klikken Gretige voetbaljeugd traint techniek in meivakantie Vroegindeweij koppositie verstevigt www.odonhoogendoorn.nl Koninginnedagwedstrijd 'Boetseren' met wol Moerkapelse koren zingen voor Israël HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 8 MEI 2013 25 Schaken Moederdagmarkt voor goed doel Verrassingsdagtocht senioren Jongereninloop in dorpshuis Op Moer Dauwtrappen op Hemelvaartsdag Odon Hoogendoorn "De spelers moeten hun creativiteit kunnen benutten." Moerkapelle - Trappen als Xabi Alonso en slalommen als Lionel Messi, dat wil iedere voetballer. Voetbalvereniging Moerkapelle hield vorige week een tweedaags voetbalevenement in samenwer king met voetbalopleidingscentrum De Complete Techniek. Op 2 en 3 mei konden alle kinderen in de leef tijd van zes tot veertien jaar hun voetbalvaardigheden trainen op het kunstgras van de plaatselijke voet balclub. Door Bas Pieper Zo'n 25 kinderen gaven een deel van de meivakantie op om, onder leiding van professionele voetbal trainers, technisch beter te worden. Vanaf half tien stonden de spelers op het veld en leerden ze slalom men, aannemen, passen en afwer ken. Per onderdeel konden indivi dueel punten verdiend worden. De twee oefenmeesters gaven de no dige tips, waarna aanzienlijk verbe teringen waren te bespeuren. Voor de achtjarige Lucas was vooral het schieten op doel effectief: "De trai ners gaven mij goede tips. Ik kan de bal nu hoger schieten dan eerst", aldus de pupil. Rond het middaguur genoten de kinderen van een lunch en speelden De derde onderlinge wedstrijd werd zaterdag 4 mei gevist in het Kanaal door Voorne bij Hellevoetsluis. De negen deelnemers vingen redelijk, 58.800 gram vis werd ter weging aangeboden. Eerste werd Adriaan Moerkapelle - 'Blij dat ik brei' or ganiseert voor dinsdag 21 mei de workshop Boetseren met wol, om kennis te maken met naald vilten, een techniek waarbij met omgesponnen wol en een viltnaald creaties, zoals bloemen, dieren of Poppetjes worden gemaakt. De workshop wordt van 13.15 tot 15 uur gehouden aan het adres Papaverlaan 46. De kosten bedra gen 7,50 euro. De opbrengst is voor bet werk van Yvonne Kroon van de ze een voetbalquiz, daarna moesten ze weer fysiek aan de bak. De mid dag stond vooral in het teken van onderlinge partijtjes. Persoonlijke voetbaltop De Complete Techniek houdt in de meivakantie voetbaldagen voor de jeugd. Ook bij Groeneweg in het van Erk met 18.340 gram, tweede Jan de Zwart met 12.000 gram en derde John van Elswijk met 9.640 gram. De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 18 mei in het Balkegat (rotte). Stichting Charis. Voor meer infor matie en aanmelden: 079-5931520, blijdatikbrei@solcon.nl of www.blijdatikbrei.com. naburige Zevenhuizen werd ge voetbald. Volgens de organisatie van het opleidingscentrum is het niet bepalend hoe oud een kind is, maar wordt er meer naar de voet balontwikkeling van de speler geke ken. "We werken vanuit een unieke voetballeermethode: onze visie is om de kinderen te stimuleren en Moerkapelle - Christelijk gemengd koor Asaf en meisjeskoor Nethanja uit Moerkapelle verlenen hun me dewerking aan 'Zingen voor Israël', een koor- en samenzangavond op donderdag 16 mei in de Bethlehem- Moerkapelle - In verenigingsge bouw Tropica werden vrijdag 3 mei vijf partijen in de interne compe titie gespeeld. In de finalepoule nam koploper Wouter Vroeginde weij het op tegen Arno Luinen- burg. Plet werd een scherpe partij waarbij Vroegindeweij het initia tief naar zich toe trok. Luinenburg kon de vele dreigingen niet meer pareren en verloor. Zo verstevigde Vroegindeweij zijn koppositie. An- dré Nieuwlaat zette Gerard van Ommeren onder druk en deze gaf pardoes een pion weg. Toch kon wit het eindspel niet winnen en zo ein digde deze partij in remise. Jan Blok kwam tegen Marcel de Elaan niet goed uit de opening en stond lan- mag www.hartvanholland-online.nl niet af te leren. De spelers moeten hun creativiteit kunnen benutten. Wij halen het maximale uit elk kind, op weg naar de persoonlijke voet baltop." Na afloop van het tweedaagse eve nement kregen de deelnemers een bal en een bidon mee naar huis en poseerden ze voor een groepsfoto. kerk in Den Haag. De organisatie is in handen van de Stichting Chris tenen voor Israël. Aanvang 20.00 uur, vanaf 19.45 uur samenzang. De toegang is vrij, er wordt een collecte gehouden voor voedselhulp in Israël. ge tijd met de rug tegen de muur. Toch wist hij zich gaandeweg uit de omklemming te wurmen en kwam een pionnetje voor. In het eindspel kwam Blok in een open stelling in een matnet terecht en verloor de partij. Hans Geerling speelde een spannende partij met wisselende kansen tegen Freek Hofman waarin de punten uiteindelijk werden ge deeld. Henk Doornheim speelde tegen nestor Ad Voerman. Onder druk gezet offerde Doornheim een toren, maar kon een nederlaag niet ontlopen. Moerkapelle - 'Kom over en help' en 'Woord Et Daad' organiseren voor zaterdag 11 mei van 8.30 tot 14.00 uur de jaarlijkse moe derdagmarkt waar men allerhan de artikelen vindt; van planten en bomen tot moederdagca deaus, kraamcadeautjes, koeken en suikerbrood. Ter plaatse wor den stroopwafels gebakken en een fietsenmaker geeft fietsen een onderhoudsbeurt. De markt vindt plaats op de parkeerplaats naast de kerk van de Gerefor meerde Gemeente, op de hoek Hollevoeterlaan/Kerkstraat. Moerkapelle - Waar de reis op dinsdag 14 mei naar toe gaat blijft tot op het laatst een ver rassing. De circa 140 deelne mers worden vanaf 8.30 uur in dorpshuis Op Moer ontvangen met een kopje koffie. Rond 9.15 uur vertrekt de bus met voor de gasten dan nog onbekende be stemming. Voor de middag staat in ieder geval een boottochtje op het programma. Het gezel schap keert rond 17.30 uur terug in Op Moer, waar het uitstapje afgesloten wordt met een diner. De verrassingsdag eindigt rond 20.00 uur. Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer kunnen jongeren sinds 1 mei elke donderdagavond te recht in het Inlooppunt voor jongeren. Zij kunnen hier bij jon gerenwerker Luug terecht met hun vragen op het gebied van bijvoorbeeld scholing, werk en inkomen en vrije tijdsbesteding. Het inlooppunt is bedoeld voor jongeren van twaalf jaar en ou der. Moerkapelle - Liefhebbers van het traditionele dauwtrap pen op Hemelvaartsdag kun nen op donderdag 9 mei tus sen 6.00 en 6.15 uur starten vanaf dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat voor het lo pen van een afstand van circa tien kilometer. Na afloop staan koffie, thee en broodjes klaar in de kantine van w Moerkapelle. Voor meer informatie: 079- 5933037 of aafkehoogma@ casema.nl. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbel weg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06 51257148 H mail: info(ffodonhoopendoórn.nl Zevenhuizen-Moerkapelle - De Koninginnedagwedstrijd van hengelsport vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle werd gehouden in de Ringvaart. De animo was matig, zowel in Zevenhuizen als in Moerkapelle waren er slechts vijf deelnemers. In Zevenhuizen werd Tim Bakkeren eerste met vier vissen, tweede werd Dion de Bakkes met drie vissen en derde Brain Kuiper met twee vissen. In Moerkapelle werden de zusjes Ilse en Louise Oosterom eerste en tweede, met ieder één vis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 25