A§> ANBO KLIKKEN MAG ACTIVITEITEN AN BO Autocross en TrekkerTrek evenement stukje verplaatst Bewegende bodem Zevenhuizerplas nog raadsel Prachtige uitslag voor John en Joan Facebook voor kleine ondernemers Live muziekavond Kleine Trompetter Er werd gebridged Donateursavond in Historisch Centrum HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 2 MEI 2013 23 afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Klik dus snel naar www.hartvanholland-online.nl Duivensport tof3tefflS3t SPELLENMIDDAG JEU DE BOULES maandag 6 mei vanaf 14.00 uur in de Zevenster: skip-bo, klaverjas sen, rummikub .schaken, sjoelen en dammen. Info: 0180-632263. KAARTENMAKEN EN CREATIVA elke maandagmiddag in de Zeven ster. Info: 0180-632005. KOERSBAL maandag 6 mei vanaf 14.00 uur in de Zevenster voor ANBO leden en bewonersInfo: 0180-631652. BINGO woensdag 8 mei vanaf 14.00 uur in de Zevenster. Info: 0180-632501. bij goed weer op woensdag 15 mei vanaf 13.30 uur op de baan op het Begoniaplein. Voor materiaal wordt gezorgd. Overige activiteiten voor ouderen buiten de ANBO: Zwemmen: elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden. Info: 0180-632501. Gymnastiek: elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106. Info 0180-632166. Zevenhuizen - Bij het begin van het nieuwe zwemseizoen, is nog onduidelijk hoe vorige zomer onef fenheden zijn ontstaan in de bodem van de Zevenhuizerplas. Eind au gustus vorig jaar is de bodem van de zwemlocatie bij de Strandgaper op nieuw bijgewerkt, nadat deze in mei al met bijna duizend kubieke meter zand op hoogte was gebracht. Hoe het komt dat het zand steeds op nieuw verdwijnt, wordt onderzocht. Resultaten van dit onderzoek ver wacht het recreatieschap eind deze maand. Afgelopen winter heeft het recrea tieschap veranderingen in de zwem waterdiepte binnen de ba 11 e n I ij n in de gaten houden. Dat heeft in april geleid tot extra werkzaamheden om de zwemlocatie op 1 mei op orde te hebben. Zodra de ballenlijn er ligt, is het binnen die lijn, tot een diepte van 1.40 meter, veilig. Daarbuiten blijft zwemmen risicovol, stelt het recreatieschap. Tijdens het hele zwemseizoen wordt de waterdiepte binnen de ballenlijn structureel gecontroleerd. Zevenhuizen - De duiven van de Stormvliegers werden vrijdag in- gekorfd vooreen concours vanuit Pommeroeul, aan de Belgisch- Franse grens, op een afstand van 179 kilometer. Zaterdagmorgen om 9.00 uur werden daar 20450 duiven los gelaten die naar Zuid- Holland moesten, waaronder de 747 duiven van de leden van de Stormvliegers. John Stofberg en zijn kleindoch ter Joan hadden veertig duiven meegegeven. De snelste duif arriveerde om 11.20 uur. Bin nen enkele minuten was de helft van hun duiven al thuis, wat een prachtige uitslag opleverde. De laatste prijsduif was twaalf mi nuten later thuis. Uitslag: 1-2-4-5-6-7-10-11-13- 14-15-17-24 John Stofberg en Joan, 3 Leen van Wensem, 8-12 Cor Zweere, 9 Maarten Strijd- horst, 16-18-19 Ron van de Made, 20 Marco Flier, 21 Richard van Ommeren, 22-25 Dick den Hertog, 23 Jeffry van de Haak. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ Zevenhuizen/Moerkapelle - Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerka pelle houdt op woensdag 8 mei om 20.00 uur in het Historisch Centrum aan de Tweemanspolder 15 haar jaarlijkse donateuravond. Vóór de pauze worden de jaar stukken behandeld en na de pauze wordt een film vertoond van het bezoek van koningin Juliana op 28 mei 1968 aan Zevenhuizen. De film, die drie kwartier duurt, toont de aankomst van de vorstin per boot en het défilé dat zij vervol gens afnam. Deur open om 19.30 uur. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 23 april de vierde zitting in de vierde ronde gebridged. Uitslag A- lijn: 1. Wim en Marga Metse laar 67.14%, 2. Heieen Reni- rie en Gonnie Sterk 62.50%, 3. Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden 61.01%. B- lijn: 1. John de Clercq en Ma rion Kerklingh 59.38%, 2.Tiny Knijnenburg en Carla de Jong 55.97%, 3. Wil en Arie Blok 52.01%. C-lijn: 1. Rieneke en Ed Keizer 66.00%, 2. Els Arens en Loes Bantje 55.00%, 3. Bep Meijer en Riet Over- gaag 54.58%. Waddinxveen/Zevenhuizen - Bibli otheek De Groene Venen organi seert voor kleine ondernemers de workshop 'Van start met Facebook'. In de workshop wordt onder meer behandeld hoe de onderneming in de markt te zetten, de doelgroep te bereiken en een leuke actie via Facebook te organiseren. Bedrijven hebben vaak een persoonlijke pagi na. Dit is volgens de regels van Fa cebook niet toegestaan. Wat is het verschil tussen een persoonlijke- en een bedrijfspagina? Allemaal vra gen waar de deelnemers tijdens de workshop een antwoord op krijgen. De workshop vindt in de vestiging in Waddinxveen plaats op woens dag 15 en 29 mei en in Zevenhui zen op 12 en 26 juni. De kosten bedragen 25 euro; leden van de bibliotheek betalen 20 euro. Aan melden kan aan de balie van een van de vestigingen of via socialme- dia@bibliotheekdegroenevenen.nl. Voor meer informatie: www.Bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - Rond Hemelvaart, donderdag 9 mei, staat een tweetal specta culaire evenementen voor Zevenhuizen op het programma. Op Hemelvaarts dag zelf de traditionele autocross en op zaterdag 11 mei de Trekker Trek. Beide evenementen vinden dit jaar plaats op een ander perceel; weliswaar wel aan de vertrouwde Bierhoogtweg, maar dan recht achter de oorspronke lijke locatie waarvan de ondergrond dit jaar te zacht is. De organisator heeft de omwonenden hierover inmiddels geïnformeerd. De autocross op Hemelvaarts dag behoeft eigenlijk geen na dere uitleg. Dit evenement trekt jaarlijks veel bezoekers, van jong tot oud, uit de regio. Ook voor de Trekker Trek op zater dag verwacht de organisatie veel spektakel. Dertig deelnemers heb ben zich inmiddels ingeschreven. Diverse teams van Kandt, Etec en Van Vliet Trucks gaan proberen een zogenaamde 'Full Pull' te halen. Na de prijsuitreiking barst in de feesttent een groot feest los met optredens van diverse artiesten, waaronder rockband One Night Stand uit Capelle aan den IJssel. Ook Linda Kandt en Cherylin ma ken hun opwachting om een spet terend optreden te verzorgen. Dj Stefanie sluit in 'Après Skisfeer' van 21.30 tot 22.00 uur het feest af. De toegang voor Trekker Trek én feest bedraagt 10 euro. Het evene ment vindt plaats op het autocros sterrein en begint om 12.00 uur. Voor meer informatie: www.ezhaco.nl. Afslag 9 bewees datje met bezems meer kan dan alleen schoonmaken; je kan er bijvoorbeeld ook muziek mee maken. Zevenhuizen - Het publiek in dorps huis Swanla kreeg zaterdag 27 april een avondvullend programma voor geschoteld door de Kleine Trompet ter. Een groot aantal, veelal bekende, nummers werd ten gehore gebracht door de diverse orkesten en slag werkgroepen. De jongste muzikanten in de sa- menspelgroep speelden deze keer allemaal dwarsfluit. De iets meer gevorderden in het opleidingsorkest lieten bijvoorbeeld 'Pirates of the Caribbean' horen waarbij spannende filmbeelden vertoond werden en het harmonieorkest speelde musical-, jazz- en filmnummers. Voor de jon ge slagwerkertjes van de Drumkitzz was het een spannende avond want voor velen was het het eerste offi ciële optreden. Afslag 9 bewees dat je met bezems meer kan dan alleen schoonmaken, zoals muziek maken. Een gastoptreden werd verzorgd door zangeres Natascha Vergeer en na afloop kon het publiek on der het genot van een drankje nagenieten en luisteren naar de muziek van de band Café Latte. Voor meer informatie: www.dekleinetrompetter.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23