Van schoenmakerij tot professioneel voetencentrum: 'Wij gaan voor specialistisch advies" Hoogendoorn Optiek biedt extra comfort in een digitale wereld Speeltuin De IJsselkids viert vijfjarig jubileum HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 2 MEI 2013 33 Vijftig jaar Bremmer: Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO hoeveelheden kunnen vanwege de hoge intensiteit leiden tot over belaste ogen, vermoeidheid en slapeloosheid. Blue Control is een transpara'nte coating voor bril lenglazen die het blauwe licht dat door beeldschermen wordt uit gestraald neutraliseert, waardoor overbelasting van de ogen wordt voorkomen. De bijkomende voor delen zijn vermindering van de lichtschittering en een scherper contrast. Uw ogen blijven niet al leen in een betere conditie, maar kijken wordt comfortabeler en kleuren krijgen een natuurlijker karakter. Blue Control wordt aan geboden in combinatie met een Hi-Vision Long-Life anti-reflectie coating. Deze duurzame coating is krasbestendiger dan standaard coatings en is bovendien super vuil-, vet-, stof en waterafstotend. Hoogendoorn Optiek Et Hoortechniek, Burg. Boerstraat 2, Zevenhuizen (telefoonnummer 0180-633050). WADDINXVEEN - l/l/e interviewen een trotse Jaap Bremmer (43) in de nieu we winkel aan de Kerkweg-Oost. Hij is de vierde generatie schoenmaker, en de tweede generatie winkelier. Behalve comfortschoenen en wandelschoe nen is hier aan de Kerkweg-Oost een professioneel voetencentrum onder gebracht met een register-podoloog en een (medisch)-pedicure. "Laat ook de moeilijke voeten maar komen. Wij gaan al vijftig jaar voor specialistisch advies, en ook voor moeilijke voeten,zegt Jaap. Ook de service is een be langrijk uitgangspunt van de Bremmer-verkoopfilosofie. "Daarvoor komen de mensen terug". Een pand verderop de Kerkweg- Oost zit een grote schoenenzaak met modieuze schoenen en een grote collectie kinderschoenen. De klanten komen uit een straal van twintig tot dertig kilometer naar Bremmer toe. Ook de kinder schoenen zijn vermaard. De ver koopsters letten niet alleen op de voeten, maar ook of het schoeisel aansluit bij de smaak van de jeugd. Ze meten de voeten en voelen of de schoen goed om de voet zit. Is de schoen te smal of te breed? Dan proberen ze gewoon een andere schoen. In 1899 trouwde een Bremmer in Hazerswoude met iemand, wiens vader schoenmaker was. Uitein delijk kwam de familie Bremmer naar Waddinxveen. In 1963 opende de schoenreparatie, in 1966 werd de eerste Bremmer schoenenwin kel geopend, nadat Bremmer senior een opleiding in lederwaren had gevolgd. Het werd een echte dorps zaak met schoenen voor iedereen, voor elke beurs. Er waren toen nog vijf collega-schoenenwinkels in Waddinxveen, nu is er nog maar één collega-schoenwinkelier over. Tot de huidige winkels in de Pas sage en aan de Kerkweg-Oost is Bremmer in verschillende panden gevestigd geweest. "Halverwege de jaren zeventig zijn we ons gaan specialiseren in com fort. De marktvroeg daarom. Com fortschoenen zijn goede, stevige schoenen die er steeds modieuzer Voor het inkopen van nieuwe schoenen - hij verkoopt vooral VInr. Paul Bremmer (73), Jaap Bremmer (43), Paul Bremmer (15). middenklassers - gaat Bremmer vooral naar de Schoenenbeurs in Nieuwegein. "Daar worden zeven honderd verschillende merken ver kocht. Heel af en toe ga ik naar het buitenland, voor ons is dat Duits land. Wij werken veel met Duitse merken. En soms ga ik wel eens naar de Modefabriek in Amster dam, om feeling te krijgen met de kledingstijlen van het moment." Het meest veranderd in de schoe nenmode is, dat er meer kleur en meer modellen zijn. Ook de tech niek is heel erg veranderd. Tegen woordig is alles verlijmd, houten pennetjes in de schoen zie je al leen nog maar in het schoenenmu seum." Maar wat er niet veranderd is bij Bremmer, is dat er nog steeds schoenen gerepareerd worden. De oudste zoon Bremmer staat al klaar om straks de schoenreparatie van zijn grootvader over te nemen. "Het gaat daarbij vooral om de re paratie van kwaliteitsschoenen," zegt Bremmer. Zevenhuizen - Dankzij apparaten als smartphones, tabiets, laptops en flat screen tv's kunnen we thuis cursussen volgen op onze laptop, skypen met familie, liggend op de bank Facebook en Twitter volgen, gamen en een schat aan informatie verzamelen op internet. Van vroeg tot laat gebruiken we beeldscher men om te werken, te leren en ons te ontspannen. zien. De pony's waren erg in trek, evenals het springkussen. Er liep een clown, die veel kinderen blij maakte. Uit de Nuso bus - een lan delijke bus die met spelletjes langs de speeltuinen reist - kwamen tal van leuke spelletjes zoals een ta felvoetbalspel, een toren van Pisa, skelters, loopski's enzovoorts. Het rad van Klaas vond ook veel aftrek: menig kind ging met een fraaie prijs naar huis. Ook wethouder J. Verbeek kwam nog langs met een check van 100 euro. De dag, die om 16.30 uur eindigde, werd mede mogelijk gemaakt door snackbar Verhage, AH, C1000 en dierenkli niek Zuidpias. Tijdens de vakantie is de speeltuin, mits het droog is, van 10.00 tot 17.00 open. De vele uren waarin we beeld schermen gebruiken, doen we een groot beroep op onze ogen. Om dat de afstand tot beeldschermen meestal vrij beperkt is, worden onze ogen gedwongen om voort durend opnieuw te focussen bij het heen en weer schakelen tus sen foto's, illustraties, films en tekst. En dat vaak razend snel. Dit kan tot allerlei klachten leiden. Beeldschermen hebben één ding gemeen: ze stralen allemaal een hoge intensiteit blauw licht uit, ook bekend als hoogenergetisch zichtbaar licht. Buitensporige uit zijn gaan zien. De doelgroep hiervoor wordt steeds jonger: we bedienen vooral dertigplussers." Vanuit de verkoop van de com fortschoenen heef Bremmer ook de stap naar het voetencentrum gezet. In 2007 krijgt het familiebe drijf een podoloog in dienst. Anton Bremmer haalt zijn HBO-diploma registerpodologie en is hierdoor bevoegd steunzolen aan te meten. Er is ook een wandelschoenenaf deling bijgekomen. In de winkels werken nu acht Bremmers, inclu sief zaterdaghulpen. In totaal heeft de familie 25 personeelsleden in dienst, inclusief henzelf. Jaap Bremmer zegt van de recessie weinig last gehad te hebben. "Wij hebben altijd service en kwaliteit geleverd. Daar vallen wij altijd op terug." NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Speeltuin De IJsselkids aan de Kleinpolderlaan 100 vierde afge lopen zaterdag een zonovergoten en onvergetelijk jubileum. Om 10 uur kwamen de eerste kinderen al binnen. Er gingen 180 strip penkaarten, 120 hamburgers, twaalf pakken pannenkoekenmix en 110 loempia's doorheen. Er wa ren veel geschminkte gezichten te

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33