Eerste officiële wedstrijden op Willem-Alexander Baan Roldanswedstrijd bij Rolling'90 Moerkapelle houdt zicht op nacompetitie Nieuwerkerk speelt zich veilig Moordrecht en Wippolder delen punten in laatste duel TCN op koers richting play-offs Groeneweg overrompelt Stolwijk 1 HART VAN HOLLAND I SPORT I 8 MEI 2013 39 |3gl000gt 1 1 Voetbal Voetbal Voetbal Tennis Voetbal Zevenhuizen - Als kinderen van hun ouders mogen kiezen op welke sport ze gaan, kiezen ze doorgaans niet voor roeien. Studentenroeivereniging LAGA uit Delft vindt dat daar verandering in moet komen. Daarom lieten de stu denten tijdens de eerste officiële roeiwedstrijden op de Willem-Alexander Baan in de Eendragtspolder belangstellenden kennismaken met de roeisport. Door Job van der Plicht "Er zijn al wedstrijden geweest op de roeibaan, maar sinds Prins Wil lem-Alexander (inmiddels Koning Willem-Alexander) de roeibaan ge opend heeft, is de Damen Raceroei Regatta de eerste officiële wedstrijd op de baan. Daar zijn we best een beetje trots op", vertelt Stan Haag, medeorganisator van de strijd. De roeiwedstrijden vonden afgelopen weekend plaats. Roeien voor dummies Het was de bedoeling dat mensen die niet bekend zijn met de roeisport afgelopen weekend bij de Willem- Alexander Baan konden ontdekken wat voor sport roeien is. "We heb ben een boekje gemaakt, dat'roeien voor Dummies' heet, waarin we uit leggen wat voor sport roeien is. Er staat een stukje geschiedenis in en termen uit het roeien worden uitge legd", vertelt Haag. Tevens stond er voor het hoofd gebouw van de Willem-Alexander Baan een tent waar bezoekers foto's en informatie over roeien konden bekijken. Wat ook bijzonder was: bezoekers konden tijdens de wed strijden gratis fietsen lenen om zo met de roeiers mee te kunnen fiet sen langs de twee kilometer lange roeibaan. Ook stelde een sponsor gratis picknickmanden beschikbaar. Volgens Haag zijn de roeiwedstrij den van afgelopen weekend best bijzonder. "Bij deze roeiwedstrijden staat alles in het teken van de roeier. Roeien wordt van oudsher gezien als jfrg-l- jÉÊÊmSg m «Jl De roeiers zijn halverwege de Willem-Alexander Baan. een Spartaanse sport, waarin afzien een groot goed is. Veel faciliteiten die bij andere sporten de normaalste zaak van de wereld zijn, kennen we bij het roeien niet. Dit weekend had den de roeiers die faciliteiten wel." Zo waren er overal op het complex zitzakken waar de roeiers even kon den ontspannen en ook waren er plekken waar de roeiers zich even konden terugtrekken van het pu bliek. De Nederlandse roeibond liet de selecties voor de ploegen onder 23 jaar en universiteitsteams meedoen. Dit had als gevolg dat een groot deel van de Nederlandse (sub)top aan de roeiwedstrijden meedeed. Omdat het weekend onder andere door studenten uit Delft werd georgani seerd, kon ook een stukje techniek niet ontbreken. Zaterdagmiddag nam een roeiboot het op tegen de Solar Boat: een boot aangedreven door zonenergie. Tegen de verwach ting in won de roeiboot, maar vol gens Haag kwam dat door de rede lijk harde wind. Haag denkt dat er nog heel wat winst te behalen is voor het roeien in Nederland: "Lengte is heel be langrijk in het roeien en aangezien de gemiddelde lengte in Nederland behoorlijk hoog ligt, denken we dat er veel potentie rondloopt in Neder land." MoerkapelIe - De eerste nationale roldanswedstrijd van dit jaar wordt gehouden op zaterdag 11 mei in dorpshuis Op Moer. Veertig deel nemers van verenigingen uit onder andere Winschoten, Mierlo, Nieu- wegein én Rolling'90 uit Moerka- pelle nemen het van 9.00 tot 17.00 uur tegen elkaar op. De toegang is vrij. Moerkapelle - Moerkapelle kreeg zaterdag 4 mei maar moeilijk vat op het spel van Lekkerkerk. Rond de twintigste minuut zette Lekkerkerk een goede aanval op die door de verdediging van Moerkapelle ging. De aanvaller van links omspeelde de te vroeg uitgekomen keeper Dubbis en zette de bal haar scherp voor. De spits had de bal, op de rand van buitenspel, voor het intikken. Moerkapelle tapte in de tweede helft uit een ander vaatje en wist de ver dediging van Lekkerkerk regelmatig onder druk te zetten. Dat leverde kansen op maar de ploeg kwam niet eenvoudig tot scoren. Een van de beste kansen kwam na een scrim mage vlak voor doel uit het keiharde schot van Jaron van Dommele. Deze bal werd door een speler van Lekker kerk noodgedwongen op de doellijn met de handen voor het gezicht, uit het doel geslagen. Menno Verschoor schoot de bal keurig binnen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In een mislukt seizoen is Nieuwerkerk er in ge slaagd zich op eigen kracht veilig te spelen. Het won in Geervliet verdiend met 1-3 ondanks dat het 68 minuten lang met een man minder speelde. Na een slap begin nam Nieuwer kerk het heft stevig in handen en 9foeide met name het centrale duo, Shanon Koetsier en Bruce Godvliet, goed in de wedstrijd. Remeo Langerveld was diverse ma- !en dicht bij het eerste doelpunt. Dat viel in de 41e minuut toen Mitchell Hendriks goed doorliep op e^n steekpass van Remco Langer- d en de doelman te snel af was. Nieuwerkerk kwam vervolgens in blessuretijd goed weg toen PFC uit eei prima voorzet een kopbal niet de juiste richting wist te geven. In de 50e minuut sloeg Nieuwerkerk opnieuw toe. Hendriks bereikte Langerveld. Die nam de bal aan, trok naar binnen en schoot in de korte hoek raak: 0-2. PFC kwam in de 74e minuut terug, maar in de minuut erna was het de zojuist binnen de lijnen gekomen Godwin Falix die zijn directe tegenstander knap uitspeelde en zijn ploeg weer op een marge van twee doelpunten bracht. Het bleek de genadeklap, want ondanks enig aandringen, gaf de Nieuwerkerkse verdediging niets meer weg. Moordrecht - Ondanks dat er zondag 5 mei voor Moordrecht niets meer op het spel stond, was het toch een bijzondere wedstrijd want coach Rens Binken nam na drie jaar afscheid van de club en wordt volgend jaar coach van Jodan Boys Al. Ook voor leiders Sjaak Binken en Ger Groeneveld was het de laatste wedstrijd bij Moordrecht. In het begin van de wedstrijd was Moordrecht een paar keer dicht bij een doelpunt, maar na het eerste kwartier raakte Moordrecht lang zaam het overwicht op de wedstrijd kwijt en werd zo nu en dan onzorg vuldig met balbezit omgegaan. Dit leidde tot kansen voor Wippolder waarvan de tegenstander er één wist te verzilveren; 1-0. Moordrecht was niet in staat het spelbeeld te veran deren en keeper Mitch Binken wist zelfs nog te voorkomen dat Wippol der op een 2-0 voorsprong kwam. In de tweede helft slaagde Moor drecht erin iets gevaarlijker te wor den. Dit kwam vooral omdat de aansluiting tussen middenveld en aanval beter was dan in de eerste helft. In de 60e minuut stuurde Jonathan Slobbe Bart Overeijn- der met een mooie steekpass rich ting strafschopgebied waar Stefan Bos de bal keurig intikte; 1-1. In het laatste half uur werd de sfeer op het veld er niet beter op en eindigde Wippolder de wedstrijd zelfs met tien man. Eindstand 1-1. Moordrecht is in de competitie op de zesde plaats blijven steken. Nieuwerkerk aan den IJssel - TC Nieuwerkerk haalde zondag 5 mei een zwaarbevochten 4-2 overwin ning binnen tegen het in de heren eredivisie debuterende Badhoeve dorp. Bart van den Berg won van Bas van Benthum (7-5 6-3). Sabin Tigu haalde het tweede punt bin nen tegen Wouter Kramps (3-6 6-3 7-6). Bas Struijk won nipt in een driesetter Nathan de Veer. Hij kreeg het publiek op de banken in de tiebreak, die hij na een mara thonpartij van ruim drie uur met 8-6 won. In de driesetter van de net van een schouderblessure her stelde Chris Berkouwer tegen Bart Cordemeijer trok de Nieuwerkerker aan het kortste eind (6-4 5-7 3-6). Het gelegenheidsdubbel Tigu/Van den Berg pakte na drie lange sets de overwinning. Struijk en Ver schoor bleken niet opgewassen tegen het trainer/pupil duo Van Benthum/de Veer. Aanvoerder Tigu was na afloop toch enigszins te leurgesteld: "We wilden vandaag liever geen punten verliezen maar als je de setstanden bekijkt had het zomaar veel slechter af kunnen lo pen." Zondag 12 mei speelt TCN thuis te gen het sterke Simpelveld. Zevenhuizen - Binnen het kwartier was het zondag 5 mei duidelijk dat Groeneweg nog steeds gaat voor de kans om promotiewedstrijden te spelen. In die eerste periode overrompelde de thuisclub degra datiekandidaat Stolwijk. Binnen zes minuten scoorde Jan Douwe Hof twee keer en zorgden Maurice Eckhardt en Joey Grootscholten er vervolgens binnen een kwar tier voor dat de wedstrijd was ge speeld. De bezoekers konden via Edo Burger voor de rust nog iets terug doen waardoor de teams bij een 4-1 stand de kleedkamers op zochten. Na de rust was het jammer dat Groeneweg de wedstrijd wat liet lopen. In verband met het doel saldo was het handiger geweest om door te drukken. Stolwijk was echter machteloos om het Groene weg nog moeilijk te maken. Via een strafschop van Eckhardt, zijn 199e treffer voor het 1e elftal, en een schitterend doelpunt van invaller Arnout van Leeuwen werd de eind stand op 6-1 bepaald. In de laatste wedstrijd, uit tegen Verburch, moet Groeneweg winnen en moeten de mannen uit Zevenhuizen hopen op misstappen van Gouda of Woerden om de fel begeerde promotiena- competitie te halen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 39