Fabia Witkamp succesvol door talent en hard werken 'Wat ik doe, doe ik serieus' de kinderen niet zo maar een dansje leren. Ik kijk k naar hun li- Nieuwerkerk aan den Ussel - Als kleine meid was Fabia Witkamp al bezig met dans. "Mijn moeder vond dat ik nogal uitgedraaid was (voeten staan naar buiten gedraaid, red.) en deed me op ballet." Haar natuurlijke aanleg, flexibiliteit én discipline om hard te wer ken maken Fabia tot een begrip in de danswereld. "Fabia dances from the heart", zegt de jury van Dance to L.A. van Nike als ze, sa men met vijf anderen, uit 807 kandidaten wordt uitverkoren om naar Californië te vliegen. HART VAN HOLLAND 10 APRIL 2013 DE VROUW Door Kristien Zuidland "Dansen is mijn eerste liefde. Ik droomde ervan mijn geld te ver dienen met dansen. Die droom is vervuld." Fabia Witkamp (1988) is sinds 2002 eigenaar van dans school Fabia Dance Centre (FDC). Samen met haar moeder zet Fa bia een goedlopende dansschool op. Leerlingen komen uit de regio en daarbuiten. "Mijn dansschool wordt goed bezocht, ik heb wachtlijsten. Nu droom ik van een eigen pand, groot genoeg om mijn ambities te verwezenlijken." Witkamp denkt groot: haar as piratie met FDC, gevestigd in 't Blok, overstijgt de huidige mo gelijkheden. Door beperkte zaal ruimte is het moeilijk om het lesaanbod verder uit te breiden en te verbreden. "De ruimte is gewoon te klein. Ik heb goede leraren om me heen verzameld. Het is tijd voor een eigen ruimte, ingericht zoals ik het wil." Fabia is een veelzijdige, gedre ven vrouw die weet wat ze wil en kan. "Er zijn mensen die zich richten op één ding. Zo ben ik niet, ik ben breed opgeleid en beheers verschillende danstech- nieken: ballet, hiphop, modern en jazz. Alle dansstijlen zijn leuk om te zien, mits uitgevoerd door de juiste persoon", zegt ze glim lachend. Haar veelzijdige talent maakt Witkamp tot een tv-be- kendheid. In 2009 werkt Fabia mee aan 'Let's dance' van Kasper van Kooten en Groove kings en schittert in 2011 in 'Hollands got talent'. In 2012 maakt ze een commercial voor Fruit to go en strikte Klokhuis haar voor 'Epi sodes about poppin'. Eigen producties Naast het runnen van FDC, geeft Fabia les aan verschillende gere nommeerde opleidingen zoals Scapino academy, Amsterdamse hogeschool voor de kunsten en Codarts én weet tijd over te houden voor het maken van ei gen producties. In maart produ ceerde Fabia 'Stories we teil', een prachtige dansvoorstelling met haar leerlingen in de hoofdrol, succesvol uitgevoerd in theater Zuidplein te Rotterdam. "Dit is de tweede keer dat ik zo'n grote productie heb gemaakt," vertelt Fabia, "voor de leerlingen is het heel bijzonder dat ze zo'n groot podium krijgen. Vaak komen moeders vertellen dat hun kind is opgeknapt door de lessen. Kin deren krijgen zelfvertrouwen en gaan dat uitstralen." Zelf danste Fabia niet mee. "Deze voorstel ling is voor mijn leerlingen, zij staan in de spotlights." Binnen kort staat Fabia zelf weer op het podium. "Ik ben gevraagd om mee te dansen in het project 'Foud', een geweldige kans met bekende mensen als Lloyd Ma rengo en Ed Wubbe en met op tredens voor groot publiek." Het buitenland heeft ook belangstel ling voor Fabia. "Ik doe mee met een festival in Senegal en ga daar les te geven. De hele maand juni ben ik in "Wat ik doe doe ik serieus. Ik houd er niet van om dingen half te doen. Doe het helemaal of doe het niet." Fabia gaat voor haar droom: een eigen pand om FDt verder te laten groeien. Ook zet ze in op projecten. "Nu kan het nog, ik word gevraagd en ga er graag op in. Het is ook gewoon werk", relativeert ze. "Na mijn vijfendertigste wil ik niet meei focussen om zelf op het podium te staan. Dan wil ik me bezig houden met mijn dansschool, een gezinnetje en een kat." Gezinnetje en een kat "Vroeger keek ik graag dans films. Nu kijk ik anders: worden er alleen maar pasjes gedaan of word er gedanst. Dat is het mooie aan dans: je kunt blijven verrassen, het kan altijd beter, je bent nooit uitgeleerd." Fabia en haar team zetten in op kwali- chaam: wat kan ik verbeteren aan houding, stand van de voe ten, flexibiliteit." Fabia eet ve getarisch, goed voor mens en dier. "Eerst kocht ik biologisch vlees, later alleen nog met kerst. Toen dacht ik, ik stop ermee. Er zit zoveel rotzooi in vlees en ik vind de manier waarop we met dieren omgaan niet ok."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 22