Plezier voor jong en oud bij Koningsspelen in de Meander Waterige Koningsspelen op PassePartout Koningsspelen Wingerd in teken van sponsorloop Nessevliet warmt op Oranje boven bij Giga-opbrengst sponsorloop Montessorischool Rehobothschool 12 HART VAN HOLLAND KONINGSSPELEN 2 MEI 2013 Nieuwerkerk aan den IJssel - Jong en oud sloegen gedurende de Konings spelen op 26 april in de Meander de handen ineen onder het motto 'jong kroont oud'. Vijfendertig leerlingen van het Comeniuscollege namen het in teams tegen elkaar op in een zeskamp. Daarbij vervulden de bewoners van het zorgcentrum fanatiek de rol van teamcaptain. Door Erwin van 't Hof Het bruist op de benedenverdie ping van het zorgcentrum. Er wor den verwoede pogingen gedaan om een kroon op het hoofd van een Willem-Alexanderpop te gooien, er strompelen leerlingen door de gang met twee klompen die met beugels aan elkaar zijn bevestigd en er worden fanatieke pogingen gedaan om zo lang mogelijk aan twee touwen te blijven hangen. Niet alleen de spierkracht wordt op de proef gesteld, ook moeten er quizvragen worden beantwoord en staat er een sjoelbak klaar. Met name bij de twee laatste onderde len komt de expertise van de ou deren goed van pas: "Ik ben dan misschien lichamelijk niet meer zo fit als die jongelui, maar het kop- pie doet het nog prima hoor," zegt één van de teamcaptains terwijl hij fanatiek zijn ploeg aanspoort: "Zet hem op, jullie willen toch niet ver liezen?" Ook de leerlingen hebben plezier tijdens de dag van de Koningsspe len, die al vroeg in de ochtend be gon met een ontbijt in de Meander. Alle leerlingen hadden een afspraak op de kamer van een bewoner van het zorgcentrum. De bedoeling van het samenzijn van de verschillende generaties was dan ook dat jong en oud het gesprek met elkaar konden De bewoners van de Meander fungeerden als teamcaptain. aangaan om zo meer begrip voor elkaar te krijgen. Eén van de leer lingen vertelt over zijn ervaring: "In het begin was het een beetje Jong kroont oud: poseren voorde groepsfoto, (foto's: Jeugdwerk Zuidpias) wennen aan elkaar, maar toen we eenmaal met de ouderen in ge sprek gingen, was het best gezellig. Het was vooral leuk om te horen hoe het er vroeger aan toe ging. Eigenlijk is er met Koninginnedag volgens mij helemaal niet zoveel veranderd in de afgelopen jaren." Voor alle jongeren waren de zes kamp en de ontmoetingen met de ouderen een onderdeel van hun maatschappelijke stage. Jong kroont oud was een samenwerking tussen Stichting Jeugdwerk Zuid- plas, de Zellingen en het Comenius College. Nesselande - Nadat de kinderen van OBS PassePartout op vrijdag allemaal hun oranje T-shirt hadden aangetrokken schoven zij aan voor een heerlijk ontbijtje. Vervolgens vonden er buiten allerlei activitei ten plaats waaronder een speur tocht, zaklopen en een waterrace. Aangezien de regen met bakken uit de hemel kwam werden de buiten activiteiten afgeblazen en konden de kinderen zich opwarmen in de klas. Hier werden ze bezocht door Koningin Beatrix, gespeeld door oud-lerares Virginia, die nog even tijd vrij had kunnen maken om een bezoekje aan PassePartout te bren gen. !CK Nieuwerkerk aan den IJssel - Aange moedigd door leerkrachten en door het toegestroomde publiek liepen de leerlingen van basisschool de Wingerd in de stromende regen hun rondjes voor de sponsorloop. De op brengst, waarvan het bedrag op dins dag 14 mei bekend gemaakt wordt, is bestemd voor een basisschool in Bangladesh. Bij de finish kregen de kinderen allemaal een oranje plantje als dank voor hun inspanningen. Oud-Verlaat - De kinderen van basis school de Nessevliet deden vrijdag 26 april enthousiast mee aan de Koningsspelen. Bij binnenkomst in de klas kregen ze een oranje T-shirt met het logo van de' Koningsspe len en daarna begonnen ze de dag met een lekker koninklijk ontbijt. Als warming-up werd, tussen de drup pels door, fanatiek meegedanst op de maat van de muziek. De Koningsspe len werden in de school gehouden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Schoolstraat veranderde vrijdag 26 april even in een hardloopparcours. Ter gelegenheid van de Konings spelen liepen de kinderen een spon sorloop voor het Prinses Maxima Centrum. Het centrum in aanbouw wordt een gespecialiseerd kinder kankercentrum. Alle kinderen van groep 1 tot en met 8 deden hun best voor een goed resultaat. De opbrengst lijkt feno menaal te worden: vele duizenden euro's zijn voorspeld en misschien zelfs een bedrag met 4 nullen! De school is de 1591 sponsors (ouders, grootouders, buren, familie, kennis sen) bijzonder dankbaar voor hun bijdragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op een regenachtige vrijdagmorgen kwamen alle leerlingen van de Re hobothschool op een mooi ver sierd schoolplein bijeen. Gekleed in oranje, waaronder een schoolshirt, waren alle kinderen en veel ouders getuigen van het hijsen van de vlag. Uit volle borst werd het volkslied gezongen terwijl enkele leerlingen en een leerkracht de Nederlands driekleur hesen. Daarmee werden de Koningsspelen officieel tot geopend verklaard. De kinderen zongen voor de ko ningin en het aanstaande konings paar een lied en gingen terug naar de klas, waar een heerlijk ontbijt wachtte. In groepjes werd een spe - circuit afgewerkt en werd vooral genoten van alle feestelijkheden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 12