T Elke werkdag open tot Zondag open DEGRAAF A www.dezuidplas.nl REALISEERT UW WOON WENSEN College op de fiets door Moordrecht v.a. 5,- p/m2 Wegafsl uiting Verlenging afrit Nieuwerkerk in zicht Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 APRIL 2013 3 lie LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PEARL JOZEFZOON Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 12 april. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 17,50. Gratis koffie/thee en gratis full colour programmaboekje. Kaarten: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of via www.lions.nl/zevenhuizen Burgemeester en wethouder wachten minister Schultz op langs de IJssel T 010 - 4213548 1 Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000i I op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. ►00 I I (vanaf 15 april) Intratuin Pijnacker van 10 tot 17 uur Intratuin Zoetermeer van 11 tot 17 uur intratuin www.bouwbedrijfdegraaf.nl BOUWBEDRIJF Burgemeester en wethouders kijken uit over de kale vlakte Vijfakkers-Noord. Moordrecht - Het stikt in Moordrecht van de paaltjes, concludeerde burge meester Gert-Jan Kats fietsend door de IJsselgemeente donderdagmiddag. Iri het kader van de eerste Qwieke Dorpsdag maakte het college van bur gemeester en wethouders in winterse kou een fietstochtje dat vooral in het teken stond van de zorg en de bouw. Door Cees Visser In Moordrecht zijn verschillende lo caties en objecten die het bekijken meer dan waard zijn. Dat besefte ook het college bij de rondgang door dit IJsseldorp. Burgemeester en wethouders bezichtigden onder andere de nu nog kale vlakte Vijf- akkers-Noord waar 300 tot 350 wo ningen en een brede school zullen worden gebouwd. Zoals de zaken nu staan, kan op zijn vroegst in 2014 worden begonnen met de bouw van de eerste koopwoningen. Ook het JWF gebouw in de Ambon- wijk, dat een belangrijke functie vervult in het sociale contact tussen de bewoners, had de belangstelling van het college. Het is de bedoe ling dat dit gebouw nog minstens vijf jaar dienst doet, maar dan zal wel het nodige gerenoveerd moeten worden. Het college stond ook stil bij ge zondheidscentrum de Hoeksteen en activiteitencentrum De Schakel, dat werk en dagopvang biedt aan mensen die door hun verstandelijke beperking niet aan bod komen op de arbeidsmarkt. Paaltjes Tijdens het fietsen genoot het col lege van het historisch erfgoed van Moordrecht. Stilgestaan werd onder andere aan het Westeinde, waar een graftombe uit 1850 herinnert aan de legendarische, steenrijke steen bakkersfamilie Drost-IJserman, waarvan vijf personen in de tombe hun laatste rustplaats vonden. Het afstappen waard was ook het voor malig weeshuis aan het Westeinde, dat in opdracht van mevrouw Drost in 1874 werd gebouwd en dat steeds andere maatschappelijke functies heeft vervuld. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Moordrecht - In verband met bo ringen worden de af- en toerit Moordrecht (18) van de A20 afge sloten. De toerit richting Gouda is op maandag 15 en dinsdag 16 april tussen 22.00 tot 05.00 uur afge sloten. De afrit richting Rotterdam is van maandag 15 tot en met donderdag 18 april afgesloten tus sen 23.00 en 5.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de af- en toerit Nieuwerkerk. Hulpdiensten kun nen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van de af- en toerit. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws.nl. Zuidpias-Als verkeersminister Melanie Schultz geen serieus overleg met het college van Zuidpias wenst over de situatie op de A20, dan moet het maar op een ludieke manier, zo hebben burgemeester Kats en wethouder Hazelebach bedacht. Donderdag wachten zij de minister op langs de Hollandsche IJssel bij Nieuwerkerk, waar de boot waar Schultz op meevaart, even zal aanleg gen. Met een vaartocht over de rivier wordt donderdag het project 'Scho- ner' Mooier Hollandscher IJssel' afgerond. Ruim tien jaar is eraan 9ewerkt om twintig kilometer rivier en veertig kilometer oever op te knappen. Minister Schultz van in- frastructuur en milieu is bij de fees- jke afsluiting van het project. college van Zuidpias is dinsdag 9 onverminderd boos op de mi er. Kats: "Omdat ze de oorzaak en dus ook de oplossing voor de gevaarlijke situatie en het grote aantal ongelukken op de A20 ter hoogte van Zuidpias niet wil erken nen. En omdat ze het gesprek met ons niet wil aangaan." Nadat al diverse brieven aan het ministerie zijn verstuurd, zullen burgemeester en wethouder aan de oever van de Hollandsche IJssel nog eens persoonlijk proberen uit te leggen welke maatregelen op korte termijn nodig zijn. "Een verlaging van de maximum snelheid naar 80 in de spits, een langere uitvoeg- Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam strook bij Nieuwerkerk en doorge trokken strepen om het wisselen van rijbaan te voorkomen." Ze wil len daarbij een lijst van ongevallen laten zien, waaruit moet blijken dat alleen maatregelen ter bevordering van de doorstroming op de N219 in 2014 niet voldoende zijn. Overigens publiceerde een burger dinsdagmiddag op Omroep Zuidpias het antwoord op een vraag die hij stelde aan Rijkswaterstaat. Daarin staat dat nog dit jaar de afrit Nieu werkerk in de richting Gouda ver lengd en verbreed wordt, waardoor de file op de afrit minder terugslaat naar de A20. Rijkswaterstaat heeft dit desgevraagd nog eens bevestigd. De gemeente stelde dinsdagmiddag van niets te weten. Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71. u Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten www.intratuin.nl Mewt je teven Julianaweg 20 2752 BC Moerkapelle Tel.: (079) 593 12 40 Fax: (079) 593 23 91 info@bouwbedrijfdegraaf.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3