Hartverwarmende musical 'Groeten uit' in Meander "We hebben het goed..." Blok d'HuZes Controle leveren wapen en drugs op AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 17 APRIL 2013 17 Fiat Punto Evo 1.4 Racing Diamanten echtpaar Noorlander-Cornelisse Fiat 500 1.2 Lounge Fiat Panda 1.2 Sempre Fiat Punto 1.2 Young Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d Ussel T (0180)312200 E info©autovanreeuwijk.nl I www.autovanreeuwijk.nl L2 16 inch lm velgen, 47.000 km, november 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Gert-Jan Kats ging maandag op de foto met vier generaties, terwijl hij op bezoek kwam voor het zestigjarig huwelijk van Cor Noorlander en Jo Cornelisse. Wat zij op 15 april 1953 start ten, is uitgegroeid tot een grote familie: het echtpaar kreeg vijf zonen en een dochter, acht kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. Een van de zonen woont in Cannes, in het Zuiden van Frankrijk. Door Marianne Fortuin De dochter was aanwezig met haar dochter, die twee maanden geleden achterkleindochter Tess kreeg. Me vrouw: "We hadden al vier genera ties van de jongens, maar nu is het met onze dochter. Dat vind ik echt geweldig." Cor Noorlander is in 1929 geboren in Capelle aan den IJssel, maar ver huisde toen hij drie jaar was naar Kralingseveer, waar hij opgroeide. Opzijn dertiende ging hij al aan het werk bij de melkboer: "De school werd gevorderd, vandaar. Op mijn 24e ben ik bij Unilever gaan werken. Bij ons trouwen verdiende ik vijfen dertig gulden in de week. Ik wilde helemaal niet bij een fabriek wer ken; ik zat veel liever langs de weg. Bij Unilever ben ik procesoperator geworden. Ik heb er 36 jaar gewerkt en was ook actief in de onderne mingsraad." Jo Cornelisse is de dochter van een schipper uit Tholen en zij werd in 1934 geboren in de kraamkliniek in Rotterdam. Mevrouw: "Ik ben tot mijn zevende aan boord gebleven en heb overal op school gezeten, ook in Duitsland. Op mijn veertiende ging ik in betrekking voor dag en nacht, in Hillegersberg. Daar heb ik ge werkt tot mijn trouwen." Er werd eerst bij familie ingewoond, tot er een woning vrijkwam op de Dordtsestraatweg in Rotterdam. Meneer: "Daarna verhuisden we naarSchiebroek, maar ik kon in Rot terdam niet wennen." Het echtpaar wilde hun kinderen een fijne jeugd geven en daarom werd er extra hard gewerkt. Meneer heeft 25 jaar lang een dubbele baan gehad; mevrouw ging schoonmaak werk in scholen doen. Het gezin kon daardoor elke zomer op vakantie naar Haamstede. Ook buiten het werk was meneer ac tief: "Ik heb tot mijn veertigste ge voetbald, daarna ben ik scheids- en grensrechter geweest. Ook schreef ik graag, onder andere toneelstuk- Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor een bomvolle zaal werd donderdag de door Geo Doejaaren geschreven en door Ineke Kalkman geregisseerde mu sical 'Groeten uit' in zorgcentrum de Meander opgevoerd. Het publiek werd <ne. een potpourri van bekende Hollandse liedjes in de juiste stemming ge- at. Daarna zorgde de musicalgroep 'Zorgeloos' van deZellingen vooreen spetterend optreden. Door Cees Visser Vader Ben en moeder Sjaan zien hun gescheiden dochter Anja met 'ede ogen op vakantie gaan met een drietal vriendinnen, waarvan Les als mannenverslindster bekend staat. Ze belanden in Spanje, Aruba en Amerika en beleven allerlei avon turen. Zo raakt Anja in Spanje haar kofrer kwijt en weet Lies op Aruba een 'chocolademan' aan de haak te slaan. Anja houdt haar ouders via kaarten op de hoogte, waarbij twee buurvrouwen steeds gretig op het n euws afkomen. Op Aruba komt het z°ver, dat Lies op het punt staat met haar 'chocolademan' te trouwen en ervoor ringen en een trouwjurk kopen. Haar twintig jaar jongere minnaar blijkt echter een onbe trouwbaar sujet te zijn, die het op haar geld heeft gemunt, veronder stellend dat zij rijk is. Een barman vertelt intussen aan Lies dat haar lover op rijke dames jaagt, waarop Lies vertelt dat zij nog slechts 6,66 euro bezit. Lies laat trouwjurk en ringen aan haar 'lover boy' zien, waarop deze haar om geld vraagt om alles voor het huwelijk te regelen. Wanneer Lies hem confron teert met haar povere financiën ver dwijnt hij met de noorderzon, Lies met een gebroken hart achterla tend. Het nieuws van het ophanden zijnde huwelijk is bij het thuisfront als een bom ingeslagen en speciaal agent Karei, die bij Ben en Sjaan op het burengerucht afkomt, is de wanhoop nabij omdat hij altijd al Nieuwerkerk aan den IJssel - Tien bands treden zaterdag 20 april belangeloos live op in 't Blok van 13.30 tot 2.00. De opbrengst van de kaartverkoop en de ver zoeknummers gaat naar het Alpe d'HuZes fonds. X-act, slagwerk groep in Nieuwerkerk treedt op, verder staan Rott 'n Damned, The Absent Friends (D), Kali, Non-Alig nement pact, De Broek Los, Carlo van Putten, PooX en The Empty Horse op het programma. Drum- muziek, rock, pop en (post)punk met als afsluiter een optreden van I Wannabee and the Wannabees, 's Avonds draait DJ Jan H, ook bekend van de '80's and more' avonden in Baroeg, tot in de late uurtjes mu ziek op aanvraag. Dit allemaal voor Alpe d'HuZes, een actie waarbij fietsers, alleen of in een team, geld bijeen fietsen waarmee zij een bijdrage leveren aan de strijd tegen de gevolgen van kanker. Op 5 en 6 juni beklimt Team Zuidpias, www.teamzuidplas. nl, al fietsend de legendarische Alpe d'Huez meerdere malen. een oogje op Lies heeft gehad. Wan neer hij hoort dat het huwelijk niet doorgaat, besluit hij naar Aruba te reizen. Intussen zijn Anja en haar vriendinnen doorgereisd naar de VS en Karei reist hen achterna. Daar verklaart hij aan Lies zijn liefde en krijgt alles een happy end. Tussen de diverse belevenissen door zong de musicalgroep liedjes op de wijs van 'Espana por favor', 'onze Liesje wil een man' en 'een stukkie appeltaart gaat er altijd in'. Een daverend applaus beloonde het gezelschap voor een geslaagd op treden. De doldwaze avonturen van drie vrijgezelle vriendinnen zorgden voor hilariteit in de Meander. 17.825 km, juni 2010 Vier generaties en een burgemeester. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 13 april om 01.35 uur een 17-jarige Nieuwer- kerker en een 22-jarige Lekker- kerker aangehouden op basis van de wet Wapens Et Munitie en op het in bezit hebben van drugs. De twee inzittenden van een auto werden op de Merwede staan de gehouden voor een contro le. Toen de agenten onder meer en schroevendraaier en illegaal ken." Mevrouw maakte kleding voor de kinderen en verzorgde tot een jaar geleden de koi karpers: "Dan zat ik bij de vijver, heerlijk rustig. Omdat we ouder worden, hebben we de vij ver weggedaan." Hoewel hun pad niet altijd over ro zen ging, zijn Cor en Jo tevreden. "We hebben het goed. Ik mag niet klagenzegt Cor. "We hebben lieve kinderen", vult Jo aan. vuurwerk (Cobra6) aantroffen werd de auto verder doorzocht. Er werden verder nog twee grip zakjes vermoedelijk harddrugs, een balletjespistool en gereed schap aangetroffen. De spullen werden in beslag genomen. De politie maakt proces-verbaal op tegen de 22-jarige bestuurder voor het in bezit hebben van het vuurwerk, van de verdovende middelen en van het balletjes pi stool. 33.335 km, oktober 2010 53.707 km, september 2005

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17