiermee akkoord gaat, is ver breding naar vier rijstroken van tafel en kan het plan binnen korte tijd wor- den uitgevoerd. Burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben vorige week in een brief aan de gemeente Zuidpias laten weten onder strikte voorwaar den te kunnen instemmen met een oplossing waarbij de capaciteit van de weg wordt verhoogd, maar het partycentrum Trouwlocatie a la Carte Openhaard «randweg 1 (aan Zevenhuizer plas) -jt 2761 DM Zevenhuizen f.S Tel: 010-421 2025 '-- Maandag en dinsdag gesloten www.strandgaper.nl aantal rijstroken niet wordt verdub beld. Als aan die strikte voorwaar den - waaronder een snelle uitvoe ring en vermindering van het aantal afritten - niet wordt voldaan, dan valt Rotterdam terug op het oude plan van verdubbeling van het aan-, tal rijstroken. De Hoofdweg-west vanaf de krui sing met de Laan van Avantgarde tot aan Capelle aan den IJssel moest volgens een afspraak tussen Rotter dam en de voormalige gemeente Nieuwerkerk uit 2001meer capaci teit krijgen. Doel is een betere door stroming van het verkeer, met name vanuit Nesselande. Rotterdam heeft in 2010 gevraagd om een verbreding naar twee keer twee rijstroken. De gemeenteraad van Zuidpias besloot eind 2011 om daarmee niet akkoord te gaan. Wel werd ingestemd met een maat werkoplossing, waarbij de weg één rijstrook per richting houdt. Bewoners en bedrijven aan de Hoofdweg worden binnenkort ge hoord over het plan waarmee Rot terdam nu heeft ingestemd. Zo spoedig mogelijk daarna staat het op de agenda van de gemeenteraad. 0180-631206 Zevenhuizen :en 'aillant 365 hotelovernachtingen 2 personen in een 3- of 4-sterren I in binnen- of buitenland met de intHolidaydealsvan Budgetketel! Rioolservice 1' VAN ADFtlCHEM MOORDRECHT 01 82 375823 06-53373931 Zuidpias - Basisschoolkinderen in Zuidpias die op dezelfde dag jarig zijn als de toekomstige koning en koningin krijgen een gratis verjaar dagsfeestje bij de nieuwe McDo nalds' in Moordrecht. Dat heeft het college besloten, nadat wethouder Hazelebach twee weken geleden 25 kinderfeestjes cadeau kreeg bij de opening van het restaurant. Alle jongens tussen vier en twaalf jaar, die net als prins Willem- Alexander op 27 april jarig zijn, val len met hun neus in de boter. Dat geldt ook voor de meisjes die op de zelfde dag verjaren als prinses Maxi ma, namelijk 17 mei. In totaal gaat het in Zuidpias om 23 kinderen, die met hun gasten mogen gaan eten in het fastfoodrestaurant. Voor wie de overige twee feestjes zijn, heeft het college nog niet besloten. www.rioolservice-pvanadrichem 1 Geheet vernieuwde webshop! Tel. 079-5932524 21.00 uur Maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Zondag altijd gesloten. Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c 2761 KA Zevenhuizen. Kijk op www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven te Nieuwerkerk aan den IJssel Riante eengezinswoning met 5 slaapkamers aan het water! 0180-332222 www.vdpanne.nl woninQ-Sbed<i|hmakclaor< Zuidpias - Met de aanhouding van 77 verdachten uit Rotter dam en Capelle aan den IJssel in februari van dit jaar lijkt er voorlopig een eind te zijn ge komen aan het hoge aantal autodiefstallen in de gemeente Zuid plas. Nadat er vorig jaar per maand gemiddeld vijf, en in ja nuari nog zeven auto's werden gestolen, staat de teller sinds de arrestaties door de bovenregio nale recherche op nul. Verder onderzoek door het openbaar ministerie loopt nog. Teamchef René Ravesteijn van de politie Hollands Midden en burgemeester Gert-Jan Kats maakten de cijfers maandag bekend op een persbijeenkomst over de veiligheid in Zuidpias. Het algemene beeld is onver anderd positief: het aantal meldingen van jeugdoverlast is historisch laag, net als het aantal vernielingen, gewelds incidenten, bedrijfsinbraken en diefstallen van fietsen en bromfietsen. Punt van zorg blijft het aantal woninginbraken. Hoewel het er in 2012 minder waren dan in 2011, is het aantal pogingen tot inbraak wel toegenomen. Alleen meer 'heterdaadjes' hel pen om dat aantal omlaag te krijgen. "Blijf verdachte situ aties dus melden", zo roepen Ravesteijn en Kats op. "En ja, ook daarvoor is 112." Waar het gaat om auto-inbra ken wijst de politiechef erop dat dieven het opvallend vaak voorzien hebben op kenteken platen, die onder meer worden gebruikt bij het tanken zonder betalen. "Laat de kentekenplaat bij elke kleine beurt popnage len en hij zit muurvast", tipt de burgemeester.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1