Aardbeienschnitte Kip-frikandelbroodj e Multikoren Goud Boerencake 5,- 1,- 2- 3,- 1 GLAS GRATIS RMS-dag met geschiedenis, sport en spel Alle favorieten naar finale- groep Zilveren Dame Luisteren naar eikaars levensverhaal Lakkei Taarten bestellen? aMMerLaan Optiek Hoortechniek schuifdeurkasten op maat HOYA BleuControle (enkelvoudig of multifocaal) 34 HART VAN HOLLAND OORDI 2 MEI 2013 www,ertkast.nl 0180-034866 zie www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 2 t/m woensdag 8 mei Ter introductie van een nieuwe transparan coating voor brillenglazen krijgt u bij aankoop van een montuur (inclusief glazen) Deze actie geldt voor de hele maand mei. Brug. Boerstraat 2 2761 VP Zevenhuizen Tel. (0180) 633050 www.hoogendoornoptiek-hoortechniek.nl Etiënne Makatita is op vakantie geweest in Lehari op Ambon; hij vertelde er donderdag over. Moordrecht - In het kader van de 63e viering van de proclamatie van de Zuid-Molukse Republiek, de RMS-dag, werden op 24 en 25 april activiteiten gehouden in de Molukse wijk. Stichting Jeugdwerk Zuidpias coördineerde en de vele vrijwilligers maakten deze dagen voor kinderen en jongeren tot een succes. Door Marianne Fortuin Woensdag 24 april waren er knut- selactiviteiten en een lampionnen- optocht, gevolgd door een feest in het Johan Willem Frisogebouw. Ruim veertig kinderen hebben ge kleurd en lampionnen gemaakt voor de optocht, waar zeker 150 men sen aan deelnamen. Op donderdag stond sport en spel op het pro gramma. De RSM-dag eindigde met de resultaten van een project voor jongeren over het thema 'de RMS en de geschiedenis van Molukse KNIL- militairen.' Het project was op 13 april inge leid door een lezing van historicus Ron Habiboe. Hij was donderdag bij de presentatie aanwezig. "Mijn in steek was om de jongeren kennis te laten maken met hun geschiedenis en achtergrond, via de geschiedenis van de RMS en die van hun eigen familie. Geschiedenis is meestal niet zo aansprekend voor kinderen. Een manier om hun interesse te wekken is via hun eigen familie. Zelf ben van de tweede generatie; voor de derde en vierde generatie is het verder weg." Etiënne Makatita is op vakantie geweest in Lehari op Ambon; hij vertelde er bij de presentatie over: "Toen het hard ging regenen, zei mijn opa: "ik ga douchen". Ik heb op Ambon vogelspinnen gezien en tjiktjaks." Habiboe - de 'meester van de ge schiedenis' - beantwoordde vragen. Op de vraag van een van de jonge ren: 'We hebben nog steeds niet ge hoord waarom de mensen hier naar toe zijn gekomen', probeerde hij zo goed mogelijk antwoord en uitleg te geven. Zijn uiteindelijke conclusie: "Flet is een heel ingewikkeld ver haal. Het is niet opgelost, de RMS is nog steeds niet vrij en wij zitten nog steeds hier." Moordrecht - In de derde en laatste plaatsingsronde voor de finalegroep in het toernooi om de Zilveren Dame lieten de meeste favorieten zich niet verrassen. Hans Lodeweges was de enige die forse averij op liep. In zijn duel tegen titelverdediger Léon Ja cobse was remise in de uurpartij het enige positieve resultaat, einduitslag 7-2 voor Jacobse. Zowel Pim te Lin- telo als Frank Visser lieten een hon derd procent score, 9-0, noteren te gen respectievelijk Leen Boonstra en Aad van der Meer. Dat lukte Henk-Jan Evengroen niet. Ad Multem snoepte hem drie punten af met winst in de 20-minuten partij. Wel genoeg voor plaatsing bij de eerste acht, maar na zijn absentie in de tweede ronde nu nog meer achterstand voor favoriet nummer een. Sjaak in 't Veld verraste Wim Mulder in de uurpartij, maar dolf in de twee andere partijen het Moordrecht - In de nieuw op te starten Verhalengroep vertellen de deelnemers aan de hand van een bepaald thema over een persoon lijke belevenis of herinnering. Een verhalengroep is geen discussie groep; men luistert naar een stukje van het levensverhaal van de an dere groepsleden. De Verhalengroep komt eenmaal per twee weken bij- onderspit. De 5-4 uitslag was voor beiden voldoende voor het halen van de finalegroep. De laatste plaats bij de beste acht ging naar Mick van den Berg die Moerkapellenaar Kevin Bakker met 5-4 de baas was en hem daarmee net een halfje voor bleef. Ook Rien Duine kwam een puntje te kort. Tegen Aad van den Berg werd het zowel in de uurpartij als bij het snelschaak remise. Dankzij winst in de 20-minuten partij met een da meoffer werd het 6-3. Het duel tus sen Arie Macdaniël sr en Gerard van der Wouden, beiden vrijwel kansloos voor de finalegroep, eindigde met drie puntendelingen in 4,5-4,5. Stand in de finalegroep: 1. Pim te Lintelo 23, 2. Léon Jacobse 21, 3. Hans Lodeweges 161/2, 4. Wim Mul der 16, 5. Frank Visser 16, 6. Henk- jan Evengroen 15, 7. Sjaak in 't Veld 141/2, 8. Mick van den Berg 121/2. een en wordt geleid door twee vrij willigers. Voor dinsdag 21 mei wordt van 9.45 tot 11.15 uur een informatiebijeen komst georganiseerd in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. Belangstel lenden kunnen zich hiervoor aan melden via 0180-553022 of sbrug- gen@meldpunt-ck.nl. BlueControl *vraag naar de voorwaarden

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 34