VCN JA1 kampioen zonder kampioenswedstrijd Abner Teixeira goud waard voor Nieuwerkerk F3 kampioen Wedstrijd met koninklijk tintje Achtste overwinning op rij voor CKV IJssel onderuit tegen Bennebroek Overige uitslagen 46 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 MEI 2013 Volleybal Voetbal Voetbal Paardensport Korfbal Hockey Met een ruime voorsprong en met maar één verloren set van de gespeelde 32 is JAI van VCN kampioen geworden in de hoogste klasse van regio zuid. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het ta lententeam van VCNJAl kon vrijdag 19 april het kampioenschap veilig stellen door tijdens de wedstrijd te gen Particolare JA I minimaal twee sets te winnen. Achter de schermen werd alles ge regeld voor het op handen zijnde kampioenschap en Ruben Kleijwegt, Martijn de Haan, Jerom Klein, Dennis van der Lecq, Mathijs van der Lecq, Friso van der Wijngaard, Mattijs van der Wijngaard, Kevin Kop en Rick van der Sluis waren er klaar voor. Op donderdagavond meldde de tegen partij zich echter af, omdat ze geen team compleet konden krijgen. De mannen van JA1 kregen de overwin ning toegewezen door de Nevobo en konden zich vervolgens kampioen noemen. Op zich geweldig, maar Nieuwerkerk aan den IJssel - De F3 van W Nieuwerkerk is zaterdag 27 april kampioen geworden in de uit wedstrijd tegen XerxesDZB in Rot terdam-Ommoord. De F3 had een enorme supportersgroep opgetrom meld. Een groot aantal familieleden stond met spandoeken langs de lijn. Bij aanvang van de wedstrijd was al duidelijk dat Nieuwerkerk voor de overwinning ging. Dat lukte en bij de 1-3 eindstand was het gejuich tot in Nieuwerkerk te'horen. Basketbal Nieuwerkerk: Water dragers Heren 1 verloor zaterdag van Westland Stars met 66-63 Hockey Nieuwerkerk: IJssel Heren Iverloor zondag in Rijswijk met 3-2 Korfbal Moordrecht: IJssel- vogels speelde zaterdag thuis te gen Tilburg en won met 15-11 Voetbal Moordrecht: Moordrecht verloor zondag thuis met 0-1 van Nicolaas Boys Voetbal Nieuwer kerk: Dames 1 speelde zondag thuis met 1-1 gelijk tegen Swift Boys Volleybal Moordrecht: MVC Dames 1 won zaterdag thuis met 2-1 van Kratos '08. Moerkapelle - Bij Rijvereniging Moerveen werd zaterdag 27 april de eerste onderlinge wedstrijd van het seizoen verreden. Er werden twee dressuurproeven gereden en in de middag verzorgde Lynne Maas een clinic. Voorafgaand aan de prijsuitreiking werd het publiek ver rast met een kür, op de muziek van het Koningslied, door Krista Meijer en Emma van der Spek. Vervolgens werden diverse lintjes en bekers uitgereikt. Een extra prijs was er voor Anna de Jong op Odana voor de originele oranje outfit. Nieuwerkerk aan den IJssel - In een duel dat vanwege de dreiging van degra datie voor Excelsior'20 als ook van een eventuele veroordeling tot nacompe- titie voor Nieuwerkerk bol stond van spanning, was Abner Teixeira op zondag 28 april de belangrijke scherprechter. Direct vanaf de aftrap was het een nerveuze bedoening van beide kan ten en het was voelbaar dat er veel belangen op het spel stonden. Nieu werkerk nam wel onmiddellijk het initiatief en het zag al snel een hard schot van Mitchell Hendriks via de voet van de Excelsior doelman tot hoekschop gekeerd. Remco Langer- veld bereikte uit de hoekschop de meegekomen Bruce Godvliet maar diens kopbal had weinig kracht en leek een eenvoudige prooi te wor den voor de doelman, maar door een verdedigingsfout kon Teixeira de bal gedecideerd binnen tikken. Na rust eenzelfde nerveus spelbeeld met Nieuwerkerk als bovenliggende partij. Een uittrap van doelman San- der Hoffmann ging over de laatste linie van Excelsior heen en zorgde door de aanwezigheid van de rappe Teixeira voor voldoende onrust om de laatste verdediger en de doelman in de fout te laten gaan. Teixeira strafte opnieuw koelbloedig af en zette zijn ploeg in de 64e minuut op 0-2. Excelsior probeerde wel aan te dringen, maar het was veelbeteke nend dat doelman Sander Hoffmann pas in blessuretijd een keer echt handelend moest optreden. In de slotfase bepaalde Godwin Falix voor Nieuwerkerk de eindstand op 0-3. het was wel een domper dat de kampioenswedstrijd niet door ging. Op woensdag 24 april werd het kampioenschap gevierd en werd JA1 gehuldigd na afloop van een oefen wedstrijd tegen hun eigen H1. Zij zijn nu in het bezit van de wisselbe ker van de Nevobo Regio Zuid. Het kampioensteam mag nu uitkomen op de regiokampioenschappen, op zaterdag 1 juni. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk/Feenstra Et ProfiLease heeft in Ermelo een 15-19 overwin ning geboekt op de rode lantaarn drager Dindoa. De wedstrijd ging in de eerste helft redelijk gelijk op. Na twintig minuten was de stand 6-6. Het laatste kwartier van de eerste helft was voor de ploeg van Verbeek en zo ging Nieuwerkerk met 7-10 rusten. In de tweede helft werd het gaatje al snel vier en dat verschil werd behouden. Dindoa speelde goed, maar Nieuwerkerk was net iets sterker. Opvallend bij Nieuwer kerk was de basisplaats voor Eunice Havenaar, die na een jaar afwezig heid weer terugkeerde op de velden. Kores Punt en Christian Dekkers wa ren beiden met zeven treffers goed op dreef. Door de achtste overwin ning op rij is rechtstreekse degrada tie voor Nieuwerkerk van de baan. De komende drie wedstrijden moet de ploeg de tweede plek zien vast te houden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bennebroek startte zondag 28 april fel aan de wedstrijd en schuwde het fysieke spel niet. De IJssel wist hier aan het begin slecht mee om te gaan en Bennebroek had de touwtjes in handen. Na ver loop van tijd kreeg De IJssel meer grip op de wedstrijd en konden kansen en strafcorners genoteerd worden. Beide teams wisten in de eerste helft echter niet tot scoren te komen. In de tweede helft had de IJssel het betere van het spel maar kon het niet voorkomen dat Bennebroek scoorde uit een strafcorner. Met een snelle aanval wist Bennebroek de score te verdubbelen. Tien minuten voor tijd viel de aansluitingstreffer. Karen Stange kon via de rechter kant goed de cirkel binnenkomen en speelde af op Anne Stange, die vlak voor de goal de 2-1 binnen schoot. Helaas kwam deze goal te laat om nog een punt uit het duel te slepen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 46