Vijftig euro cadeau bij overstap Moet ik een erfenis wel aanvaarden? Innoveren in 2013 met belastingvoordelen, sneller dan u denkt! VISSER VISSER o°. HART VAN HOLLAND I FINANCIEEL I 10 APRIL 2013 Ai>0' a° V oq Rabobank Goudcrakgesloten, RegloBankspringthierop in Vorige week vond een uitzending van "Tros Radar" plaats met betrekking tot het aanvaarden van een erfenis. Nog steeds aan vaarden veel mensen een erfenis zuiver. Dat zuiver aanvaarden kan ook al snel plaatsvinden door gedragingen van de erfgenamen, bijvoorbeeld door spullen te verdelen. Zuiver aanvaarden betekent dat u ook met uw privé vermogen aansprakelijk bent als de schul den in de erfenis later groter blijken te zijn als de bezittingen. Die schulden kunnen behoorlijk oplopen, bijvoorbeeld als u een huis erft met een hypothecaire lening en de noodzakelijke verkoop van het huis lukt niet snel genoeg. Ook al lijkt er dan een overwaarde te zijn, de omvang van die overwaarde is in deze tijd minder zeker. In dat geval moeten de erfgenamen zolang het huis niet is verkocht de hypotheekrente blijven betalen terwijl er geen inkomsten meer bin nen komen. Soms lijkt de erfenis positief, maar in een geval dat de overledene kinderen uit een eerdere relatie heeft, kan dat ook nogal eens anders uitpakken. Beneficiair aanvaarden kan in die situaties, maar ook in veel andere omstandigheden daarom wenselijk zijn. U hoeft dan hooguit uw deel van de erfenis in te leveren, maar u wordt niet meer in privé aangesproken op de schulden. Met een goed testament en een vermoedelijk positieve nalatenschap kunt u dan toch vaak nog relatief eenvoudig afwikkelen. Aan beneficiair aanvaarden zijn meer formele eisen verbonden, omdat schuldeisers van de nalatenschap dan wat meer bescherming genieten. Laat u daarom als erfgenaam bij een overlijden goed informeren door uw notaris en neem vroegtijdig contact met hem op om u te laten informeren. Naast deze twee vormen van aanvaarden bestaat ook nog de mogelijkheid een erfenis te verwerpen. Ook hiervoor gelden een aantal formele eisen en veelal leidt een verwerping er toe dat volgens de wet uw kinderen vervolgens uw positie als erfgenaam innemen. Dit laatste is meestal niet de bedoeling, want dan begint de hele procedure van wel of niet aanvaarden weer van voren af aan. Kortom de wet biedt mogelijkheden om uw privé vermogen te beschermen tegen een negatieve nalatenschap, maar u moet dan wel zorgen dat u dat formeel goed regelt en de spelregels van de wet volgt. Met vriendelijke groet, Jaap van der Hammen, notaris in Zevenhuizen. Innovatie loont! De ontwikkeling van een nieuw product of nieuwe werkwijze leidt al snel tot fiscale voordelen, ook voor het MKB1. Het belangrijkste is dat het pro duct, het proces of de software technisch nieuw voor uw bedrijf zelf is, beoordeeld vanuit het eigen technische kunnen en de eigen technische kennis van uw bedrijf ZeT Het hoeft dus geen wereldschok kende uitvinding te zijn! 'k's sprake is van een technisch nieuw Product, proces of nieuwe software kan uw bedrijf al snel een beroep doen op: de S&O afdrachtsvermindering: U kunt via de Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) een tege moetkoming krijgen in de loonkosten van werknemers die werken aan uw innovatieve projecten. T de Innovatiebox 2013: Op grond van de innovatiebox worden de voordelen (lees: winsten) die zijn voortgekomen uit octrooien of WBSO projecten ef fectief belast tegen 5% in plaats van 20°/o/25°/o vennootschapsbelasting. de RDA: De RDA (Research Et Develop ment Aftrek) is een 54% aftrek voor de vennootschapsbelasting. Dit levert een netto-besparing op van 10,8% tot 13,5%. Deze aftrek is bedoeld voor direct aan de innovatie toerekenbare kosten, anders dan loonkosten. Bij geringe innovatieactiviteiten zijn de voordelen administratief makke lijk te behalen en al snel interessant. Voor echt interessante besparingen is er meer werk aan de winkel. Uiter aard kunt u hierbij terugvallen op uw adviseur die u met raad en daad terzijde kan staan. Plug RA Partner bij Visser Visser Accountants-Belastingadviseurs +31 182 358 235 +31 611 343 013 aplug@visser-visser.nl www.visser-visser.nl Zevenhuizen - De Rabobank heeft haar deuren gesloten in Gouderak. Voor klanten die graag bij een bank willen binnenlopen biedt een andere bank, de RegioBank, nu vier mogelijkheden: ACM Assurantiën en Hypotheken in Moordrecht, Veerman financieel advi seurs in Zevenhuizen,Van Eijk en Part ners in Waddinxveen en Den Ouden Assurantiën in Nieuwerkerk aan den Ussel. Beklanten kunnen bij hen terecht voor al hun financiële zaken: voor verzekeringen, pensioenadvies en hypotheken als voor bankzaken. Dit doen de vier bedrijven als zelfstandig adviseur van de RegioBank. Volgens Arie Verhagen van ACM is de Re gioBank een buurtbank waar de klant zich onmiddellijk thuis voelt. Hij vertelt: "Re gioBank is geen dure bank met marmeren vloeren en een beursnotering in New York. Het is een bank voor de regio, een nuch tere buurtbank - en daar zijn we trots op. Wij weten wat de gewoonten zijn, wat er speelt in deze streek. Wij voelen ons be trokken bij de omgeving. Een bank zonder poespas en gedoe die dichtbij de mensen staat, dat is wat we zijn." Voor alle geldzaken RegioBank is een buurtbank waar de klant voor alle geldzaken terecht kan. Dat vari eert van bankpasjes tot internetbankieren en het geven van hypotheek- en spaar- adviezen. Wie overstapt kan.gebruik maken van de overstapservice. Deze biedt de klant gemak en zekerheid. Deze service neemt de klant gedurende dertien maanden al lerlei regelwerk uit handen.Veel bij- en afschrijvingen vinden immers maar een enkele keer per jaar plaats en ontsnappen zo makkelijk aan de aandacht. Vijftig euro cadeau bij overstap Wie nu overstapt van zijn huidige bank naar RegioBank krijgt 50 cadeau bij het openen van een betaalrekening. Bij de betaalrekening krijgt de klant alles wat nodig is om zijn bankzaken te rege len zoals hij dat wil. Er kan bijvoorbeeld de gratis app worden gedownload voor Mobiel Bankieren. Met deze app heeft de klant RegioBank in zijn binnenzak, kan hij zijn saldo overal checken en meteen geld overmaken. Maakt de klant liever gebruik van overschrijvingsformulieren en papie ren afschriften, dan kan dat ook. Loop voor RegioBank binnen bij ACM Assurantiën en Hypotheken, Kerkplein 7 in Moordrecht. Of bel op 0182 - 37 27 22. U bent ook van harte welkom bij Marina Veerman Financieel Adviseurs aan de Dorpsstraat 200 in Zevenhuizen, 0180 - 63 18 66. Tot slot kan contact worden opgenomen met Van Eijk en Part ners, Kerkweg-Oost 159 in Waddinxveen, 0182-631191, Den Ouden Assurantiën, Kroonkruid 38 in Nieuwerkerk aan den Ussel, 0180-31 21 77. Kijk ook op www.regiobank.nl voor meer informatie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 49