Zuidpias Een teek? Pak 'm beet! Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Risico's bij evenementen Veranderingen in de zorg gemeente Zuidpias dorpsayi WEEK Bezoekt u een evenement? Bereid u voor! Voor ouderen nu en in de toekomst, Voor wie zorg geeft en zorg nodig heeft HART VAN HOLLAND I EM 1 F: ''Jl'.-S I 10 APRIL 2013 DENK VOORUIT Een tekenbeet is meestal onschuldig maar kan u ziek maken als de teek lang vast gebeten in uw huid zit. Er zijn eenvoudige maatregelen om dat te voorkomen. In het kader van de landelijke Week van de Teek starten diverse organisaties vanaf 15 april met een voorlichtingscampagne. Teken komen op veel plaatsen in Nederland voor. Ze leven in hoog gras en struikgewas en lijken op kleine platte spinnetjes. Sommige teken zijn besmet met de Lyme-bacterie die de ziekte van Lyme kan veroorzaken. Als een teek lang op de huid zit, bestaat de kans dat hij deze bacterie overbrengt. De ziekte is meestal goed te behandelen met antibiotica. Zonder behandeling kan deze ziekte chronische klachten veroorzaken aan hart, zenuwstelsel, gewrichten en huid. Het RIVM adviseert dan ook om nadat u in het groen geweest bent, altijd uzelf - en eventueel een ander - te controleren op teken. En vindt u een teek, dan kunt u die eenvoudig zelf verwijderen. Voor meer informatie over teken of het downloaden van informatiemateriaal kunt u terecht op de website weekvandeteek. nl. Op deze website treft u ook links aan naar andere relevante websites zoals het RIVM. In onze gemeente vinden regelmatig evenementen plaats. Grote evenementen trekken vaak veel bezoekers en kunnen daarom risico's met zich meebrengen. U kunt zich op dit soort risico's voorbereiden. Wij als gemeente bereiden, samen met de organisatie en de hulpdiensten, het evenement ook voor. Op deze manier beperken we risico's en zorgen we ervoor dat in geval van een calamiteit iedereen weet wat te doen. Wat is het risico? De risico's tijdens een evenement hebben betrekking op zowel veiligheid als gezond heid van bezoekers. Tijdens een evene ment kan er altijd iets gebeuren, waardoor iedereen probeert zo snel mogelijk weg te komen. Dit kan leiden tot vervelende situaties. Mensen kunnen bijvoorbeeld onder de voet worden gelopen. Ondanks een goede voorbereiding is er altijd een kans op een calamiteit. Wat kunt u zelf doen? Vooraf aan het evenement kunt u informatie over het evenement opzoeken. Let ook op bijzondere situaties en bijvoorbeeld weersomstandigheden. Zodra u het evenemententerrein betreedt, kunt u letten op belangrijke zaken als vluchtroutes, nooduitgangen en EHBO- posten. Als er onverwacht iets gebeurt, weet u direct waar u heen moet. Het belangrijkste tijdens een calamiteit is dat u niet tegen de mensenstroom inloopt, rustig blijft en de aanwijzingen van de hulpdiensten opvolgt. Meer informatie? Het is belangrijk om u bewust te zijn van risico's van een evenement, maar ook van andere risico's in uw buurt. Voor meer informatie hierover kunt u kijken op www. nederlandveilig.nl. Hier kunt u vinden wat u kunt doen tijdens noodsituaties. wwww De komende jaren verandert er veel in de zorg, met name voor kwetsbare burgers. Tijdens de dorpsdagen 2013 staan de AWBZ en de WMO centraal: maatwerk, zelfredzaam heid, betrokkenheid van familie en vrienden, betere afstemming, decentralisatie naar gemeenten en bezuinigingen zijn onderwerpen die aan tafel graag met u besproken willen bespreken. Politiek café Dit jaar is er een politiek café aan het programma toegevoegd. Hier kunt u informeel in gesprek met raadsleden van uw gemeente. Data en locaties woensdag 24 april maandag 13 mei donderdag 30 mei maandag 24 juni Zevenhuizen, Swanla Nieuwerkerk aan den IJssel, Comenius College Moerkapelle, Op Moer Oud Verlaat, de Vierkap Programma 18.45 uur 19.00 uur 19.15 uur 19.30 uur 19.45 uur Inloop Welkom introductie programma door burgemeester Inleiding Korte presentatie (2-3 mini door instanties die aan tafet zitten. 3 tafels Tafet 1: Eigen kracht Aan tafel: ouderenadviseur, mantelzorgondersteuner, gemeente Tafel 2: Scheiding wonen en zorg Aan tafel: zorginstellingen voor ouderenzorg, verstandelijk gehandicapten en psychiatrie Tafel 3: Wat betekenen de veranderingen voor u vangnetfunctie gemeente Aan tafel: gemeente Mondeling [plenair) verslag per tafel Burgemeester reageert en sluit af Politiek café meldpunt projectententoonstelling 20.30 uur 20.50 uur 21.00 uur 21.30-21.45 Einde avond Wij zien u graag op een van de dorpsdagen. Wilt u meepraten met een van de tafelge sprekken? Mail dan naar QwiekBzuidplas.nl of vul onderstaande bon in. Naam Adres Postcode plaats Ja, ik kom naar de dorpsavond in Ik neem deel aan tafelgesprek nummer U kunt de coupon in een envelop terugsturen naar: Gemeente Zuidpias Qwieke Dorpsdagen Antwoordnummer 6 2900 VB Nieuwerkerk aan den IJssel reageren heeft alleen zin als u aan alle voor waarden voldoet 'egelmatig krijgt de gemeente aanvragen nen met onvolledig ingevulde formulie- c jaaropgave of IB60 formulieren uit een '"=erd jaar of inschrijvingen die niet voldoen ldr' de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen met in behandeling nemen. Lees daarom gvuldig de voorwaarden door bij de wonin- 9en en onderaan dit artikel. Westeinde 53 2-kamerwoning [Galarijflat met lift, 1e verdieping) Beschikbaar per: 4 april Bruto huur: 411,01 per maand (inclusief voorschot stookkosten 50,34) Voorwaarden: Maximaal 2 personen Maximaal bruto verzamelinkomen 34.299 Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formuliervoor de huurwoning of woonwa genstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 of download het van de gemeente lijke website. Uw inschrijving moet 15 april 2013 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5