Tot zomer 2014 nog geen besluit over geluidsanering A20 Eerste naar koning vernoemde laan in Zuidpias Benzinestation Nieuwerkerk decor voor tv-spot Sociaal Akkoord HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 APRIL 2013 13 IN DEN HAAG TAMARA VENROOY Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl Woensdag 17 april - 20.00 uur Uitvoering Johan Vingerhoed met koor van Italiaanse componist Giuseppe Verdi Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle Entree: 6 euro Donderdag 18 april - 20.30 uur Muziek als inspiratiebron 'Compassie' Bert Louissen Kleine Kerkje, Dorpsstraat 139, Zevenhuizen Donderdag 18 april na afloop vergadering ANBO Zuidpias 14.00 uur Shantykoor de IJsselmannen Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 20 april - 11.45 uur Shantyfestival 'Zingen aan de Rotte' Dorpshuis Swanla, Burg. Klink- hamerweg, Zevenhuizen Zaterdag 20 april SNOOT (Stars not only on television) Theater Swanla, Zevenhuizen Entree: 10 euro Zaterdag 20 april 13.30-2.00 uur 'Blok d'HuZes' Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Muziek voor het goede doel Entree: 6 euro Info: www.jeugdwerkzuidplas.nl Maandag 22 april - 19.30 uur Sponsorconcert Moordtzangers Clubgebouw Harmonie Kunst na de Arbeid, Moordrecht Entree 10 euro Tot 21 april Expositie Birgitta Sundström Jansdotter Firma van Drie, naast Museum Gouda Tot half juni Expositie Jozien van der Knijff De Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.jozien03.nl Maandag 22 april 10.00-12.00 uur Woensdag 24 april 20.00 uur tot 22.00 uur Beeldhouwen in steen of hout Klein Hitland 4, Turfschuur Steen ovens, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: 06171311 of: wilco@van-hoogdalem.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester en wethouders van Zuid plas zijn teleurgesteld dat het nog minstens een jaar duurt voordat duidelijk is wan neer de geluidsoverlast van de A20 ter hoogte van de wijk Zuidpias in Nieu werkerk wordt aangepakt. Het Rijk heeft eerder bevestigd dat op deze locatie maatregelen nodig zijn. Wethouder Arjen Hazelebach: "We hebben deze locatie al jaren gele den aangemeld bij Rijkswaterstaat en proberen sindsdien duidelijkheid te krijgen over een mogelijke aan pak. Daar hebben we echt het Rijk bij nodig, het ontbreekt ons aan ei gen middelen." Rijkswaterstaat is verantwoordelijk voor de aanpak van overlast van snelwegen. Hiervoor start het mi nisterie jaarlijks één of meer projec ten in het land. Begin dit jaar drong het college per brief bij Rijkswaterstaat aan op duidelijkheid over de aanpak van de geluidsoverlast van de A20. Vorige week kwam het antwoord: Rijkswa terstaat neemt op zijn vroegst in de tweede helft van 2014 een besluit over een eventuele geluidssanering. Na de zomer worden voor alle sane ringslocaties in Nederland de kosten en het beoogd effect doorgerekend. Op basis daarvan stelt Rijkswater staat een prioriteitenlijst vast. Pas dan wordt duidelijk wanneer de ge luidsoverlast ter hoogte van Nieu werkerk wordt aangepakt. Hazelebach stelt: "We blijven de ko mende tijd aandacht vragen voor de urgentie van de locatie." Zevenhuizen - De eerste Koning Willem-Alexanderlaan van Nederland ligt vanaf 30 april in Zuidpias. In alle vroegte, en met hulp van ruim honderd kinderen, opent wethouder Rinus Bosman die dag de toekomstige ontslui- tingsweg in de nieuwe woonwijk in Zevenhuizen-Zuid. In een lawaaioptocht fietsen de kinderen naar de nieuwe laan, waar ze rond half negen het naambord overhandigen. Begeleid door de muzikanten van De Kleine Trompet ter zal Bosman het bord monteren en de Koning Willem-Alexanderlaan voor geopend verklaren. Bij de in gang van de nieuwe laan, naast het Nijverheidscentrum, staat dan al de koningslinde, die Bosman dinsdag 23 april samen met de sponsors - de ontwikkelaars van de toekomstige woonwijk - zal planten. Ex miljonair Hans van den Berg speelt opnieuw de hoofdrol in nieuwe reclamespot van Telfort. 'Wtrkerk aan den IJssel - Een dag werk vooreen reclamespot van 40secon- 'p Gerard van Weelde, eigenaar van het Shell-station aan de Europalaan in werkerk, was gisteren getuige van al het werk dat hoort bij een tv-opname. nnd het geweldig leuk dat mijn benzinestation en drive-thru bakery hiervoor jekozen. De makers wilde eens geen McDonalds. Voor mij levert het wat e/fra PR op. Al die camera's en lichten trekken natuurlijk toch wel wat bekijks. T commercial die werd opgeno- meni is van Telfort. Menig passant zal ex-miljonair Hans van den Berg alias acteur Patrick Stoof gisteren mogelijk bij het tanken hebben her kend. "Al hadden veel mensen hun nek vooral op het laatste gaatje door de Ferrari die ook voor het spotje werd gebruikt", vertelt Van Weelde enthousiast. Het benzinestation was gisteren gewoon bereikbaar. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via Twitter tamara_venrooy gens de WD cru ciale hervormingen zoals WW en ontslagrecht. Maar we markeren wel dat de maatregelen om dit te realiseren met het sluiten van het sociaal akkoord en wel heel breed draagvlak hebben gekre gen, namelijk naast regering ook de werkgevers en werknemers. En dat is nieuw. Bij de WD zijn we graag optimistisch, maar zeker ook realistisch. We zullen bij het eerder genoemde uitgangspunt optellen dat er onomkeerbare hervormingen plaats gaan heb ben. Dat is hard nodig omdat het huidige stelsel van sociale zekerheid te weinig erkent dat er een nieuwe dynamiek is ont- staan waarbij een baan voor het leven geen gegeven of zelfs maar een wens is. Daarom is het no dig aanpassingen te doen. Want uiteindelijk moet Nederland wel klaar zijn voor de toekomst zon der hypotheek op de volgende generaties. In de weekendkranten en in aan loop naar het debat deze week in de Tweede Kamer is er al veel geschreven over het Sociaal Ak- koord dat vorige week werd ge- sloten in de roemruchte Neder- landse polder. Een flink aantal pagina's met maatregelen waar werkgevers, werknemers en de regering hun handtekening on der hebben gezet zag donderdag s het licht. Binnen enkele minuten is het zaak voor journalisten en kenners van de Haagse arena om 'j hier een betekenis aan te geven. Belangrijk aspect in deze was het reeds afgesproken bezuini gingspakket, ter waarde van 4,3 f miljard euro waar de coalitie af spraken over wilde maken met de oppositie. Deze bezuiniging is nodig om het Nederlandse begrotingstekort volgend jaar onder de drie procent te krijgen. Waarbij die inmiddels bijna my- thische drie procent geen wille keurig getal is, maar een grens waar je onder moet blijven om niet geheel op rekening van de volgende generatie te gaan le ven. Immers, we geven elk jaar I nog steeds tweeëntwintig mil jard euro meer uit dan er binnen komt. Dat is 50.000.000 euro per dag! Het blijft een bizar gegeven dat er nog steeds mensen zijn die vinden dat de overheid meer geld moet uitgeven om uit het economische slop te komen. Nog meer dan tweeëntwintig miljard? Ik ben absoluut niet overtuigd. Uiteindelijk is het zo dat Neder land groot is geworden doordat we gewend zijn de tering naar de nering te zetten. Dat is nu ook onze reddingsboei want in inter nationaal perspectief voeren we steeds vaker de verkeerde lijstjes aan. Terug naar het bezuinigings pakket. Dit pakket ligt wat de WD betreft op tafel tenzij in augustus uit de cijfers blijkt dat de econo mie voldoende is aangetrokken. Want als blijkt dat de economie niet zo aantrekt als men nu ver onderstelt (oftewel; boven de 3% tekort blijft steken), dan zal het bezuinigingspakket moeten worden doorgevoerd. Met dit in gedachten als uitgangspunt, bezien wij in de fractie met een wat dubbel gevoel dit gesloten akkoord. Bijzonder jammer is het uitstel van een aantal vol- a mini i—iiii—na

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13