Opknapbeurt voor accomodaties tennis, hockey en jeu de boules Verzetskranten terug in Nieuwerkerk Skanken op Ysselska Zaterdag-competitie Bloemen- en plantenmarkt kofferbakverkoop Parencompetitie IJsselbridge Oranjeconcert DKV in Meander Rotaryclub geeft sollicitatie training HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 MEI 2013 19 Jeu de Boules Bridge Hight Tea Kruispunt Meiprogramma Cultuurcafé TAAF Repetitieruimte in 't Blok AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie van alle merken Kroegavond Kidsdisco Pyjamaparty DKVspeelde voor het eerst in het nieuwe zomeruniform. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drum fanfare DKV speelde zaterdag Tl april samen met de dwarsfluitleer lingen een Oranjeeoncert in woon zorgcentrum de Meander. Na het spelen van diverse bekende én nieu we werken werd de middag afgeslo ten met het zingen van een aantal aubadeliederen en van het Wilhel mus. Het publiek zong uit volle borst mee. Trudy Kuilman, Lisanne van der Hoek en Helma van Herk werden verrast met een jubileumspeldje omdat zij twaalfenhalf jaar lid zijn. Ton Roovers, Floris Dul, Natalie Verschut en Wendy Dul kregen een speldje voor hun 25-jarig lidmaatschap. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de zomer wordt korfbalvereniging CKVvoor zowel de winter- als zomercompetitie op Sportpark Kleine Vink gehuisvest. De bestaande sportaccomodaties in Parkzoom worden opgeknapt, aange past of uitgebreid voor de verenigingen die niet worden verplaatst naar Kleine Vink. Het college heeft daarvoor 16 april ingestemd met een pakket afspraken. De afspraken zijn in overleg met de sportverenigingen tot stand geko men. Door de opknapbeurt zullen de accomodaties van de tennis-, jeu de boules- en hockeyvereniging straks voldoen aan de normen van NOC/NSF. De aanleg en renova tie van velden en banen wordt nu voorbereid. Alle maatregelen pas sen binnen het budget dat de ge meenteraad op 25 septemebr 2012 heeft vastgesteld. Dick Kasius (rechts) overhandigt originele Verzetskranten uit 1945. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pre cies 68 jaar nadat ze werden ver spreid zijn ze nóg een keer gepost in Nieuwerkerk aan den IJssel: vier edities voor Rotterdam en omstre ken van de verzetskranten Trouw en Het Parool, gedateerd van 12 tot 7 april 1945. Adri den Boer van de historische vereniging nam ze 'jraag in ontvangst van 'bezorger' LlCk Kasius. (De kranten werden overhandigd in de Verzetsstraat!) kasius kreeg ze van zijn tante Co de Lruin. Deze tante is net als de moe- der van Kasius, geboren en getogen °P de boerderij van de familie De Bruin aan de Dorpsstraat, waar nu de school De Terp staat. Als jonge vrouw heeft ze tijdens de oorlog de kranten in haar bezit gekregen en altijd bewaard. Vlak voor haar dood, enkele jaren geleden, heeft ze de kranten aan haar neef gege ven. Dick Kasius: "Ik hoop dat ook an deren bij het lezen van dit bericht worden aangespoord om nog eens goed dit soort waardevolle spullen thuis op te zoeken en te doneren aan de historische vereniging. Op deze wijze worden ze bewaard voor de generaties na ons." Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 wordt op zaterdag 11 mei de tweede edi tie van Ysselska gehouden. Er staan drie bands op het programma: Bang The Skillet, Rainbow City en The Sketchers. De toegang bedraagt 5 euro; deur open om 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met drie teams speelde Jeu de Boules Club Nieuwerkerk zaterdag 27 april in Waddinxveen voor de tweede ronde van de NJBB zaterdagcom petitie. Team een van captain Rob Brökling deed het goed. Zij wonnen met 5-1 van Waddinxveen 2. Team 1 staat daarmee aan kop in hun poule. Team 2 verloor met 2-4 van Vlaardingen 2. Team drie had het moeilijk. Gouda 3 was een maatje te groot, eindstand 1-5. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tradi tiegetrouw vindt op Hemelvaarts dag op het Raadhuisplein een kof ferbakverkoop annex bloemen- en plantenmarkt plaats. Dit jaar een lustrum, want het evenement, op donderdag 9 mei van 10.00 tot 16.00 uur, vindt op initiatief van Stichting Evenement voor de twin tigste keer plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde zitting van de vijfde ronde van de parencompetitie, gespeeld op woensdag 24 april, is met 59,23% in de A-lijn gewonnen door Joop de Fonkert en Paul Korporaal; 2. Guus van Krevelen en Tiny Looije 58,04; 3. Marga Blok en Nel Vente 55,06. B-lijn: 1. Kees van der Made en Kees Mertens 60,12; 2. Mar Christiaanse en Elly Miltenburg 59,82; 3. Ada van der Linde en Robert Jan Visser 56,55. C-lijn: 1. Nina Rezai en Adèle Flores 64,93; 2. Joke Hensema en Ina Teeuwen 64,58; 3. Hilde de Vries en Maarten Dijksman 56,94. D lijn: 1. Neel Breeman en Bep Meijer 62,15; 2. Alice de Looze en Truus Böh- ne 60,42; 3. Rob Moelker en Arie van Veen 58,33. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 10 een kids- disco gehouden. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur, eerder ophalen is mogelijk. Er is toezicht en er wordt geen energydrank geschonken. De kids- disco is voor alle kinderen van de basisschoolleeftijd en de toegang is vrij. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - Be come to be, onderdeel van VEG het Kruispunt, organiseert voor zater dag 11 mei van 10.00 tot 13.00 uur in gebouw De Duinen aan de 's Gravenweg 266 een High Tea voor vrouwen. Thema deze ochtend is 'Een nieuw leven'. Belangstellen den kunnen tevens meedoen aan een workshop en luisteren naar muziek. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cultuurcafé TAAF heeft voor de maand mei nog van alles op het programma staan; van een mooie film tot soul-, funk- en jazzmu ziek van DJ Daud, live bluesmuziek van Big Will and the Bluesman en de muziek van DJ Haras, een vrou welijke dj en producer. Informatie: www.taaf-c.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In jongerencentrum 't Blok kunnen bandjes repeteren. Er is een vol ledige backline aanwezig met 2 mies (zang), 3 gitaarversterkers, basversterkers en drumstel. Bin nenkort komt de dinsdagavond vrij. Bandjes die betaalbare oefenruimte zoeken ne men contact op via anton@jeugd- werkzuidplas. nl. Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Hal verwege de week een avondje naar de Taverna kroeg van 't Blok. Even bijkletsen met een drankje en goede muziek. De kroeg woens dag 8 mei geopend vanaf 20.30 uur. Zondagmiddag voetbalkroeg Zondag 12 mei is de kroeg open vanaf 12.30 uur om gezamen lijk te genieten van de wedstrijd. Henk staat achter de bar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leden van de Rotaryclub verzorgden op dinsdag 23 en woensdag 24 april een sollicitatietraining voor leer lingen van het Thorbeckecollege. De sollicitanten, in de leeftijd van veertien tot zestien jaar, zochten zelf personeelsadvertenties en sol liciteerden naar banen die zij. leuk vonden, compleet met een sollicita tiebrief. Vervolgens werden de ge sprekken geëvalueerd en kregen de leerlingen een aantal aanbevelingen mee. Een Rotarian na afloop: "We doen dit al meer dan twintig jaar en ieder jaar komen wij tot de con clusie dat de leerlingen bloedserieus zijn en zich goed voorbereiden. Wij hebben het volste vertrouwen in de nieuwe generatie".

HZ | 2013 | | pagina 19