Jarigen krijgen cheques voor snacks Straatvoet- ballen in meivakantie Dierencentrale Aanmelden scootmobieltocht Geen rijker kroon dan eigen schoon Wethouders op de fiets door Zevenhuizen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 MEI 2013 11 ■J. (foto: Leendert van der Waal) '.UMfttJlj Geteticitewd! De uitslag van de puzzel in de bijlage Vrouw van 10 april, getiteld 'De jurk van Maxima' is: geen rijker kroon dan eigen schoon. De juiste oplossing van mevrouw Hoogwerf uit Nieuwerkerk aan den IJssel kwam uit de hoge hoed tevoorschijn; zij kreeg de waardebon van vijftig euro (te besteden bij Tuin- en Plantencentrum Van der Dussen) overhandigd door David van der Dussen. Mevrouw Hoogwerf uit Nieuwerkerk aan den IJssel kreeg van David van der Dussen een waardebon van vijftig euro over handigd. "Kunnen we gezellig de plantenbakken met kleur vul len", was de reactie van de winnaar. Sanitiem Arbeco 6.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel WÊM fylf dvChmUttK (ken Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl Zuidpias - In de meivakantie or ganiseert het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias een aantal straatvoetbaltoernooien. Op woensdag 1 mei werd gespeeld in Nieuwerkerk en vandaag (donder dag 2 mei) in Moordrecht. Vrijdag 3 mei wordt de bal afgetrapt in Moerkapelle op het voetbalveld bij Opmoer. Elk toernooi begint om 11.00 uur. Aanmelden kan nog via luug@jeugdwerkzuidplas.nl. Gevonden Kat, rood, met witte aftekeningen, Zuidelijke Dwarsweg Zevenhuizen. Poes, cypers, met witte aftekenin gen, Zevenhuizen. Kat, cypers, zonder wit, jong, Raad huisplein Nieuwerkerk aan den IJs sel. Cavia, wit-zwart, zwarte vlek op achterrug, bruine oren, Prins Alexanderlaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Zuidpias - Platform Gehandicap ten Zuidpias (PGZ) is voornemens deze zomer een aantal scootmo- bieltochten te maken in kleine groepjes. Deelnemers mogen zelf aangeven waar zij naar toe willen. Onder weg wordt een koffiestop gehou den. De eerste tocht staat gepland voor donderdag 16 mei, deze tocht gaat door Hitland naar Ca- pelle, met een stop in de Koper wiek. Aanmelden kan bij Piet Mole naar: 0180-316000 of Elly van der Kruijt: 0180-317515. De tocht gaat bij slecht weer niet door. De volgende data zijn: don derdag 13 juni, donderdag 11 juli, donderdag 15 augustus. tegoedbon voor een kinderfeestje bij McDonald's. Het fastfoodrestaurant bood de ge meente Zuidpias bij de opening in maart een aantal verjaardagsfeestjes aan. De gemeente besloot de cheques te geven aan alle jongens tussen 4 en 12 jaar die jarig zijn op 27 april (de verjaardag van koning Willem- Alexander) en aan alle meisjes tussen 4 en 12 jaar die jarig zijn op 17 mei (de verjaardag van koningin Maxima). Moordrecht - Zes jongens uit Zuid- P'os die afgelopen zaterdag jarig waren en zes meisjes die op 17 mei een Jaar ouder worden, kregen vo- je week woensdag uit handen van wethouder Arjen Hazelebach een Zevenhuizen- In het kader van de tweede Qwieke Dorpsdag fietsten de Zuidpias-wethouders woensdag 24 april door Zevenhuizen. De fiets tocht stond in het teken van bouw projecten en van veranderingen in de zorg. Daarnaast werd stilgestaan bij plaatsen die momenteel in de belangstelling staan zoals het plein waar voortaan de weekmarkt op donderdag wordt gehouden. Door Cees Visser Mede door het zonnige weer was het gezelschap optimistisch gestemd. Helaas kon wethouder Bosman nog geen positief nieuws brengen over de toekomstige bestemming van de monumentale boerderij 't Land Ka- naan en de bebouwing van het ter rein rondom de boerderij. "Project ontwikkelaars zijn zéér voorzichtig en selectief geworden en binden zich pas aan een project wanneer er voor minimaal 70% van de te bou wen woningen kopers zijn gevon den. Helaas hebben zich tot op he den geen gegadigden gemeld en dus kan ook geen selectie plaatsvinden. Alles is terug te voeren op de grote malaise in de bouw en op de huidige recessie", aldus Bosman. Voor wat betreft de nieuwbouw- plannen voor stichting De Zevenster - het centrum voor senioren - zijn de vooruitzichten rooskleuriger. De wethouders van Zuidpias stoppen tijdens hun fietstocht door Zevenhuizen bij de monumentale boerderij 't Land Kanaan. Volgens wethouder Bosman wordt hiervoor momenteel druk gecal culeerd." Een voorbijganger op de fiets benadrukte de noodzaak van nieuwbouw nog even fijntjes. Hij riep: "Denk erom, die nieuwe Zeven ster moet er absoluut komen." Ook werd er een stop ingelast bij de algemene begraafplaats. Teamleider beheer André van der Krogt wist te vertellen dat oude graven worden geruimd om ruimte te creëren voor nieuwe graven en dat de begraaf plaats wordt uitgebreid. In de Schoolstraat stopte het gezel schap op de plek waar woningen gesloopt gaan worden om plaats te maken voor levensloopbestendige huizen. Dit zijn woningen die ge schikt zijn of eenvoudig zijn aan te passen voor bewoning tot op hoge leeftijd. Wethouder Bosman bena drukte dat dit de toekomst is; men sen zo lang mogelijk in hun eigen huis laten wonen. Met een stop bij de Perkstraat waar levensloopbestendige woningen staan, werd de fietstocht afgesloten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11