Eendragtspolder en roeibaan zijn klaar voor een feestje. wmm HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 17 APRIL 2013 De ruim twee kilometer lange baan voldoet aan alle eisen van de wereldroeibond. aan het programma levéren." Roei en drakenbootclinies, waterproefjes, een skateshow, een droge voeten route, een shantykoor, vliegeren en steppen; de openingsdag kent tussen 10.00 en 18.00 uur een overvol pro gramma, waarvan het grootste deel plaatsvindt bij de roeiaeeommodatie aan het Nely Gambonplein 1. Autoverkeer De afgelopen weken klonken klach ten over het aantal auto's dat de fietspaden, waaronder de Sehinias- kade, in het gebied gebruikt. Door dat de pollers bij de Hennipbrug altijd naar beneden stonden en het verbodsbord voor alle verkeer was weggehaald, fungeerde de weg in middels voor veel autoverkeer vanuit de Tweemanspolder als toegangsweg naar het roeibaancomplex. Officieel is er alleen een ontheffing voor de beheerder van de Koornmolen, die bij calamiteiten met zijn auto over de Hennipbrug het complex op mag rijden. De WD heeft er schriftelijke vragen over gesteld die dinsdag avond als ingekomen stuk op de agenda van de raadsvergadering stonden. Inmiddels staan de pollers weer omhoog. Overigens, zo laat Hilda Jeninga we ten, worden in de nabije toekomst ook in de Eendragtspolder palen aangebracht om sluipverkeer tegen te gaan. Het gaat om beide kanten van de Dirk Smitskade, de Todakade en de Cameraweg aan de kant van het roeipaviljoen. de Willem-Alexander Baan, waarvan de koninklijke naamgever om twee uur op het complex aankomt en om drie uur de officiële openingshan deling verricht. Bij de voorbereiding komt volgens Jeninga meer kijken dan bij een 'normale' opening. "We hebben te maken met beveiligings zaken en protocol. Van tevoren wordt bepaald wie de prins allemaal ontmoet. Door wie wordt hij welkom geheten en welke gasten placeren we naast hem als ze gaan zitten? Dat maakt het bijzonder. Ook bijzonder is het feit dat het zijn laatste officiële optreden is als Prins van Oranje." De oostelijke roeibaankade is die middag gesloten voor publiek. De parkeerplaats Plein Holland Acht e'n de Schiniaskade aan de overkant van de roeibaan blijven voor iedereen toegankelijk. Drakenbootclinies Een dag later is het feest voor het grote publiek. Met een keur aan sportieve activiteiten rondom de Willem-Alexander Baan, wordt de opening van de nieuw ingerichte Eendragtspolder op zaterdag 27 april feestelijk gevierd. Jeninga: "Het leu ke is dat veel verenigingen en onder nemers uit de omgeving een bijdrage De vorige week opgeleverde negen meter hoge uitkijktoren bij de centrale parkeerplaats. Zevenhulzen - Over negen dagen opent prins Willem-Alexander de naar hem vernoemde internationale roeibaan tussen Zevenhuizen en Rotterdam Nes- selande. Hoe, blijft nog even een verrassing. Zo'n driehonderd genodigden zijn erbij. Fietsers en wandelaars kunnen vanaf de overkant van de 162 meter brede roeibaan een glimp van de toekomstige koning proberen op te vangen. Anderhalve week voor de opening is de kou eindelijk uit de aprillucht en laat de lentezon het water in de roei baan glinsteren. In de polder rondom de baan worden de laatste voor zieningen voor de opening getroffen. Bij de centrale parkeerplaats is vo rige week de geplande negen meter hoge toren opgeleverd, met op zeven meter een uitkijkplateau. Komende week worden informatieborden van recreatie- en hoogheemraadschap in het gebied geplaatst, en de be wegwijzering vanaf de N219 aange bracht. "Nu staan er nog regelmatig botenwagens te keren in het dorp Zevenhuizen", stelt woordvoerder Hilda Jeninga. "Dat is straks voorbij." Driehonderd gasten moeten vrijdag 26 april de weg zien te vinden naar 'Sluipen' over de Hennipbrug is er sinds kort voor automobilisten niet meer bij. De voorbereidingen voor de opening zijn in volle gang.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9