1U it T Elke werkdag open tot Zondag open "Jullie zijn niet uit beeld" "Het was shokking, heftig, dramatisch" SP wil opheldering over purschuim in Ambonwijk Turborotonde bij A20 Topscore?! AD friettest TJ 13 Gevelrenovatie de Haij van derWende schuifdeurkasten op maat Stuur leukste foto's van Koningsspelen in en haal de krant! advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 APRIL 2013 3 Schultz over verbreding A20: Nieuwerkerkse marathonloopster bij explosies Boston www.enkast.nl 0180-634866 Oproep aan scholen: Voeg- en Metselwerken Gevelrenovatie T 010 - 4213548 I Service Stomerij Renken wil haar klanten van de C1000i I op de Siciliëboulevard bedanken voor de samenwerking van de afgelopen 3 jaar. I00 I 25% KORTING in de winkel op de Hesseplaats 71. Alle beoordelingen in de editie van a.s. zaterdag. Thuis in de regio. (t/m 31 mei) Intratuin Pijnacker van 10 tot 17 uur Intratuin Zoetermeer van 11 tot 17 uur intratuin Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - In de brief die Kats donderdag aan minister Schultz overhandigde, wordt de verkeersonveiligheid op de A20 nogmaals onder haaraandacht gebracht, onder meer met een ongevallenoverzicht van 1 juli2012 tot en met 30 maart 2013. Want ondanks de toezeggingen, zijn er nog steeds wensen. Verbreding laat voorlopig op zich wachten. Door Marianne Fortuin Toen burgemeester en wethouder hun actie om de minister op de kade op te wachten bedachten, had Schultz nog niet inhoudelijk ge reageerd op de diverse brieven die het college sinds februari heeft ge stuurd over de onveilige situatie en het grote aantal ongelukken op de A20 bij de afslag Nieuwerkerk. Twee dagen voor de ontmoeting echter, was er na een Kamerdebat op maandag 8 april op dinsdag een brief met toezeggingen bij de ge meente binnengekomen. Behalve verlenging en verbreding van de afrit Nieuwerkerk, werd daarin geld uit het potje Beter benutten toe gezegd voor aanpassingen van de N219. Deze doorstromingsmaatre gelen zijn gepland voor medio 2014 en vormen een maatregel op de middellange termijn. Kats bedankte de minister voor de toezeggingen, maar vroeg behalve om verlaging van maimumsnelheid, ook nogmaals naar de mogelijkheid om de A20 te verbreden, van twee maal twee rijstroken tot twee maal drie rijstroken. Schultz reageerde hierop: "U kent de financiële situ atie." Maar ze zei ook: "Jullie zijn niet uit beeld." Dit onderdeel van het wensenpakket van de gemeente blijft daarmee een doel voor de lan gere termijn. Boston/Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder de 73 Nederlanders die maandag de marathon van Boston liepen, was de Nieuwerkerkse Anneke Knol. Zij pas seerde de plek des onheils twee minuten voordat er explosieven afgingen. Op vele nieuwszenders - waaronder Radio Rijnmond - deed ze de afgelopen dagen haar verhaal. "Het is afschuwelijk om te zien wat er allemaal gebeurd is. Het was shokking, heftig, dramatisch." Dit is foute boel, wist Knol direct nadat ze honderd, tweehonderd meter achter haar twee explosies hoorde en iedereen begon te ren nen. "Je realiseert je dat je in een grote stad staat, waar heel veel mensen bij elkaar zijn. Hoe ga je daar weg komen, vraag je je af. Ik hoopte maar dat iedereen rustig zou blijven." Wat een euforische finish had moe ten worden, veranderde voor Knol in een afschuwelijke ervaring. Zelf bleef de Nieuwerkerkse ongedeerd, net als haar partner, die op dat mo ment niet ver van haar vandaan op weg was naar de tram. "We waren erg bezorgd over elkaar, maar von den elkaar gelukkig snel terug." Moordrecht - De SP heeft bij wethouder Bosman opheldering gevraagd over het gebruik van purschuim vorig jaar in de kruipruimten van woningen in de Moordreehtse Ambonwijk. Fabrikanten van de materialen raden sinds kort aan een set veiligheidsmaatregelen in acht te nemen bij gebruik van het iso latiemateriaal De SP uitte eerder al zijn zorgen °ver het in-situ aanbrengen, dus sprayen, van purschuim. Daarbij zouden veel gevaarlijke gassen vrij komen. Nu fabrikanten en isolatiebedrij ven de problemen serieus nemen en hun richtlijnen aanscherpen, vraagt de SP zich af welke risico's er zijn genomen in de Ambonwijk. "Ik wil weten of de wethouder ons toen goed geïnformeerd heeft en of hij ook verantwoordelijkheid neemt als er achteraf toch klachten zijn", aldus raadslid André Muller. Nieuwerkerk aan den IJssel - De noordelijke rotonde op de N219 bij de A20, gelegen vlakbij de gemeentewerfvan Nieuwerkerk aan den IJssel, wordt om gebouwd tot turborotonde. Op deze manier hoopt de provincie Zuid-Holland he ellenlange opstoppingen die met name in de spits ontstaan, op te lossen. Dot is bekend gemaakt tijdens een informatiebijeenkomst van de gemeente °P 9 april. Door Erwin van 't Hof kernoorzaak van de huidige pra gmatiek bij de oprit van Nieuwer- erk naar de A20 ligt volgens de pro/incie bij de huidige noordelijke rotonde. Doordat er met name in spits van twee kanten een grote hoeveelheid verkeer toestroomt, rmtsidan er lange wachtrijen voor ce dfr,r- Dit leidt niet alleen tot tijd- 'er voorde automobilisten, maar 00k tot gevaarlijke situaties. De pro- - verwacht dat de turborotonde ^eer zoveel verkeer kan afwik- s op dit moment, en dat de Problematiek daarmee is opgelost. !°°r hl0e 'an9 ^eze oplossing af- °e - is, is moeilijk te zeggen, eg van de Moordrechtboog enkele kilometers verderop zal naar verwachting het verkeer op de N219 nog wat meer doen afnemen. Daar tegenover staat dat de geplande woningbouw in de regio, onder andere in Zevenhuizen-Zuid, kan zorgen voor een grote toename van het verkeer op de provinciale weg. Hoeveel precies weet de provincie niet, maar bij de berekening van het toekomstperspectief van de turbo rotonde is een zeer ruime marge aangehouden zodat de rotonde ze ker tien tot vijftien jaar mee kan. Nesselande Naast de aanleg van een turbo rotonde heeft de provincie een groot aantal andere mogelijke op lossingen voor de verkeersproble matiek onder de loep genomen. Zo is er gekeken naar de mogelijkheid om stoplichten op de plek van de huidige rotonde te plaatsen en werd intern het idee geopperd om het viaduct over de A20 te verbreden. Deze oplossingen waren volgens een woordvoerder van de provincie res pectievelijk ruimtelijk niet uitvoer baar en te duur. Verwacht wordt dat de turborotonde in 2014 gereed is voor gebruik. Naar alle waarschijn lijkheid worden deze werkzaamhe den tegelijkertijd uitgevoerd met de aanleg van een turborotonde op de N219 bij Nesselande. Zuidpias - De redactie van Hart van Holland roept scholen in Zuidpias op de leukste foto's door te sturen van de Koningsspelen. Wat voor leuke activiteiten vinden op 26 april allemaal op jullie school plaats? Tekstuele uitleg bij de foto's of een sfeerimpressie is van harte welkom, maximaal 200 woorden. Kopij en/of foto's vóór maandag 29 april 10.00 uur sturen naar redactie@hart-van-holland Profiteer NU van de 15% BTW verlaging Zandstralen Impregneren Hot water blaster Thor Helical scheurherstel Spouwmuurverankering Vraag vrijblijvend een offerte aan. Peter Merbis Wethouder Keftlaan 17 2761 TZ Zevenhuizen T. 0180-6331 14 E. info@pmgevelrenovatie.nl I. www.pmgevelrenovatie.nl SiMICt Hesseplaats 71 3069 EA Rotterdam Wij willen u meenemen naar onze warme Stomerij op de gezellige Hesseplaats 71 te Ommoord. Uw kleding e.d. wordt binnen 1 a 2 werkdagen vakkundig gereinigd. Tevens kunt u sparen voor een gratis reiniging van pantalon of rok. Tegen inlevering van deze bon: Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 .0 Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten www.intratuin.nl kleurtje leven

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3