HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 2 MEI 2013 Echtpaar De Groot over Koninginnedag Moordrecht Moordrecht - Het is een gezellige boel op straat: overal kinderen op kleed jes met uiteenlopende koopwaar uitgestald. "Ik heb al goed verdiend", laat Shanna weten. Ze toont een briefje van vijftig. Niet iedereen is even suc cesvol; bij sommige kinderen ligt het kleedje nog vol terwijl de vrijmarkt gaat sluiten. Op De Smidse is het enorm druk. Op grote schermen kan het publiek de verrichtingen van het koningspaar en prinses Beatrix volgen. In de podi umtent treedt shantykoor De Moordtzangers op voor enthousiast publiek. 'We bestaan nu ruim twee jaar en komen er steeds beter in", licht Hendrik Conradi toe. De tent is afgeladen vol in afwachting op Paul Turner, bekend van de Voice of Holland. Bij binnenkomst wordt hij door honderden tieners geestdriftig toegejuicht. Door Kristien Zuidland mensen zijn blijkbaar even naar huis, want in de tent en op het plein is het stil. Maar de avond is nog vroeg. "Het komt zo wel weer op gang", denken Jan en Henny de Groot. Voor hen is het echter mooi geweest. "Wij hebben genoeg ge feest. We zien terug op een schit terende dag." e In de avond staat meezingen met het Koningslied op het programma. Een handvol belangstellenden ver zamelen zich bij de tv-schermen om de tekst te kunnen meelezen. Daarna maakt coverband Peprrr zich klaar voor een optreden. Veel Het shantykoor Moordt Zangers krijgt een groot applaus na het optreden. De aanstekelijke muziek en ongedwongen presentatie spreekt een groot publiek aan. Vooral kinderen zijn wild enthousiast over het optreden van Paul Turner, jrc oud-deelnemer van The Voice of Holland. Op de kleedjesmarkt wordt van alles aangeboden. Op het grote plein De Smidse staan grote tv-schermen opgesteld zodat niemand iets hoeft te missen van de tv-beelden In de dorpskerk wordt de expositie 'face to face'getoond ter ere van Koninginnedag. Omdat dit het lustrumjaar is, is er ook oranjegebak. De Smidse loopt vol. Het plein met beeldschermen, een grote podiumtent en een overdekte bar is bijzonder populair.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 35