HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 MEI 2013 kwama* iocU Nieuw erkerk aan den IJssel - Veel kinderen zijn dinsdag al vanaf zeven uur met hun spulletjes aanwezig in de Nieuwerkerkse Torenstraat om het beste plekje op de kleedjesmarkt te claimen. Het publiek laat zich nog niet zien; slechts een handjevol be langstellenden volgt de abdicatie via de grote tv-schermen. "Mensen kijken thuis", is de conclusie van Hans Veenema, vrijwilliger voor stichting Evenement. Vanaf elf uur wordt het drukker op de markt, die vorige week nog dreigde te worden afgelast. b Spectaculaire lasershow op het volgepakte Raadhuisplein. In de Oude Kerk wordt traditioneel een sing in gehouden. Op het pro gramma staan vaderlandse liede ren en natuurlijk het Wilhelmus. "De programma's zijn schoon op", zegt Gerdien Maurik, "we hadden er honderd gedrukt." Buiten geeft dansgroep Explosion een werve lende dansvoorstelling waar het pu bliek massaal op afkomt. Later laat de dansgroep zien wat streetdance in de kern is: ze geven spontaan een showtje weg midden op straat. Bezoekers vermaken zich opperbest met rondstruinen op de markt, een hamburgertje eten, bijpraten met bekenden en een pilsje drinken. Klap op de vuurpijl is de spectacu laire lasershow die vanaf half tien te zien is op het Raadhuisplein. Martin en Carola Bernard vinden het een waardige afsluiting van een mooie dag. "We hebben lekker gestruind en dvd-tjes gekocht voor de klein kinderen. En nu deze mooie afslui ting." Marin staat mee te deinen. "Toegankelijke muziek en prachtige beelden uit de koninklijke geschie denis. Prachtig toch!" Of de kleedjesmarkt volgend jaar door kan gaan, is nog niet duidelijk. Op twee plekken werd, ondanks de oproep om alles mee naar huis te nemen, toch rotzooi achtergelaten. Jens van Rumpt, die 300 handtekeningen verzamelde voor het doorgaan van de markt, krijgt de burgemeester op bezoek. Koopjes snuffelen in de versierde Torenstraat. De afspraak was om geen troep achter te laten. Wil Wolswijk, stichting Evenement, vindt dat dat niet helemaal is gelukt. Dansgroep Explosion laat zien wat ze kan. Ranu en Quana presenteren hun eigengemaakt spel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17