ANBO Kats en kroost op bezoek bij brandweer Bestelbus in de sloot Naturistisch zwemmen Collecte Hartstichting Opbrengst collecte DAGO ACTIVITEITEN ANBO Autocross en TrekkerTrek evenement HART VAN HOLLAND ZEVENHUZIEN/MOERKAPELLE 10 APRIL 2013 afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle 31 levenhuizen - Vorige week reikte hij er prijzen uit bij de brandweerwedstrij den. Burgemeester Gert-Jan Kats lijkt kind aan huis bij de Zevenhuizense brandweerkazerne. Op vrijdag 5 april was Kats aanwezig om een oefening bij te wonen. Beroepsmatig, maar ook uit persoonlijke interesse. Door Pepijn de Groot Elk jaar neemt de burgemeester wel een kijkje bij de drie kazernes die zijn gemeente rijk is. Vanavond woont hij twee brandweeroefenin gen van de Zevenhuizense kazerne bij. "Ik ben niet alleen portefeuil lehouder brandweer in het dage lijks bestuur van de veiligheidsre gio maar ik heb ook persoonlijke belangstelling." Sympathie voor de brandweer zit in het Kats-gen; zoon Levi is met zijn vader meege komen en loopt over van enthousi asme. Een andere Kats junior zit al bij de Nieuwerkerkse jeugdbrand weer, dat spreekt Levi ook wel aan. De wekelijkse oefening van de vrij willige brandweer vindt ditmaal plaats bij Hordijk Verpakkingen op het nijverheidscentrum. "Bij oefeningen worden er situaties gesimuleerd. Dit keer een bedrijfs- brand, een andere keer gaat het om hulpverlening bij een auto ongeluk", legt clustercommandant Ed Molenaar uit. In het pand van Hordijk is een nepvuur en de brandweerlui lo pen met een kap op die hun zicht belemmert, alsof het pand is be geven door rook. De burgemees ter kijkt goedkeurend rond. "Een bedrijf maakt dit mogelijk. Dat is fijn oefenen en bovendien leert de brandweer een pand kennen. Als er dan eens brand uitbreekt, weten de brandweerlui de weg." Nieuwe aanwas De Zevenhuizense brandweer zoekt naar nieuwe vrijwilligers. "Bij deze kazerne zijn er zestien mensen. Dat moet naar achttien, minstens", stelt Molenaar reso luut. "De minimale ploegsterkte is zes personen. Voor de zekerheid willen we op 300 procent van dat minimum zitten. Met een team Kats (rechts) kijkt goedkeurend toe bij de brandweeroefening van het Zevenhuizense korps. van deze grootte moet je oppassen dat je niet te veel gaat vragen van de vrijwilligers. Hoe meer vrijwil ligers, hoe beter je het werk kunt verdelen." Mensen die in de omgeving werken, wonen of jeugdbrandweerlieden die doorstromen; elke vrijwilliger is volgens Molenaar welkom bij de brandweer. Bij Levi Kats lijkt een lampje te gaan branden. Hij tikt zijn vader aan. "Misschien kan ik hier wel bij de jeugdbrandweer..." Levi lijkt overtuigd, nu de andere vrijwil ligers nog. levenhuizen - Een bestelbus raakte woensdagmiddag 3 april te water op de kruising Middelweg/Bredeweg/Zuidelijke Dwarsweg. De bus raakte betrok ken bij een aanrijding met een personenauto. De toedracht van het ongeval is nog onduidelijk. De bestelbus die op de Zuidelijke Dwarsweg reed en de Middelweg probeerde over te steken, werd - door nog onbekende reden - vol in de zijkant geraakt door een per sonenauto. Door de klap raakte de bestelbus een lantaarnpaal en be landde vervolgens op zijn kop in het water. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen, maar werd later wel per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zevenhuizen - De naturistische zwemvereniging Puur Natuur zwemt tot en met 20 april iedere zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur in zwembad De Koornmolen. Ge- interesseerden kunnen vrijblijT vend komen kennismaken. Voor meer informatie: www.npn.nfn.nl. Zevenhuizen/Oud Verlaat - De lan delijke collecte van de Hartstichting vindt plaats van maandag 15 tot en met zaterdag 20 april, jaarlijks zet ten de Vrienden van de Hartstichting zich samen met 60.000 collectan ten in voor dit goede doel. De op brengst is bestemd voor onderzoek en voor het geven van voorlichting. Voor meer informatie: www.hartstichting.nl. Regio - De collecte voor Dierenam bulance Gouda en omstreken heeft 12.000,05 euro opgehaald. De organi satie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. De opbrengst is dit jaar bestemd voorvoeren medicijnen. henhuizen - Rond Hemelvaart, fonderdag 9 mei, staat een twee- ta spectaculaire evenementen voor henhuizen op het programma. Op fonnelvaartsdag zelfde traditionele fotocross en op zaterdag 11 mei de Jr?kker Trek. autocross op Hemelvaarts- ^d9. op het terrein aan de Bier- °ogtweg, behoeft eigenlijk geen ^adere uitleg. Dit evenement fKl jaarlijks veel bezoekers, 'aa jong tot oud, uit de regio. °r voor de Trekker Trek op zater dag verwacht de organisatie veel spektakel. Dertig deelnemers heb ben zich inmiddels ingeschreven. Diverse teams van Kandt, Etec en Van Vliet Trucks gaan proberen een zogenaamde 'Full Pull' te halen. Na de prijsuitreiking barst in de feesttent een groot feest los met optredens van diverse artiesten, waaronder rockband One Night Stand uit Capelle aan den IJssel. Ook Linda Kandt en Cherylin ma ken hun opwachting om een spet terend optreden te verzorgen. Dj Stefanie sluit in 'Après Skisfeer' van 21.30 tot 22.00 uur het feest af. De toegang voor Trekker Trek én feest bedraagt 10 euro. Het evenement vindt plaats op het autocrossterrein en begint om 12.00 uur. SPELLENMIDDAG maandag 15 april in de Zevenster vanaf 14.00 uur: skipbo, klaverjas sen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA iedere maandagmiddag in de Zevenster. Info 0180-632005. KOERSBAL maandag 15 april 14.00 uur in de Zevenster voor ANBO-leden en bewoners. Info: 0180-631652. JEU DE BOULES bij goed weer woensdag 17 april vanaf 13.30 uur op de baan op het Begoniaplein. woensdag 24 april 14.00 uur in de Zevenster. Info: 0180-632501. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO Zwemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501 Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 31