Zuidpias Burgerinitiatief m Heeft u ook een enquete ontvangen? Werken aan de weg gemeente Plaats uw onderwerp op de agenda van de gemeenteraad! Bespaar na Koninginnedag met overgebleven apparaten in Zuidpias Laat uw mening horen! Zuidpias O Ir dorpsa|f Qwieke dorpsavond in Zevenhuizen Veranderingen in de zorg WEEK Woensdag 2U april, 18.45 uur Swanla Voor ouderen nu en in de toekomst, Voor wie zorg geeft en zorg nodig heeft Werk aan Rottekade en Middelweg HART VAN HOLLAND I GEMEENTENIEUWS I 17 APRIL 2013 De gemeente kan mensen uitnodigen actief mee te denken over een plan. In dat geval ligt het initiatief bij de gemeente. U kunt echter ook zelf een onderwerp opdeagendavande gemeenteraad plaatsen met het zogenaamde "Burgerinitiatief". Uw initiatief/voorstel U kunt bij de griffie schriftelijk een burgeri nitiatief indienen. Een formulier hiervoor is bij de griffie verkrijgbaar of te downloaden op www.zuidplas.nl. Wij raden u aan vooraf bij de griffie informatie in te winnen. De griffie kan u gedurende de procedure adviseren en begeleiden. Hetonderwerp kan op de agenda van het opiniërende deel van de vergadering van de gemeenteraad geplaatst worden. Lees hierover meer op www.zuidpias. nl. Dit mag een concreet plan zijn, maar u kunt ook met onderwerpen komen die nog niet zijn uitgewerkt. Uw zogenaamde Burgerinitiatiefvoorstel' moet door vijftig mensen worden ondersteund. Niet alle onder werpen zijn geschikt en bovendien gelden er een aantal voorwaarden. Wat voor soort voorstel? U kunt bijvoorbeeld denken aan een voorstel dat bijdraagt aan een prettige leefomgeving of aan het beter functioneren van voorzienin gen in de gemeente. Uw voorstel hoeft niet te betekenen dat de gemeente het initiatief over neemt en alles gaat uitvoeren. Initiatief van uw zijde en van uw medebewoners wordt juist op prijs gesteld. Zo kan het zijn dat u alleen om financiële of materiële ondersteuning vraagt. Of u wilt graag dat de gemeenteraad alleen met u meedenkt over de ontwikkeling van een plan. Heeft u vragen over het Burgerinitiatief, dan kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeenteraad, tel. 10180) 33 03 11. Kijk ook op www.zuidplas.nl voor meer informatie over dit onderwerp. Op Koninginnedag zullen veel kinderen oude spullen te koop aanbieden op de vrijmarkt. Mochten er na afloop toch nog elektrische apparaten niet verkocht zijn, gooi ze dan niet weg, maar lever ze later in op onze milieustraten. Zo zorgen we er samen met Wecycle voor dat deze worden gerecycled. Wecycle en gemeente Zuid plas wensen iedereen natuurlijk heel qoede zaken!- Levervanaf 1 mei oude elektrische apparaten en/of kapotte spaarlampen in bij het afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel of in Zevenhuizen. De eerste honderd inleveraars krijgen gratis de unieke 'bag to the future'-tas gemaakt van gerecycled materiaal. Ook worden er 500 kanskaarten uitge deeld, met kans op een leuk uitje voor het hele gezin. En maak kons op een look uitje voor hot hele gezin Deze week ontvangen zo'n 5200 inwoners van de gemeente Zuidpias een vragenlijst waarin hun mening wordt gevraagd over de gemeente. De inwonerpeiling maakt deel uit van het Bestuurskrachtonderzoek dat de gemeente uitvoert. Met beide onder zoeken wil het college meer zicht krijgen op het functioneren en de kwaliteit van de overheidsorganisatie. Wat vinden de inwoners van Zuidpias van de voorzieningen in de gemeente? Betrekt de gemeente hen voldoende bij het maken van plannen? Voelen zij zich veilig in hun eigen buurt? Om op die vragen het antwoord te krijgen neemt de gemeente Zuidpias deel aan het onderzoek. De gemeente hoopt dat zoveel mogelijk inwoners de vragenlijst zullen invullen, zodat de gemeente een goed beeld heeft hoe de inwoners over de woonomgeving en de dienstverlening denken. De vragenlijst kan tot 10 mei aanstaande schriftelijk of online worden ingevuld. Waar de gemeente Zuidpias staat, wordt in september bekend. De resultaten worden gepubliceerd op www.zuidplas.nl en op www.waarstaatjegemeente.nl. gemeente n De komende jaren verandert er veel in de zorg, met name voor kwetsbare burgers. Tijdens de dorpsdagen 2013 staan de AWBZ en de WMO centraal: maatwerk, zelfredzaam heid, betrokkenheid van familie en vrienden, betere afstemming, decentralisatie naar gemeenten en bezuinigingen zijn onderwerpen die aan tafel graag met u besproken willen bespreken. Politiek café Dit jaar is er een politiek café aan het programma toegevoegd. Hier kunt u informeel in gesprek met raadsleden van uw gemeente. Tafelgesprekken: Tafel 1: Eigen kracht Aan tafel: ouderenadviseur, mantelzorgondersteuner, gemeente Tafel 2: Scheiding wonen en zorg Aan tafel: zorginstellingen voor ouderenzorg, verstandetijk gehandicapten en psychiatrie Tafel 3: Wat betekenen de veranderingen voor u vangnetfunctie gemeente Aan tafel: gemeente Wilt u meepraten met een van de tafelgesprekken? Mail dan naar Qwiekl3zuidplas.nl of vul onderstaande bon in. Meer informatie over de dorpsdagen vindt u op www.zuidplas.nl en in de vorige editie van Hart van Holland. Naam Adres Postcode plaats Ja, ik kom naar de dorpsavond in Ik neem deel aan tafelgesprek nummer U kunt de coupon in een envelop terugsturen naar: Gemeente Zuidpias Qwieke Dorpsdagen Antwoordnummer 6 2900 VB Nieuwerkerk aan den IJssel Op maandag en dinsdag 22 en 23 april vinden werkzaamheden plaats aan de Rottekade, de Middelweg en de Van Oudheusdenweg in Zevenhuizen. Deze hebben gevolgen voor de bereikbaarheid. Doorgaand verkeer wordt omgeleid. 22 april: 7.00 -9.00 uur: Van Oudheusdenweg 0p 22 april vinden enkele kleine reparatiewerkzaamheden plaats aan de ««toegangsweg tot de Eendragtspolder ah Oudheusdenweg) en aan de fietspaden van hét Kattenstaartlaantje en het üb.lskoplaantje. Verkeer wordt tijdelijk omgeleid. m a')r^ 0c','ent': Rottekade Maandagochtend 22 april wordt vanaf 9.00 our de weg langs de Rottekade Ivanaf de d.elweg tot aan de Bonk') gerepareerd. 'J ens het werk is de weg afgesloten voor a e verkeer. Verkeersregelaars leiden bestemmingsverkeer voor 'de Bonk', botenverhuur van Vliet en jachthaven de Eendragt om via de Middelweg en de nieuwe Dirk Smitskade. Vrachtverkeer op de omleidingsroute is niet gewenst. 22 april middag en 23 april ochtend: Middelweg Maandagmiddag 22 april en dinsdagochtend 23 april wordt een verkeersdrempel aangebracht op de Middelweg ter hoogte van de Slingerkade. Ook wordt markering op de weg aangebracht en wordt de bestaande drempel aangepast. De Middelweg is dan afgesloten voor alle verkeer. Er wordt een omleidingroute ingesteld, deze wordt met borden aangegeven. De werkzaamheden zijn naar verwachting dinsdag 23 april rond 13.00 uur afgerond. De planning van de werkzaamheden is onder voorbehoud van onvoorziene omstandigheden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5