Lintjesregen brengt Zuidpias dertien Koninklijke onderscheidingen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 MEI 2013 c Moerkapelle - Dertien inwoners van Zuid plas hebben deze week een Ko ninklijkeonderscheiding ontvangen. In Utrecht onderscheidde burgemeester Gert-Jan Kats donderdag al een inwoner van Zevenhuizen. In woonzorgcen trum Beth San in Moerkapelle werden vrijdag nog eens twaalf mensen ver rast. In totaal werden negen inwoners Lid in de Orde van Oranje-Nassau, drie inwoners Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en één persoon Ridder in De Orde van de Nederlandse Leeuw. ijdens de jaarlijkse Lintjesregen op vrijdag 26 april in Moerka pelle werden de volgende mensen benoemd tot id in De Orde van Oranje-Nassau: Harry Boersma (73) uit Nieuwer kerk aan den IJssel is vanaf 1965 actief als vrijwilliger voor de kerk en sinds 1998 voor Omroep Zuidpias, onder meer als presentator van het programma 'De Muzieksleutel'. Corrie Boersma-Hoppezak (71) zet zich ook sinds 1965 vrijwillig in voor de kerk, net als haar man eerst in Bergen op Zoom, daarna in Rotterdam en vanaf 1995 in Nieuwerkerk. Sinds die datum is zij ouderling voor de protestantse ge meente. Oini Nesselaar-van Leeuwen (70) uit Nieuwerkerk aan den IJs sel startte haar vrijwilligersacti- viteiten in 1972 als leesmoeder °P school. Vanaf 1977 is zij actief voor de gereformeerde kerk en her vormde gemeente De Bron, maar °°k daarbuiten zet zij zich in voor gemeenteleden en anderen. Ze was onder meer pianiste bij feestelijke gebeurtenissen en avondmaalvie- ongen in een verzorgingshuis. Nieuwerkerker Aad Stuivenberg (60) vervulde tussen 1982 en 1997 diverse bestuursfuncties bij de plaat selijke afdeling van de PvdA en was lid van de raadscommissie Financiën. Sinds 1986 was hij actief binnen woningstichting Ons Huis, waar hij in 1994 voorzitter werd van de Raad van Toezicht, totdat de stichting in 2005 opging in Vestia. Stuivenberg was acht jaar lid van het Comité In ternationale Betrekkingen, sinds zes jaar penningmeester van de Rotter damse Stichting Schoolhulpproject Suriname en vanaf 2007 bestuurslid van Stichting Werk aan de Wereld (Wereldwinkel). Rinie van den Nouweland-van der Salm (60) uit Moordrecht zet zich sinds 1994 in als vrijwilliger voor de Zonnebloem. Ook is zij al vele jaren mantelzorgen niet alleen voor ouders en schoonouders, maar ook voor één van de gasten van de Zonnebloem. Vanaf 2005 is ze actief als penning meester van de parochiële charitas instelling van de rooms-katholieke kerk in Moordrecht. Cees Vos (50) is sinds 1981 een vaste en drijvende kracht bij de Moordrechtse scouting. De eerste jaren leidde hij de verkennersgroep, in 1989 kreeg hij de leiding over de padvindsters en van 1990 tot 2005 was hij groepsmateriaalmeester. In 1990 was hij de oprichter van de Water Interesse Groep, die hij tot 2010 heeft geleid. Anneke van den Dool-Spek (76) uit Zevenhuizen verkocht in de jaren zeventig als vrijwilliger vanuit huis producten voor wat nu de Wereld winkel is. Twintig jaar geleden was ze mede-oprichter van de Stich ting Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle en werd bestuurslid, coördinator inkoop Food en ver koopmedewerkster. Momenteel is zij verantwoordelijk voor de inkoop. Van den Dool is bijna dertig jaar ac tief voor de Ontmoetingskerk Zeven- huizen/Moerkapelle en bijna twintig jaar bij de Zonnebloem. Ook Kleis Oenema (79) uit Zeven huizen verkocht in de jaren zeventig producten vanuit huis. Vanaf 1993 is hij in diverse functies actief voor de Stichting Wereldwinkel Zevenhui- zen-Moerkapelle. Sinds twintig jaar maakt hij prijskaartjes, visitekaart jes en de teksten die als toelichting bij de artikelen in de winkel staan. Daarnaast is hij bijna dertig jaar ac tief voor de Ontmoetingskerk Zeven- huizen-Moerkapelle, en begeleidde hij gedurende veertien jaar cliënten bij Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. Ook zijn echtgenote Willy Oe- nema-Anes (76) is al veertig jaar betrokken bij de Wereldwinkel, waarvoor ze nu nog de publiciteit verzorgt. Sinds 1984 is ze in diverse functies actief voor de Ontmoetings kerk Zevenhuizen-Moerkapelle, en sinds 1996 is ze vrijwilliger bij de ac tiviteiten op de verpleegafdeling van de Zevenster. idders Tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau werd benoemd Jan-Willem van der Kamp (68) uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij was van 1979 tot 1995 voorzitter van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool. Sinds 1996 is hij - onder meer muzikaal - actief voor de remonstrantse ge meente Rotterdam. Van 2006 tot 2012 was hij voorzitter het lande lijke dagelijks bestuur van de remon strantse broederschap. Daarnaast is hij nationaal delegatielid van de International Association for Cereal Science and Technology. Ook geridderd werd Moordrechte naar Willem Pronk (67) die in 1997 de Stichting Proplan oprichtte om de allerarmsten in bijvoorbeeld Bosnië en Kroatië te helpen. Twee jaar later zette hij het goede doelen was- en tankstation De Baanderij in Gouda op. Dit centrum genereert inkomsten waarmee hulporganisaties en pro jecten kunnen worden ondersteund met faciliteiten voor opslag en het verzorgen van transport. Daar naast coördineert Pronk de Operatie Schoenendoos en is hij ouderling bij de hervormde gemeente Waddinx veen. In Utrecht benoemde burge meester Gert-Jan Kats donderdag 25 april al Zevenhuizenaar Jan Boersma tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Boersma maakt zich ruim veertig jaar verdienstelijk voor de samenleving, onder meer voor de gereformeerde kerk Zevenhuizen- Moerkapelle, voor Rotary Inter national, en als raadslid voor het CDA. Naast vele andere functies, was Boersma commissaris/toezicht houder bij Woonpartners Midden- Holland en is hij momenteel nog penningmeester van de Nationale vereniging voor Fybromyalgie. Orde van de Nederlandse Leeuw Prof. dr. Jan Hoeijmakers (62) uit Zevenhuizen werd benoemd tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. In 1981 trad hij in dienst van het Academisch Ziekenhuis Rotter dam (nu Erasmus MC) als senior on derzoeker op de afdeling Celbiologie en Genetica. Dankzij zijn grote ver diensten werd hij in 1993 aangesteld als hoogleraar Moleculaire Genetica aan de Erasmus Universiteit Rot terdam. De decorandus heeft zich de afgelopen 37 jaar ontwikkeld tot een internationaal gerespecteerde onderzoeker en onderwijzer op het gebied van de kwaliteit van leven van mensen, door innovatief onder zoek te verrichten op het terrein van kanker en veroudering. Alle gedecoreerden vrijdag met burgemeester Kats na de ceremonie in Beth San. (foto: Leendert van der Waal)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 9