Koningspaar in jury PWA-school Sportief koningsspektakel Jozefschool Vreemde zaken in Moerkapelle Samen knutselen in Beth San Gideonschool koning te rijk Reigerbos rent voor KIKA en Zeparo Toren van Pisa voor Koning Als een echte koning... Achtbaan steunt team ZePaRo Samen aan Koninklijk ontbijt Koningsspelen HART VAN HOLLAND KONINGSSPELEN 2 MEI 2013 13 Moordrecht - Met hulp van veel ouders hadden de kinderen van de St. Jozefschool een prima sport en spelochtend. Nadat de hogere groepen dansend op de speelplaats de warming-up hadden gedaan, barstte een sportief spektakel los, variërend van doelschieten en bal letje-balletje, tot gezelschapsspe len en zaklopen. Na een koninklijke lunch eindigde deze feestelijke dag om 14.00, waarna voor iedereen de meivakantie begon. Koning spcVi» Moerkapelle - Ook de Rehoboth- school deed mee aan de Konings spelen. Eerst was er een ontbijt, wethouder Jan Verbeek was van de partij en at een broodje mee. Daarna deden de kinderen spelletjes en een speurtocht naar vreemde zaken en mensen die vreemde dingen deden. De leerlingen van de bovenbouw hielden een sponsorloop voor het prinses Maxima Kinderkankercen trum. Moerkapelle - Ter gelegenheid van de feestelijkheden rond Inhuldigingsdag bezochten de kinderen van groep 1d van de Rehobothschool de ouderen van verzorgingshuis Beth San. Samen zingen, iets lekkers eten en knutselen aan een vlaggetjesslinger. Kinderen en ouderen genoten zichtbaar. r; Zevenhuizen - Na het nuttigen van een vorstelijk ontbijt begon nen vrijdag de Koningsspelen voor basisschool 't Reigerbos. Zij liepen een sponsorloop voor KIKA en team Zeparo/Roparun. De weergoden waren de kinderen niet echt gunstig gezind, maar al deze kanjers lieten zich door de regen niet uit het veld slaan. Aan het einde van de ochtend konden de kinderen tevreden terug zien op hun sportieve prestaties. De komende dagen gaan zij bij hun sponsors langs om hun verdiende geld op te halen. Nieuwerkerk aan IJssel - De Gideon- school kleurde de afgelopen weken s fje bij beetje meer oranje, rood, en blauw maar uiteraard spande r jdag 26 april de kroon. het hijsen van de vlag, geza menlijk zingen en een prinsheerlijk 0 bijt werden koninklijke spellen gedaan, waaronder de gouden koets-race. De kroon op het werk was een leuk presentje van de gemeente en een certificaat van het Nationaal Comi té Inhuldiging waarmee de leerlin gen iedereen kunnen laten zien dat zij erbij waren: de koningsspelen op de Gideonschool. "Ondanks de regen was het een fantastische dag en we voelden ons de koning te rijk!", liet een van de leerkrachten weten. Willem-Alexanderen Maxima fluiten het startsignaal. De leerlin gen van de Gideonschool zien de live-uitzending op school.. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook voor de leerlingen van de Prins Willem Alexander school begon de dag van de Koningsspelen met een ontbijt op school. Vervolgens werd het ontbijt er weer afgedanst tijdens de flashmob op het school plein, waarna de kleintjes allerlei spelletjes gingen doen. De andere groepen gingen naar het Onmoe- tingscentrum voor de finale van de playbackshow. Prinses Maxima en prins Willem Alexander hadden tijd vrij gemaakt in hun overvolle agenda om de jurering op zich te nemen. Moerkapelle - De Keijzerschool kreeg tijdens de Koningsspelen be zoek van wethouder Jan Verbeek. De uitdaging om mee te bouwen aan de toren van Pisa ging de wet houder graag aan. Of het bouwwerk is blijven staan is onbekend Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin dercentrum Royal Kids Home liet de troon van de koning op ware groot te namaken. De kinderen hebben er zichtbaar plezier in om net als een echte koning op de troon te zitten. t Moordrecht - De openbare basis school De Achtbaan deed mee aan de Koningsspelen. De ochtend startte voor alle kinderen met een gezond ontbijt en daarna werd er gezongen en gedanst op het plein. Vervolgens vertrokken de kinde ren naar de korfbalvelden waar een sponsorloop voor de stichting Roparun op het programma stond. In de soms stromende regen liepen de kanjers van De Achtbaan vele rondjes. De opbrengst komt ten goede aan team ZePaRo. Oud-Verlaat - De peuters van Dikkie Dik uit Oud Verlaat zijn vrijdag op bezoek geweest bij de kleuters van de Nessevliet. Feestelijk verkleed als prinsen en prinsessen begonnen ze deze Koninklijke dag gezamenlijk met een vorstelijk ontbijt. Daarna deden de kleuters, in hun eigen clubgebouw de Vierkap, enthousi ast mee aan de spelletjes.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13