Nieuwe bewoners kinderboerderij Strijd om clubtitel De IJssel nog niet beslist :iets- en autopuzzelrit Koninginnedag ctiviteiten en welzijn in Centrum Moerdregt i>P- fï1 Moerdregt HART VAN HOLLAND I MOORDRL I 8 MEI 2013 N -*":v Sv»' CfsH Moordrecht - Kinderboerderij In de Krom heeft er twee bewoners bij, de Dexter- koeien Vesna en Eily. De koeien wer den elders geboren op 10 en 12 april. Het klein blijvende koeienras is oorspronke lijk afkomstig uit Ierland en dankt haar naam aan een zekere heer Dexter die zich in 1750 in Ierland vestigde en de aanzet gaf tot het fokken van dit ras. De eerste Dexters werden in 1882 geëxporteerd naar Engeland. In maart 1988 kwamen twaalf Dexter koeien en één stier vanuit Engeland naar Nederland. Inmid dels is het aantal Dexters in Nederland flink toegenomen. Open dag Op zaterdag 25 mei houdt de kinderboerderij vanaf 13.00 uur open dag. Kinderen kunnen dan een ritje op een paard maken, meedoen aan spelletjes en kijken hoe schapen gescho ren worden. De kinderboerderij is gevestigd aan de Middelweg 32. v- «(V'. •«C I Vesna en Eily zijn de nieuwe bewoners op kinderboerderij De Krom. Moordrecht - In de ronde van vorige week speelden titelkandidaten van schaakvereni ging De IJssel, Léon Jacobse en Frank Visser, tegen elkaar. Al in de openingsfase ging het mis bij Visser en kwam Jacobse in het voor deel. Dat werd beslecht met een vernietigende koningsaanval en na 23 zetten was de winst binnen. De derde titelkandidaat, Pim te Lin- telo, was toen nog moeizaam in gevecht met I/Vim Mulder. Die zette hem behoorlijk onder druk, niet alleen qua stelling maar ook qua tijdgebruik. Die bedenktijd bleek goed be steed, want Te Lintelo schiep zich tegenkan- sen en kon na een foutje van Mulder remise door herhaling van zetten afdwingen. Wel noodzakelijk met een minuut tegen circa een uur voor Mulder op de klok. Remise ook bij de wedstrijd van Leen Boonstra tegen Sjaak in 't Veld en Jan Vink tegen Frans Dubois. Winst was er voor Rien Duine tegen Aad van der Meer, Aad van den Berg tegen Pane Vink en Ton van Smirren tegen Bastiaan Rietveld. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse; 2. Frank Vis ser; 3. Pim te Lintelo; 4. Wim Mulder, 5. Ad Multem, 6. Hans Lodeweges, 7. Gerard van der Wouden, 8. Mick van den Berg. Moordrecht - De fietspuzzeltocht op Koninginnedag is gewonnen door Gerda Hoogendoorn. Zij krijgt binnenkort de eerste prijs thuis overhandigd. Heieen en Annemarie van Putten werden tweede en Karin Overeijnder eindigde op de derde plaats. Ook bij hen worden de bijbehorende prijzen thuis afgeleverd. Uitslag Autopuzzelrit Aan de veertigste editie van de Joop Win kel autopuzzelrit werd meegedaan door 32 equipes. Een equipe wordt gevormd door een bestuurder en een kaartlezer. De equipe van Mark Hoftijzer werd eerste met 430 punten; Marijke Verzijl eindigde op de tweede plaats met 408 punten en Robert van Giesen werd derde met 404 punten. Moordrecht - in de week van 13 tot en met 17 mei vinden in Centrum Moerdregt de vol gende activiteiten plaats: Maandag 13 mei, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.00 uur sjoelen. Entree 1,25 euro. Dinsdag 14 mei, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Entree 1,25 euro. 18.30 uur Zingen bij de piano. Entree 1,25 euro. Woensdag 15 mei, 14.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje. Entree 3 euro. Donderdag 16 mei, 10.00 uur workshop schilderen, de laatste uit een serie van vijf. Entree 5 euro. 10.30 uur Ge heugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefe ningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble en sjoe len. Entree 1,25 euro. I Vrijdag 17 mei, 14.30 uur Quizmiddag met versnapering. Entree 3 euro. ledereen is welkom. Nadere informatie is op te vragen bij de receptie van Centrum Moer dregt aan Land voor Water 3, via moedregt@ zorgpartners.nl of 0182-373844 (werkda gen 8.30-15.00 uur). Zorgpartners Midden-Holland

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 31