Dachser vervult droom Christian Haag Gastronomisch diner voor Alpe d'Huzes In Touch koffieochtend Muziek bij Vrouwen van Nu Gelijkspel voor schakers Moerkapelse Zapp Sport op Keijzerschool HART VAN HOLLAND ZEVENHUZIEN/MOERKAPELLE 10 APRIL 2013 33 Schaken fladdinxveen/Zevenhuizen - Zevenhuizenaar Christian Haag kreeg eind 2012 een grote tegenslag te verwerken. Tijdens een medisch onderzoek werd een hersentumor ter grootte van een mandarijn geconstateerd. Een operatie waarbij een deel van de tumor is weggehaald, maakte hem nagenoeg blind. Men genoeg voor zijn werkgever, logistiek dienstverlener Dachser, om hem een hart onder de riem te steken. Meer dan 140 werknemers van het bedrijf werkten zich gedurende de City-Pier-City loop in Den Haag letterlijk in het met om een droom van Haag in vervulling te laten gaan: een reis naar In donesië. De sponsoropbrengst van de loop, 3500 euro, werd op 5 april fees telijk overhandigd. Door Erwin van 't Hof Alleen zijn geleidehond, labrador Laban, verraadt dat Haag iets man keert. Hij is spontaan, maakt grapjes en ziet er sterk en gezond uit. De tegenslagen van de afgelopen tijd houden de 31-jarige dan ook niet tegen om gewoon op werk als plan ner binnenland bij Dachser Wad- dinxveen te verschijnen. "Natuurlijk heb ik het een tijd lastig gehad met het verlies van mijn zicht, maar het leven gaat gewoon door," vertelt Haag, "ik ben geen type dat dan maar de hele dag op zijn bed gaat liggen met de gordijnen dicht." De Zevenhuizenaar nam de cheque met veel enthousiasme in ontvangst. Omdat zijn vrouw afkomstig is uit Indonesië is het een droom om naar het Aziatische land af te reizen. "Ei genlijk zouden we vorig jaar al gaan, maar toen kwam mijn ziekte er tus sen. Nu gaat het echt gebeuren!", vertelt Haag. "Ik ben ontzettend blij dat al mijn collega's van Dachser zo betrokken zijn, dat doet me erg veel goed. Ik krijg steun van alle kanten." De steun die Christian van -Dachser krijgt is niet gestopt -na de uitrei king van de cheque. Integendeel, er wordt een intensief re-integra- tietraject opgezet om Haag weer zo goed mogelijk aan het werk te helpen. "Het is natuurlijk niet meer dan vanzelfsprekend dat we hem zo veel mogelijk proberen te helpen", vertelt Edwin Vermeulen, branch manager van Dachser Wad- dinxveen. "We gaan nu kijken welke mogelijkheden er zijn om Christian weer zo goed mogelijk aan het werk te helpen." Vermeulen sprak grote waardering uit voor het doorzet tingsvermogen van Haag. "Hij komt over alsof er niets aan de hand is. Een ontzettend positieve hou ding waar je alleen maar respect voor kunt hebben. Ik wil dat hij nu zo snel mogelijk gaat genieten Christian Haag ontvangt de cheque van Edwin Vermeulen (links) en Aat van der Meer (rechts). (foto: Martine Schouten) van zijn reis, en als hij terugkomt, zullen we hem blijven steunen. Christian is bij ons altijd welkom." Aat van der Meer, managing director van Dachser Benelux, onderstreept deze woorden van harte. "Natuur lijk zijn we een commercieel bedrijf, maar het moet niet alleen maar gaan over zoveel mogelijk winst maken. Ik vind het belangrijk dat ie dereen het prettig vindt om hier te werken." Van der Meer maakt dan ook graag de vergelijking tussen het bedrijfsleven en een huwelijk. "Als je met iemand trouwt, dan steun je elkaar in goede én slechte tijden. Daarom willen we er nu zo goed mogelijk voor Christian zijn." De directeur had ook lovende woorden voor iedereen die heeft meegelo pen aan de City-Pier-City loop. "We doen al een aantal jaar mee, en nog nooit hebben we zo'n hoge opkomst gehad. Er zijn zelfs werknemers uit Duitsland, België en Luxemburg ge komen om mee te doen. Een prach tig gebaar naar Christian toe, en een bewijs van de fantastische sfeer die momenteel heerst bij Dachser." Zevenhuizen - De route naar de top van de Alpe d'Huez is 13,8 km lang met een stijgingspercentage van 7,9% waarbij er 21 haarspeldboch ten getrotseerd moeten worden. In bet Pinksterweekend gaat Jolien van Dam, tezamen met duizenden andere Nederlanders deze uitdaging aan om geld in te zamelen voor het KWF Kankerfonds. Om Jolien de berg op te helpen kan bij restaurant De Strandgaper op zaterdag 11 mei voor een menu 'Gastronomique du Bicyclette' ge reserveerd worden. De zeven Franse gangen worden geserveerd voor 39,95 euro. Per couvert doneert De Strandgaper 10 euro aan Alpe d'Huzes. Reserveren kan via 010- 4212025. Voor meer informatie: www.strandgaper.nl. Bergschenhoek - In de Hervormde kerk, Kerkstraat 1 in Bergschenhoek wordt dinsdag 16 april van 9.30 tot 11.00 uur de laatste open koffieoch tend voor de zomer gehouden met Tonneke Bijker. Een interkerkelijk initiatief van christenvrouwen uit de regio. Thema is 'Wat gebeurde er tussen Pasen en Pinksteren'. Er is kinderoppas aanwezig. Moerkapelle - Op de laatste afdelingsavond van het sei zoen, woensdag 17 april, van de Vrouwen van Nu, geeft Jo- han Vingerhoed met zijn koor een uitvoering van werk van de Italiaanse componist Giuseppe Moerkapelle - In de voorlaatste ronde van de clubcompetitie derde klasse landelijk hebben de Moerka- pelse schakers een verdienstelijk ge lijkspel uit het vuur gesleept. In Rot terdam werd het tegen het tweede team van RSR Ivoren Toren 4-4. Dat er veel op het spel stond was merkbaar aan de lange en span nende partijen. Teamleider Wouter Vroegindeweij zette zijn team op voorsprong. Deze werd later ver groot door Gerard van Ommeren. Daar stonden nederlagen van Dick Bac en André Nieuwlaat tegenover. Overige partijen eindigden, na veel spektakel, in remise. Verdi. De avond wordt gehouden in Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 6 euro. In de interne competitie is de spanning ook goed merkbaar. De beste zes schakers plaatsen zich voor de finalepoule. André Nieuw laat solliciteerde met succes naar een van de plekken; tegen Chris- tiaan Noorland won hij al vroeg materiaal. Arno Luinenburg kon niet dichterbij komen na een re mise tegen Kevin Bakker. Ove rige uitslagen: Ad Voerman-Jan Blok remise; Jojanneke Weijer- mars-Marcel de Haan 0-1; Henk Doornhein-Maarten Pilgram 0-1. De stand aan kop: 1. Jesse van El- teren 2. Gerard van Ommeren 3. Wouter Vroegindeweij. °erkapelle - Zo'n veertien man personeel van het programma Zapp Sport The Battle veroverden vorige week de 'Verschool. De bedoeling was om onder het toeziend oog van de hele school, uit groep 7 en 8 drie meisjes en T jongens te selecteren, die 's middags in Dutch Water Dreams in Zoetermeer tijdens het waterboarden zouden U|tmaken wie de sterkste is. Tijdens de uitzending op zaterdag 13 april om 8.55 uur op Nederland 3 wordt duidelijk "Ie dat Deworden is.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33