HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 2 ME1 2013 Moerkapelle - Kijkend naar de skyline van Moerkapelle springt er één ding in het oog: de wapperende Nederlandse vlag aan de kerk. Het is symbolisch voorde vlaggendichtheid in het van oudsher oranjegezinde dorp, waar aan vrijwel elke gevel een vlaggenstok prijkt. Hoe oranjegezind ook, de koningin nedagfestiviteiten komen pas laat op gang in het dorp. men. Al verpest het mijn dag niet. Dit is voor mij net zo'n feestje als voor iedereen die met een biertje in de zon zit." Onder de late start zal de laatste koninginnedagviering niet lijden, denkt hij. "Wat we van morgen hebben gemist, halen we in met het avondfeest." "Een groot deel van de mensen zit toch voor de televisie", verklaart Wim van der Zwan, voorzitter van Oranje Comité Moerkapelle de late start. Rond drie uur stroomt het ge bied rondom dorpshuis Op Moer vol. Voor de ballenbak staat een dikke rij, zowel de vette hamburgers als de verse bakjes aardbeien vinden gretig aftrek. Op de parkeerplaats is bijna geen tegel meer te zien: overal liggen kleedjes met koopwaar voor de vrijmarkt. Vlaggen vlaggen en nog eens vlaggen in het oranjegezinde Moerkapelle. Op de vrijmarkt wordt veel gespro ken over de abdicatie en de inhy- uldigingsceremonie. "Enig, echt prachtig, prachtig", zegt een dol enthousiaste vrouw tegen een be kende als haar gevraagd wordt wat ze ervan vond. Verderop spreken twee echtparen de gebeurtenis met elkaar door. "Voor mij is het voor lopig wel genoeg", zegt een van de mannen. Zijn vrouw is het daar niet mee eens. "Vanavond om half acht zit ik weer voor de televisie, om het vervolg te kijken", zegt ze terwijl ze in haar handen wrijft. Van der Zwan heeft niks van de troonswisseling meegekregen. "Jammer, maar ik heb het opgeno- Storten maar die stroopwafelsnippers. De aardbeien zijn erg in trek. De vrijmarkt is ook een vrijplaats voor jong muzikaal talent. Rood wit blauw - dat ziet er gelikt uit. Duckjes te koop op de vrijmarkt. Deze kids hebben hun slag geslagen en storten zich op de eendenavonturen in de bakfiets. Lekker rauzen in de ballenbak.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27