HU Elke werkdag open tot Zondag open Habemus Koning Willem-Alexanderlaan De roeibaan moet huizen gaan verkopen de Haij van derWende Gevelrenovatie PVC laminaat vloeren advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 MEI 2013 3 Oranje rook zegt genoeg www.enkast.nl 0180-634866 Thuis in de regio. Voeg- en Metselwerken Gevelrenovatie (t/m 31 mei) Intratuin Pijnacker van 10 tot 17 uur Intratuin Zoetermeer van 11 tot 17 uur IMP intratuin Zevenhuizen - Officieel was Willem-Alexander nog net geen koning toen de naar hem vernoemde Koning Willem-Alexanderlaan dinsdag werd geopend. Op de vroege ochtend van Koninginnedag werd het straatnaambordje in Zeven huizen onthuld onder geklap en getoeter van tientallen jonge herrieschoppers. Door Pepijn de Groot De vrijdag voor de troonswisseling kwam Willem-Alexander nog op bezoek om de naar hem genoemde roeibaan te openen. Op Koningin nedag heeft hij geen gaatje kunnen vinden in zijn agenda om wederom naar Zevenhuizen te komen. Wet houder Rinus Bosman en kinder burgemeester Björn de Ruiter toon den zich waardige vervangers en onthulden het straatnaambord van de eerste Koning Willem-Alexan- derlaan van het land. Het was een ceremonieel dat geheel in lijn stond met de bijzondere festiviteiten van de historische feestdag. Vervolg van voorpagina Snelbinders Als een soort Olympische fakkel gaat het straatnaambordje eerst door het dorp. Op het Dorpsplein stapt kinderburgemeester Björn op zijn fiets met het bord, gewik keld in een oranje doek, onder de snelbinders. Gevolgd door een leger aan herriemakers trekt de lawaaioptocht richting het Nij verheidscentrum. Pal naast het bebouwde-kom-bordje trekt een asfaltweg naar niemandsland; dat wordt de Koning Willem-Alexan- derlaan, de toegangsweg naar het nog te realiseren Zevenhuizen- Zuid. Alle kinderen ontvangen een tas Koning Willem Alexanderfaan met leuks en lekkers, zoals een 'klapinstrumentje' met twee handjes eraan. "Drie, twee, één - klappen maar!", roept wethou der Bosman voordat hij met Björn Zevenhuizen - 'Waterbergingsweer' noemde Toon van der Klugt, bestuurs lid bij het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, de weersomstandigheden van vrijdag. Door regen en wind was prins Willem- Alexander aan wal gekomen op het roeibaancomplex en door burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam meegenomen naar het paviljoen. Daar luisterde hij naar zorgvuldig geregisseerde interviews met de bij het project Eendragtspolder be trokken bestuurders, van wie Van der Klugt er één is. Ook aan tafel zaten de Rotterdamse wethouder Antoinette Laan, bestuurslid Henk de Paepe van recreatieschap Rotte- meren en wethouder Rinus Bosman van Zuidpias. Alles was erop gericht de prins een indruk te geven van 'al het werk dat de afgelopen jaren is verzet om van dit mooie samen werkingsproject een groot succes te maken', zoals burgemeester Kats het achteraf omschrijft. Overigens moet de financiële afhandeling tussen de betrokken partijen nog plaatsvinden. Katalysator Wethouder Rinus Bosman liet zich door interviewster Elsemieke Haven- ga ondervragen over de betekenis van de roeibaan en de polder voor de gemeente Zuidpias. Bosman stelde dat de roeibaan in de Eendragtspol der als katalysator kan dienen voor de woningbouw en ontwikkeling van glastuinbouw in de Zuidplaspolder. Ook noemde hij de waterbergings- functie van belang voor de veiligheid van de inwoners. Burgemeester Gert-Jan Kats, die als 'protocollair gastheer' de prins al leen welkom mocht heten op 'zijn' grondgebied en verder geen rol speelde bij de opening, stelde later in een reactie dat één kans toch lijkt te zijn gemist: "Jammer dat de pers in het Rotterdamse nog niet goed weet waar de roeibaan zich bevindt, namelijk in Zuidpias. Dat vraagt nog wat om sturing." Uitwaaien Bosman nodigde de prins en zijn gezin uit om eens in Zuidpias te ko men uitwaaien, bijvoorbeeld op de vele fietspaden in de omgeving. Ook werd gegrapt dat de roeibaan per spectieven kan bieden als het gaat om Maxima's zwemcapaciteiten. Burgemeester Kats geeft achteraf desgevraagd een aantal suggesties voor stops die het koninklijke gezin tijdens een fietstocht zou kunnen maken: "Het kruisdorp Moerkapelle, de nog werkende Molenviergang in Zevenhuizen, de gerestaureerde steenovens, het laagste punt in Nieuwerkerk aan den IJssel en last but not least een bovendijks zicht op Moordrecht met de karakteristieke KVT toren." Dé baan Volgens de Rotterdamse wethouder Laan, kan de Willem-Alexander de het straatnaambordje aan de paal bevestigt. Niet veel later stijgt er oranje rook op en dan weten we het: habemus Koning Willem- Alexanderlaan. De toegangsweg naar het toekomstige Zevenhuizen Zuid heeft sinds dinsdag een naam. concurrentie met bestaande roei- banen in Nederland, als de Bosbaan in Amsterdam, meer dan aan. "Deze baan wordt dé baan van Nederland." Lees meer op pagina's 24 en 25. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «10x 010-2204499 Profiteer NU van de 15% BTW verlaging Zandstralen Impregneren Hot water blaster Thor Helical scheurherstel Spouwmuurverankering Vraag vrijblijvend een offerte aan. Peter Merbis 'Wethouder Kefdaan 17 2761 TZ Zevenhuizen T. 0180-633114 E. info@pmgevelrenovatie.nl I. www.pmgevelrenovatie.nl 21.00 uur Intratuin Pijnacker Rijskade Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen altijd op zondag gesloten www.intratuin.nl Nog net geen koning, arriveert Willem-Alexander vrijdag op het roeibaancomplex. kleurt je leven

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3