HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 2 MEI 2013 de nieuwe Zevenhuizen - De klok sloeg net ze ven toen het trompetgeschal vanuit de hervormde kerk over de Zeven- huizense daken tetterde. Twaalf uur later sloeg de klok wederom zeven en had de band Tissum net de laat ste akkoorden aangeslagen. Het was een lange laatste Koninginnedag in Zevenhuizen. de kinderen huiswaarts. Een uurtje later zit een handvol mensen te kij ken naar de abdicatie, die wordt uit gezonden op een groot beeldscherm op het Dorpsplein. Een groep jon gens begint al aan een bak kibbeling met cocktailsaus, een ander houdt het bij een kop koffie. De troonswisseling is grotendeels aan Suzanne Karreman voorbij ge gaan. De voorzitter van Stichting Oranje Zevenhuizen heeft een deel van de abdicatie meegekregen. "Net toen ik terugkwam van de opening van de Koning Willem-Alexander- laan zag ik Beatrix haar handteke ning zetten." Karreman vreest niet dat ze iets gemist heeft. "Het zal ongetwijfeld heel vaak herhaald worden op tv." (,.t "Zo, wat is het vroeg! Niet eens tijd gehad om make-up op te doen", zegt een moeder tegen haar vriendin, als ze elkaar om acht uur treffen bij de start van de lawaaioptocht. Na deel te zijn geweest van een landelijke primeur - de opening van de eer ste Koning Willem-Alexanderlaan is deel van de lawaaioptocht - keren ledereen kan als Willem-Alexander en Maxima op de foto. In dit geval neemt de koning de foto van zijn koningin. De abdicatie kijken met een eigen kroontje op. Koninklijke kibbeling of superieure suikerspin - voor elke maag was iets wils te verkrijgen op de Dorpsstraat. Op de vrijmarkt is niet de klant maar de verkoper koning. Wie heeft de grootste spierballen? Oud-Hollands spijkerbroekhangen. tfrsr/y///fA Een bolderkar vol knuffels. De koning op de bumper.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21