Groeneweg goaltjesdief Eckhardt gehuldigd voor jubileum Strijdvaardig Moerkapelle wint van concurrent Nieuwerkerk en VOC spelen gelijk CKV wint van nummer twee Groeneweg gelukkige winnaar NieMo verslaat nummer twee HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 APRIL 2013 47 250e competitiewedstrijd voor Eckie Voetbal Voetbal C Korfbal Voetbal Waterpolo Zevenhuizen - Bij Feyenoord hebben ze Pelle, bij Real Madrid Ronaldo. Bij Barcelona hebben ze Messi en bij Groeneweg hebben ze Eckhardt. De spits en aanvoerder werd zondag 14 april gehuldigd voor zijn 250e competitiewed strijd in het eerste elftal van Groeneweg. Van vergelijkingen met de groten der aarde wil goalgetter Maurice Eckhardt (30) niets weten. "Het is gewoon Eckie, meer niet." Door Pepijn de Groot Eigenlijk was het jubileum al een week geleden, de uitwedstrijd te gen Gouda. Eckhardt is nuchter over het bereiken van de mijlpaal. "Of ik het gevierd heb? Nee, het was een wedstrijd als alle andere. Het doel blijft winnen." Dat is ge lukt: Gouda kreeg 6-1 klop van de heren in rood-zwart. Op deze zon dag, voor de 251e competitiewed strijd van de aanvoerder, vindt de huldiging van Eckhardt plaats in de kleedkamer. "Leuk dat ze er bij Groeneweg aandacht aan beste den", zegt de bescheiden spits met een glimlach. Op 17-jarige leeftijd maakte Eck hardt zijn opwachting in het eerste van Groeneweg. In een dankwoord complimenteert voorzitter Ed Roos hem voor zijn inzet. Eckhardt is 'een voetbaldier in hart en nieren'. Roos: "Ik zag je als jeugdspeler vaak langs mijn huis lopen. Je liet de hond uit en liep altijd met een'bal aan je schoen. Dat is wat in me op komt als ik denk aan Maurice Eck hardt." De spits hoort het aan, ge flankeerd door zijn ouders die bijna geen wedstrijd van hun zoon mis sen. Na de speech van de voorzitter ontvangt Eckhardt een oorkonde en een applaus van zijn teamgenoten. Tweehonderd goals Voor Eckhardt lonkt nog een andere mijlpaal: de tweehonderd goals zijn binnen handbereik. "Tegen Gouda scoorde ik mijn 195e en 196e goal. Elet wordt lastig, maar de tweehon derd goals wil ik dit seizoen nog wel halen." De voorzitter heeft het uit gerekend: dat zijn 0.784 goals per wedstrijd. Geen misselijke score. Vergelijkingen met de grote goal- getters der aarde worden er niet gemaakt. "Het is gewoon Eckhardt Maimce Eckhardt f 250 1 -■'■timtf.r. 1 Maurice Eckhardt, geflankeerd doorzijn ouders die bijna geen wedstrijd van hun zoon missen. of Eckie, meer niet. Voor vergelij kingen met Messi of Ronaldo zijn we te nuchter hier." Eckhardts doelpunteninstinct bleef bij andere clubs niet onopgemerkt. De Zevenhuizense spits speelde dan ook een tijdje voor het Goudse Jo- dan Boys in de tweede klasse. Na een jaar kwam hij terug naar Groe neweg, dat nu in de derde klasse speelt. "Ik heb het hier naar mijn zin. Dit team is een vriendenelftal dat op hoog niveau speelt. Met sommige jongens speel ik al vanaf mijn tiende levensjaar. Zo lang het lichaam het toe laat, wil ik in het eerste blijven spelen." Moerkapelle - Moerkapelle moest het zaterdag 13 april thuis opnemen tegen één van de belangrijkste concurrenten voor de nacompetitie, WDS. WDS startte goed en viel ste vig aan. Moerkapelle moest even warmdraaien maar na tien minuten, bij de eerste de beste aanval, was het raak. Een mooie steekbal op rechts op de snelle Jaron van Dommele gaf hem de kans om de bal gericht voor te zetten op de aanstor mende Thijs van Nieuwkoop. Die schoot de 1-0 binnen. WDS bleef de aanval zoeken en pro beerde de gelijkmaker te force ren. Dat lukte op slag van rust, na een serie aanvallen, uit een corner. Moerkapelle kreeg het na rust moeilijker en WDS drong ste vig aan. Het was echter Arco Verweij, die enkele minuten voor de officiële speeltijd was verstreken, op 35 meter vanaf het doel de bal vrij in de voe ten kreeg en kon aanleggen. De keeper van WDS was kansloos en Verweij prikte de bal keu rig in de kruising. Moerkapelle stijgt naar de derde plaats op de ranglijst en is nu lijstaan voerder in de tweede periode. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de debuterende interim-coach Ron Luijten °P de bank speelde Nieuwerkerk zondag 14 april gedrevener en met meer Passie dan in de voorgaande weken. Het hield de koploper in bedwang en het mag tevreden zijn met het gelijkspel. Nieuwerkerk begon goed aan de wedstrijd en nam initiatief maar woest oppassen voor een gevaar te tegenstoot van VOC. Een aamal malen mocht Nieuwerkerk Ge Handen dichtknijpen. In de 49e winuut toonde doelman Sander Hoffmann zijn klasse toen hij een 5CM van VOC'er Geert den Ouden vakkundig uit zijn doel hield. In Ae minuut ontsnapte aan de a ore kant Godwin Falix, ontdeed zich van twee tegenstanders, maar vond de uitgelopen VOC-doelman op zijn weg. Het spel golfde op en neer, langzaamaan kreeg VOC meer grip op het middenveld en nam het initiatief van de thuisclub over. De Nieuwerkerkse achterhoede gaf echter geen krimp. Het laatste woord was aan doelman Hoffmann. Hij bracht in de 83e minuut op nieuw knap redding. Gescoord werd er dus niet. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zevende opeenvolgende competi tiezege van Nieuwerkerk was een oerdegelijke. Nieuwerkerk heeft het verdedigen de afgelopen weken tot kunst verheven en hoeft zelf niet veel te scoren om te winnen. Tegen de nummer twee, Die Haghe uit Den Haag, pakte Nieuwerkerk snel een 2-0 voorsprong. Het zag Die Haghe nog wel op 2-2 komen, maar behield continu een gaatje van twee. Voor rust werd het 8-4. Na rust werd een gaatje van vijf geslagen (9-4 en 11- 6) en met een ijzersterke defensie aan de ene kant en een fantastische aanvallende rebound aan de andere kant werd de wedstrijd simpel uit gespeeld. Tamar Plieger maakte kort voor tijd haar debuut voor Nieuwer- Zevenhuizen - Het verschil in be haalde punten tussen Groeneweg en VEP was, voor de wedstrijd van zon dag 14 april, negentien punten. Tij dens de wedstrijd was hier niet veel van te merken. De matige vertoning speelde zich voor het overgrote deel op het middenveld af met voor rust VEP als betere ploeg. Het betere veldspel leverde de bezoekers twee goede kansen op. Eerst verzuimde Daan Walgreen de bal af te leggen op de volledig vrijstaande Mick Bus- scher en vijf minuten voor rust kon Jeroen van Wegen zijn kruin net niet tegen een voorzet zetten. Van Groe neweg was helemaal niets te zien. Na rust speelde Groeneweg beter, zeker nadat JP Hordijk als mid denvelder Luke Schaaf was komen vervangen. De bal werd beter in de ploeg gehouden en met zijn trap- techniek kon Hordijk voor gevaar Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet hebben zich te gen De Linge/PCG in het Polderbad van hun beste kant laten zien. De afzwaaiende Sander Boer, die als coach aan de slag gaat bij De Wiek slag in Albasserdam, nam het eerste doelpunt NieMo voor zijn rekening. Na het toekennen van een manmeer wist Luuk Janssen in het tweede be drijf snel binnen te schieten (2-2). Harold Fischerzorgde meteen twee delijnsschot vervolgens voor 3-2. De heren gingen de trust in met 4-4 nadat Kevin Neleman scoorde uit een overtalsituatie. Het derde be drijf begon matig waardoor de ploeg uit Gorinchem met 4-5 weer grip op de wedstrijd leek te krijgen. Ronny Pronk tikte de 5-5 binnen en een se conde voor tijd vloog een bal van Jos van Tiel met een boogje in de onder hoek. Eindstand 6-5. "Het was een kerk. Nieuwerkerk heeft afstand geno men van de degradatiezone en staat op een gedeelde tweede plek. Op 27 april gaat Nieuwerkerk op bezoek bij Dindoa. Bij winst in Ermelo is recht streekse degradatie uitgesloten. Plek zeven is nog altijd mogelijk, maar in deze vorm zal Nieuwerkerk eerder voor plek twee gaan. zorgen. Eerst draaide hij nog een vrije trap net langs de voor hem verkeerde kant van de paal, maar in de vijftiende minuut was het wel raak. De Woerdense doelman ver keek zich op een indraaiende corner van Hordijk en Groeneweg had zijn voorsprong. Deze kwam niet meer in gevaar. Een fantastische uithaal van Erwin Hof en een prachtige lob over de keeper van Bas Roos verdwenen net over en tegen de lat. pittige partij met veel fysiek spel", zei trainer/coach Meivin Blokland. NieMonietopgewassentegenHZZian De waterpolovrouwen hadden in het Polderbad moeite met de af ronding van de kansen. Verschil lende schoten belandden op de paal of in de handen van sterke Haagse keepster. NieMo kwam wel van de hatelijke nul af door de afslui tende goal van Paula Rompes: 1-6,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 47