PER STEP OF BOOT OP VERKENNING ROND DE ROEIBAAN Publieksopening Eendragtspolder 24HART VAN HOLLAND OPENING ROEIBAAN 2 MEI 2013 -.nV^V ;ondhe dat mensen liever willen zeilen dan roeien", grapt zijn maatje Luuk. Ook de waterscouts van De IJssel mogen met hun twee meegebrachte lelyvletten alleen 'wrikken'. Pionie ren, broodjes bakken; ook op andere manieren laten de spelgroepen van de waterscouts zaterdag zien wat waterscouting inhoudt. Bereikbaarheid Roos de Jong mag met haar roeiboot wel het water op. De Delftse stu dente moet knokken tegen de wind. "Maar dat is het op de Bosbaan ook. Daar hangt de kracht van de wind af van in welke baan je start. Hier voel je de wind overal even goed." Om van de Willem-Alexander Baan de roeibaan van het land te maken, moet er nog wel iets verbeterd wor den volgens de roeister. "Vooral de bereikbaarheid." Op de roeibaan gaan internationale wedstrijden gehouden worden. De eerste buitenlandse gasten lopen op zaterdagmorgen al rond. "Ik woon vijftig jaar in Zwitserland, maar ben een geboren Rotterdammer", ver telt Eddy Koevoets (68). Tweemaal per jaar bezoekt Koevoets met zijn vrouw zijn geboorteland. "De ont wikkelingen in de polder hebben we goed kunnen volgen. Wat mij betreft is het een verrijking van de omgeving." Zevenhuizen/Nesselande - Het lint was geknipt, de ceremonie voorbij. Hoog tijd voor sport en spel, daar is de Willem-Alexander Baan tenslotte voor aangelegd. Tijdens de publieksopening op zaterdag 27 april, een dag na het koninklijke bezoek, mochten 'de normale mensen' rondneuzen in de getrans formeerde polder. Door Pepijn de Groot Hoe werd prins Willem-Alexander zaterdag wakker? Met een ontbijtje op bed waarschijnlijk, dat zijn doch ters hem hebben gebracht voor zijn verjaardag. Met een verguld dien blad op schoot kijkt de aanstaande koning, vanuit de master bedroom van Eikenhorst, naar buiten. Prach tig weer, in tegenstelling tot gis teren. Zijn hoofd loopt om met de dag die hij wist dat zou komen in het verschiet. Er is echter één ge dachte die hem niet loslaat terwijl hij uitkijkt over zijn zonnige land goed. "Had ik nou vandaag maar de roeibaan in Zevenhuizen geopend." kwaad, want hoewel de zon schijnt, jakkert er een fris windje door de polder. Dat merkt bijvoorbeeld ook viswijven koor Sootjevisch dat haar best doet een warme bijdrage aan de feestelijke dag te leveren. De bezoeker heeft legio mogelijkhe den om de spieren warm te houden. Zo staat er een opblaasbad waar kinderen met bootjes in varen. De bootjes komen vooruit door aan twee waterraden te draaien. Inten sief werk dus, maar goed voor de armspieren. Ook aan de beenspieren is gedacht, want gedurende de hele dag racen er allerlei soort steps over het terrein. Beenspieren Onder een stralende zon begint za terdag de publieksopening van de Willem-Alexander Baan. Rond de hoofdaccommodatie hebben lokale organisaties hun kamp opgeslagen in een kraam. Ze bieden niet alleen bergen informatiefolders maar ook sporten en spelletjes. Dat kan geen Roeiwater De jongens van de zeilschool zitten echter te verkleumen achter hun kraam. De zeilschool is uitgeno digd om clinics te geven. "Er mag alleen geroeid worden, hoorden we net van de organisatie. Dit is 'roei water', zeggen ze", vertelt Remon Tas spottend. "Ze zijn gewoon bang

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 24